Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] 2000 Audi A4 B5 Avant - Projekt zdrowa seria - NA SPRZEDAŻ


Animal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :hi:

Po rozstaniu się z moją byłą B6

2ed0fhu.jpg

Przyszło mi szukać typowego daily cara, który w związku z planowanym rozpoczęciem budowy domu miał być w miarę pakowny, tani w utrzymaniu, bez konieczności wkładania tysięcy złotówek na starcie a jednocześnie miał swoim wyglądem nie odstraszać przechodniów na ulicy :decayed: Dlatego uparłem się na A4 B5 w wersji Avant. Po kilku dniach intensywnych poszukiwań szybko okazało się, że znalezienie takiego auta nie będzie proste. Na szczęście w niedzielę 20.09 udało się trafić bardzo zadbane auto od pierwszego właściciela w PL (miły starszy Pan). Dlatego pragnę przedstawić mój nowy nabytek, którym jest Audi A4 B5 z silnikiem 1.9TDI PD. Auto zostało wyprodukowane w drugiej połowie 2000 roku a więc jest to pełen polift. Kod lakieru to LZ5K. Z wyposażenia ma niewiele bo tylko:

- szyby el. z przodu

- el. lusterka

- 1/2 FIS

- climatronik

- pakiet oświetlenia przestrzeni nóg i gałki zmiany biegów (ambient)

- podświetlane nawiewy

- podłokietnik z przodu i z tyłu

- 16" ori felgi

- wspomaganie kierownicy

- ABS, ASR

Zakładam, że auto nie będzie modzone bo ma mi służyć na budowie więc obniżone zawieszenie i opony o niskim profilu odpadają. Zamierzam za to utrzymać je w jak najlepszej kondycji technicznej i wizualnej dlatego:

- wypłukałem silnik i wymieniłem olej na Motula 5W30 (poprzedni właściciel lał 10W40 :facepalm:)

- wszystkie filtry zostały wymienione

- wymieniłem gałkę zmiany biegów i mieszek (stare straszyły przy wsiadaniu do auta :grin:)

- ogarnąłem komorę silnika - efekty kilku godzin pracy poniżej :wink:

- zamontowałem ramki klubowe :banan:

- wymieniłem komplet rozrządu wraz z pompą wody i płynem chłodniczym - 16.10.2015 - 210000km

- dokupiłem i zamontowałem listwę drzwiową, której nie było - 24.10.2015

- kupiłem opony zimowe Goodyear Ultragrip 8 - 29.10.2015

- wypolerowałem klosze reflektorów - 31.10.2015

- wleciały nowe świece żarowe BERU - 15.01.2016

- wymieniłem komplet wahaczy z przodu, łożyska kół przednich oraz drążki i końcówki kierownicze - 16.01.2016

- wpadła NOWA pompa vacum Bosch - 15.02.2016

- zaślepiłem EGR i wyczyściłem kolektor ssący - 15.02.2016

- wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów - 15.02.2016

- zalałem świeży olej Liqui Moly 5W40 oczywiście wraz z filtrem Knecht - 10.03.2016

- wymieniłem paski klinowe osprzętu oraz kompletny napinacz alternatora, napinacz klimatyzacji i koło pasowe - 16.03.2016

- zakupiłem nowe opony letnie 205/55/16 Dunlop SP Sport Bluresponse - 05.04.2016

- wleciały nowe klocki na tył Textar oraz tłoczek lewego zacisku wraz ze wszystkimi gumkami - 18.04.2016

Niebawem planuję:

- z racji zamiłowania do detailingu planuję pełną możliwą korektę lakieru, który teraz jest w opłakanym stanie ponieważ auto było regularnie myte na myjniach automatycznych :facepalm:

- kupić dywanik kierowcy bo niestety go brakuje

Wypadało by jeszcze dorzucić kilka fotek więc:

wtvwjb.jpg

25s4h81.jpg

250iil0.jpg

25fiolj.jpg

1hwe8w.jpg

993q79.jpg

2f04vgp.jpg

6rj2fr.jpg

2ymhv77.jpg

fugw8.jpg

ftzq7p.jpg

sbitec.jpg

xcnmok.jpg

Edytowane przez Animal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto miało jednego właściciela w DE. Do Polski trafiła w 2008 roku i od tego czasu jeździł nią tylko jeden starszy Pan z małżonką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre słowo :hi:

Co do koloru to widzę, że ma w sobie duży potencjał ale to wyjdzie dopiero jak zrobię pełną korektę lakieru :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleganckie autko... łokiec z przodu jest ori?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim :) Owszem auto jest zadbane ale mimo to na pewno je trochę dopieszczę o czym będę na bieżąco informował :wink:

Nie mam pojęcia czy były różne wersje podłokietnika bo widziałem już dwa różne typy w B5 i oba wyglądały na ori ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam bo mam auto z tym samym silnikiem z tego samego roku a łokcia u mnie nie bylo... moglbys wstawic jakas fotke z gory na podlokietnik? Mam taki sam welur jak ty a chcialbym dokupic łokiec a kolorow jest od groma...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, jak nie zapomnę to wieczorem wrzucę fotkę. Mój niestety wymaga już wymiany bo materiał na rogach się przeciera :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównywać oba auta bo tam miałem utwardzone zawieszenie i zupełnie inne koła więc prowadzenie zupełnie inne. B6 na pewno było lepiej wygluszone co czuć przy większych prędkościach ale ponieważ to audi to większej różnicy naprawdę nie czuć. Obydwa modele są naprawdę świetne wykonane i ta jakość się czuje. Bałem się przeskoku w inną epokę a tu naprawdę pozytywne zaskoczenie :-) bez wątpienia jest to auto przejściowe ale musze przyznać że z każdym dniem przywiązuje się do niego coraz bardziej :-) jednak co audi to audi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nawet wydaje ze wnętrze jest trwalsze bo nie zauważałem żeby w b5 sie wycieraly przyciski tak zastraszająco szybko jak w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nawet wydaje ze wnętrze jest trwalsze bo nie zauważałem żeby w b5 sie wycieraly przyciski tak zastraszająco szybko jak w b6.

Nie do końca się z tym zgodzę. Wnętrze B6 jest bardzo dobrze wykonane i użyte są naprawdę dobre materiały... za wyjątkiem przycisków a w zasadzie lakieru/gumy/okleiny, którą są pokryte przyciski. To wada, która dotyczyła nie tylko Audi ale aut z całego koncernu VW. Ktoś ewidentnie nie przewidział jak to się zachowa po kilkunastu latach intensywnego użytkowania. Choć trzeba przyznać, że pod tym względem w B5 jest o wiele lepiej :wink:

Teraz tylko czekac na modzenie zewnetrzne hehe :))

ladne autko :)))

Nie, nie, nie... żadnych modów! :decayed: Ja wiem, że to choroba i szczerze mówiąc to już widziałbym wiele zmian ale obiecałem sobie, ze to auto ma być w pełni seryjne i służyć jedynie do sprawnego przemieszczania się z pkt A do B :wink:

Na auto do modzenia przyjdzie jeszcze czas :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehhe :D tak pewnie nie jedna osoba mowi :P czas pokaze :)

ja przez te tematy tutaj i kilka osob poznanych tu w realu sam sie zarazilem :D i chcialbym duuuuzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...