Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie wycieraczki do B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, noszę się z zamiarem zmiany wycieraczek, przejrzałem testy i artykuły o wycieraczkach niestety nie pomogło to w dokonaniu wyboru. Zwycięzcą testu ADAC są wycieraczki firmy Bosch ale w komentarzach ludzie je odradzają ze względu na krótką żywotność. Czy któryś z forumowiczów używa wycieraczek płaskich ? Zastanawia mnie czy są dobrze wyprofilowane do szyby ? Jakie Wy wycieraczki polecacie ?

Opublikowano

ALCA. Dostaniesz je w tesco. Tanie, a dobre.

Opublikowano

Ja mam bezprzegubowe z intermarsze za 8.99 sztuka, pół roku i bez zastrzezen, zbierają ciągle jak nowe. Wcześniej miałem różne inne tudzież droższe i bezapelacyjnie intermarsze wygrywa :-)

Opublikowano

ja polecam od siebie Bosche, wole wymienic co sezon ale miec idealnie wytarte szyby

Opublikowano

przy standardowych ramionach każda typu aero będzie słabo dociskana do szyby

ja dorwałem komplet aero z paska FL i nawet na piórkach NN zbiera lepiej niż stabdard na Valeo

Opublikowano

Wycieraczki płaskie w B5 to jest pomyłka, z własnego doświadczenia wiem że w B5 sprawdzają się tylko wycieraczki z aso.

Opublikowano
  • Autor

Majkel orientujesz sie jaka cena takich wycieraczek w ASO ?

Bo silnik wycieraczek wycenili mi na 1050 zł także jakoś mam złe doświadczenia z ASO

Edytowane przez Faraday

Opublikowano

Nie były bardzo tanie, z tego co pamiętam udawało się kupić w granicach 170 zł, ale wytrzymywały średnio 2 pełne sezony w dobrej kondycji, nie mazały i nie tłukły się.

Opublikowano

Ja ostatnio kupiłem Valeo First płaskie za 40zł komplet, jestem zadowolony aczkolwiek z tym dociskaniem do szyby to wiadomo nie jest za dobrze.

Opublikowano

Mam Aero od Boscha i strasznie zmazują, że nic nie widać... Dowiedziałem się że to przez ramiona wycieraczek i najlepiej jakbym miał te z passata b5 fl ale przeglądając allegro widzę, że tak na dobrą sprawę to są chyba dwa rodzaje FL ramion do tego passata... pomoże ktoś które to są? Jakiś numer ewentualnie poratuje... w innym temacie widziałem link do wykazu modyfikacji do Audi B5 i tam były podane numery ale nie mam dostępu do tego tematu.

Edit:

Chyba udało mi się znaleźć numery - czy ktoś byłby tak miły i potwierdził je?

prawa: 3B1955410C
lewa: 3B1955409C
P.S.: czy zamienniki tak samo spełnią swoją rolę jak oryginalne używki...:)?

Edytowane przez ghoscik

Opublikowano
  • Autor

Te ramiona pasują p&p ? Czym różnią sie od naszych że ludzie je zakładają ?

Opublikowano

tak p&p lepiej dociskaja tj lepiej zbieraja

Opublikowano

ktoś mądry usunął cały wątek battalionu z tego forum, a tam był też cały wykaz modyfikacji z numerami :facepalm:

z tego co pamiętam to te numery,

ramiona aero do FL są tylko jedne, tylko nie kup z angola


Te ramiona pasują p&p ? Czym różnią sie od naszych że ludzie je zakładają ?

te ramiona są pod piórko aero, więc dociska nawet przy większej prędkości

Opublikowano

Hej,

Jest na allegro kilka aukcji ale biorąc pod uwagę cenę ramion + ewentualne koszty dostawy to... wcale tak tanio nie wychodzi.

Dlatego zacząłem szperać i szukać co w internecie słychać no i znalazłem:

Czyli zamienniki niemieckiej firmy. Biorąc pod uwagę fakt, że będą nowe z gwarancją to i cenowo chyba wychodzi korzystniej. Czy jest jakiś argument który przemawiałby za kupnem używanych oryginalnych ramion?

Opublikowano
  • Autor

2 ramiona z paska B5 FL to koszt ok 100 zł plus wycieraczki płaskie pewnie 80-90 zł, jest sens sie w to bawić ? Moje 90 żwawych koników nie rozpędza samochodu do astronomicznych prędkości raczej jeżdżę do 100 km/h, mam zwykłe ramiona z nową przegubową Alcą i na razie jestem zadowolony.

Opublikowano

Jeśli inwestycja zaowocuje poprawą widoczności, która w tym momencie jest kiepska a wycieraczki mało używane i nawet chyba mniej jak rok mają to myślę, że warto pytanie tylko czy w tym przypadku "oryginalność" ramion przemawiałaby na ich korzyść. Wątpię by w tym przypadku były widoczne różnice w jakości dlatego chyba skuszę się na zamiennik...

Opublikowano

ja dorwałem ramiona z piórkami z 2014r. za 65zł, wcześniej były za 75zł więc czasem warto poczekać, poszukać nawet po złomach ;)


jeśli nie znajdziesz z paska to szukaj z a6 c5, chyba te http://allegro.pl/ramiona-ramie-wycieraczki-audi-a-6-c-5-europa-i5862364358.html, choć jak dla mnie słabo wyglądają

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/285472-wycieraczki-a6-c5-lift/page-2

Edytowane przez Trzesio

Opublikowano

Zwycięzcą testu ADAC są wycieraczki firmy Bosch

A co innego może polecić ADAC jak nie swojego rodzimego Boscha. Ja polecam wycieraczki firmy Kamoka. Dobre , ciche i tanie.

Opublikowano

Proszę chwila szukania

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5863986419

To są pod aero te lepsze sam mam u siebie niebo a ziemia w porównaniu z ori i nie za 100 tylko kompletne za 60zl plus wysylka

Chyba ze cena dotyczy kompletu bon wystawione są jako 1 szt do kupienia

Edytowane przez sebidi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.