Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a jak odróżnić, czy mam Zexel-Kompressor czy Nippondenso bzw. Denso-Kompressor?

a co to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o info lub link do stronki na której jest opisany sposób przekodowania licznika anglika na polski (mile na km, itp), licnizk z fis no i z bezyny na diesla.

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o info lub link do stronki na której jest opisany sposób przekodowania licznika anglika na polski (mile na km, itp), licnizk z fis no i z bezyny na diesla.

z góry dziękuję.

poszukaj na forum,bo takich pytan,przed Toba,bylo tysiace i tyle samo odpowiedzi-prosisz innych o to,co mozesz zrobic sam.... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak odróżnić, czy mam Zexel-Kompressor czy Nippondenso bzw. Denso-Kompressor?

a co to jest?

Jest to chyba rodzaj sprężarki klimy. Konkretnie chodzi mi o trzecią cyfrę przy kodowaniu climatronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :>

Próbowałem włączyć funkcje domykania szyb z pilota

Robiłem tak jak w instrukcji i du..a :disgust:

nie radząc sobie z rozszyfrowaniem kodu (10184) wybrałem funkcje od nowa tzn te które chciałem mieć i wpisałem zrobiłem save

wszystko działa jak przed zmiana (mruganie kierunków, sygnał klaksonu, itp) a domykanie szyb z pilota nie :angry:

nowy kod to 16202

2

8

64

256

512

2048

4096

8192

1024

Czy ktoś z was może wie co jest nie tak??

spróbuj wywalić 256, ewentualnie spróbuj wywalić 1024, bądź obie te wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 2 pytania:

1. Czy tym kodowaniem moge jakos spróbować włączyc domykanie szyb w moim autku ? b5 96 rok automat afn pełen fis

2. a pro pos licznika FIS - czy mogę go zakodowac w ten sposób aby p[okazywał otwarte drzwi ?? Chciałbym mieć takie autko na wyswietlaczu :)

w sumie 3cie pytanie jeszcze też mam:

3. B5 w końcu mam moduł komfortu czy nie ?? :)

Z góry dzieki za info i wyprowadzenie z błędów!

Panowie gdzie tu jest ta instrukcja zakodowania domykania szyb ?? Bo nic tu nie widze... nie moge sie rozczytac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Odczytujemy wartość w Software Coding

np. w moim przypadku było to 12865

UWAGA: Koniecznie zapisać wartość kodu sprzed zmiany by wrazie niepowodzenia (nie zadziałania, itp) wpisać go ponownie.

Rozszyfowując tą wartość mamy:

+ 008192

+ 004096

+ 000512

+ 000064

+ 000001

SUMA = 12865

tymsamym rozszyfrowaliśmy jakie funkcje mamy włączone

Może głupie pytanie, ale...jak do tego doszedłeś? W sensie w jaki sposób rozszyfrowałeś, że na kodowanie składają się te wartości a nie inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Odczytujemy wartość w Software Coding

np. w moim przypadku było to 12865

UWAGA: Koniecznie zapisać wartość kodu sprzed zmiany by wrazie niepowodzenia (nie zadziałania, itp) wpisać go ponownie.

Rozszyfowując tą wartość mamy:

+ 008192

+ 004096

+ 000512

+ 000064

+ 000001

SUMA = 12865

tymsamym rozszyfrowaliśmy jakie funkcje mamy włączone

Może głupie pytanie, ale...jak do tego doszedłeś? W sensie w jaki sposób rozszyfrowałeś, że na kodowanie składają się te wartości a nie inne?

http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A4_%288E%29_Comfort_System

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanie w B5 AFN 99rok pełny fis

Czy mogę za pomocą vag com ustawic żeby szyby domykały i otwierały sie po naciśnięciu a nie przytrzymaniu do czasu całkowitego otwarcia/zamknięcia się szyb mam interfejs od viakena KKL i dwa programy 311.2 i 409.1 wyleczone ;) no i zastanawia mnie też czy da rade ustawic żeby na fisie pokazywały się również otwarte drzwi bo pokazuje sie tylko otfarty bagażnik dodam że moja przygoda i interfejsem i vagowaniem jest nowością i sporo o tym czytam ale nie znalazłem odpowiedzi na moje zainteresowanie :kox:

i czy mogę włączyc funkcję gala w radiu symphony w ustawieniach radia ustawiałem kilkakrotnie chyba wszystkie możliwosci i nic :thumbdown: może za pomocą vaga :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak moge sprawdzic czy mam mozliwosc wgrania funkcji zamykania zamków po 15 km/h [mod]poszukaj wątków z kodowaniem centralnego zamka[/mod][br]Dopisany: 14 Luty 2010, 04:26_________________________________________________szukałem i znalazłem info że w b5 można ale tylko od 97 roku czy to prawda?

i czy nie ma innej możliwości...? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć, jaką wartośc mam wpisać, żebym miał domykanie i otwieranie szyb z pilota i może coś jeszcze ciekawego czego tutaj nie mam? :)

Z góry dziękuję :notworthy:

komfort.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie włączyłem sobie zamykanie drzwi powyżej ok 20km i zastanawiam się czy np przy uderzeniu lub wypadku te drzwi się otworzą bo jak przyjdzie komuś wyciągać mnie lub kogoś jeszcze z auta przy zamkniętych drzwiach to lipa trochę :thumbdown: mam w drzwiach kierowcy przycisk do zamykania wszystkich drzwi ale działa tylko w jedną stronę czyli tylko zamyka a nie otwiera czy tak powinno być? bo jak w dwie to bym nie włączał sobie tej automatycznej funkcji.

Jeszcze mam pytanie wartość miałem 14152 dodałem 32 mam 14184 czy ktoś mógł by mi powiedzieć co mam włączone oprócz tego domykania bo ciężko mi to wyliczyć :wallbash: wiem że mam domykanie szyb z pilota otwieranie kufra pilotem miganie świateł przy otwieraniu i zamykaniu to dla ułatwienia jak by co :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Audi A4 B5 1997 1,9 TDI 110hp AFN. Mam mały problem mianowicie kupiłem samochód jakieś 3 tygodnie temu i zauważyłem że na Fisie pokazuje mi dokładnie połowę rzeczywistego spalania czyli jest to w granicach od 3,1 do 3,8 L/100km a spalanie ma normalne czyli w zależności od stylu jazdy to od 6 – 7,5 l/100km. Proszę o pomoc czy można to jakoś przekodować w liczniku żeby dobrze pokazywało. Pozdrawiam seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje mi same zera w software coding, czy są jakieś szanse żeby to zmienić? (chciałem ustawić zamykanie szybk z pilota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...