Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kosztorys z Proamy.


Rekomendowane odpowiedzi

Likwidowalem szkode z AC auto ubezpieczone w Proamie.

koszt czesci z ASO to 2412.38

plus lakiernik 500

oraz moja robota 350

teraz mi pisza "ceny czesci do poziomu cen zamiennikow jakosci Q, w przypadku braku takich czesci do poziomu cen czesc oryginalnych pomniejszonycj o 30%"

Jak z tego wybrnać ?

nie chce od dziadow wiecej ale i nie mam zamiaru do tego dokladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy co masz zapisane w OWU a tam zazwyczaj piszą co chcą żeby wy*ać klienta dużo brakuje z wyceny żeby kwoty się pokryły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wycene na 2599.03

Lakiernika i moja robota zatwierdzili pozytywnie, chodzi tylko o wartosc czesci z ASO.

Roznica ok 663zł.

co z tym robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka spraw coś ugrać z AC.

Najlepiej chyba zrobić tak:

- Wziąć kasę

- Iść do ASO żeby wystawili fakturę proformę na graty i na jej podstawie napisać odwołanie.

Jak masz w AC wliczony samochód zastępczy to dołożyć jeszcze to i może się wyrówna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Iść do ASO żeby wystawili fakturę proformę na graty i na jej podstawie napisać odwołanie.
Tak, to najlepsze rozwiązanie.

Dostalem wycene na 2599.03

Wycena zwykle zawiera całość kosztów (części + robocizna), jeśli przekroczyłeś tę kwotę, to okroili.

Lakiernika i moja robota zatwierdzili pozytywnie,

Masz to na piśmie? Jeśli tak, to masz podstawę do sporządzenia odwołania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fakture z ASO na czesci i fakture od lakiernika.

to ode mnie dostali wyslalem razem z kosztorysem.

samochodu zastepczego nie bylo bo auto normalnie jezdzilo.

kupilem zderzak atrape i halogen, lakiernik pomalowal zderzak, auto przyjechalo w dwie godziny zrobilem przekladke i auto pojechało.

Podajcie swoje maile to wysle Wam dokumentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podajcie swoje maile to wysle Wam dokumentacje.
Po co?

Mam fakture z ASO na czesci

Jaką kwotę masz na fakturze za części?

teraz mi pisza "ceny czesci do poziomu cen zamiennikow jakosci Q, w przypadku braku takich czesci do poziomu cen czesc oryginalnych pomniejszonycj o 30%"

Z tego wynika, że ubezpieczyciel zaakceptował naprawę przy zastosowaniu dobrej jakości zamienników, lub części oryginalnych z okrojoną o 30% ceną. Jeśli więc przekroczyłeś ich ustalony budżet, to niewiele zdziałasz. Patrz zapisy w OWU, przy szkodach z AC to oni dyktują warunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


faktura z ASO 2412.38
Od tego widać odjęli owe 30% i doliczyli koszt lakiernika.

Patrz zapisy w OWU, przy szkodach z AC to oni dyktują warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej firmie wyegzekwować cokolwiek jest ciężko,wiem bo sam mam auto tam ubezpieczone i też miałem szkodę z AC.Na początek pytanie jaki masz wariant ubezpieczenia?,ale z tego co piszesz to raczej nie masz wariantu casco ASO tylko komfortowy więc oni liczą części bez loga producenta samochodu i naprawę poza ASO według stawek z jakiegoś tam cennika.I chyba tak czy siak będziesz musiał dołożyć różnicę sam.Mi po wycenie przez ich rzeczoznawcę to wystarczyło tylko na zderzak z malowaniem,a po oględzinach w ASO wyszło 14tyś zł więc się trochu pomylił,a wcześniej uprzedzałem ich o tym,że auto będzie naprawiane w ASO.W sumie auto w ASO stało ponad 3 miesiące bo fachowcy w proamie sobie zapomnieli o takiej szkodzie,dopiero po moim telefonie się ocknęli,że jednak taki fakt miał miejsce i wypłacili,ale musiałem dołożyć do tego biznesu ponad 4tyś.Tak że życzę powodzenia w walce z tą firmą.

Edytowane przez Hołowczyc20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąłem od nich kasę z OC i też muszę powiedzieć, że tragedia.

Tak jak np. w Uniqa da się coś targować i kiedyś na stłuczce starej polówki ugrałem 1000zł więcej, to tutaj po moich różnych odwołaniach nie podnieśli ani o złotówkę...

Z tego co widzę, to oni robocizne liczą normalnie, ale ceny części dają jako najtańszych zamienników najczęściej. Błotnik nowy mi do a4 policzyli za 100zł więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...