Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło zamachowe BKN


MonsterBew

Rekomendowane odpowiedzi

I jak problem drgań zażegnany? To częsty problem w 3.0 TDI po sofcie , poczytaj u mnie jest identyko mniejszy moment brak wibracji większy są:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/135020-b7-asb-problem-silne-drgania-wibracje-nadwozia-przy-przyspieszaniu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie wygładzony ten wykres, a co było winą przeładowania przy 2krpm ?

jak jeździsz normalnie i nagle ogień to masz wibracje, jak startujesz od samego dołu (~1600rpm) jest wszystko ok ?

Log 1, 8, 11 w jednym pliku.

Chodzi ci o serie wykres ? Ten czerwony? Niestety nie mam pojęcia, ale kilka już tych silników było na hamowni i w każdym tak sie układa bez żadnych modyfikacji oczywiście.

Jeżeli jade spokojnie mam zapięty np 5 bieg i obroty 1krpm i gaz w podłogę to do 2krpm jest ok później wibruje do 3 krpm i dalej już jest ok

I jak problem drgań zażegnany? To częsty problem w 3.0 TDI po sofcie , poczytaj u mnie jest identyko mniejszy moment brak wibracji większy są:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/135020-b7-asb-problem-silne-drgania-wibracje-nadwozia-przy-przyspieszaniu/

Po zmianie softu wszystko jest okej ?

Edytowane przez MonsterBew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o serie wykres ? Ten czerwony? Niestety nie mam pojęcia, ale kilka już tych silników było na hamowni i w każdym tak sie układa bez żadnych modyfikacji oczywiście.

no to wszystkie mają jakiś problem albo hamowania wali ściemę.

Ogarnij logi to może coś się wyjaśni.

np 5 bieg i obroty 1krpm i gaz w podłogę

a potem się ludzie dziwią że im 2masy padają...

Po zmianie softu wszystko jest okej ?

Koledze szyna nie trzyma ciśnienia, turbo też ma jakiś zgrzyt. Jedno ma wpływ na drugie więc trudno postawić na właściwego konia.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak z tą wibracją? Ogarnięty problem? :D

Jeszcze nie narazie czekam na sztywny zamach i sprzęgło i się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega polecam pojechać do ogarniętego tnera i niech zobaczy twój soft bo czuje że masz dowalone niutona i przez to te wibracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ale odbicie poduchy przy ekstremalnej jeździe to będzie normalka.

Po to one są dzielone by przy normalnej jeździe na powierzchni bez "gumowej" amortyzować po daniu pedału w podłogę miały się na czym zatrzymać, po to jest ta reszta gumy.

Można ewentualnie rozpatrzyć sprawę czy są dobre i czy nie zastosować mocniejszych (Febi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ale odbicie poduchy przy ekstremalnej jeździe to będzie normalka.

Po to one są dzielone by przy normalnej jeździe na powierzchni bez "gumowej" amortyzować po daniu pedału w podłogę miały się na czym zatrzymać, po to jest ta reszta gumy.

Można ewentualnie rozpatrzyć sprawę czy są dobre i czy nie zastosować mocniejszych (Febi).

jeszcze raz łopatologicznie poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ale odbicie poduchy przy ekstremalnej jeździe to będzie normalka.

Po to one są dzielone by przy normalnej jeździe na powierzchni bez "gumowej" amortyzować po daniu pedału w podłogę miały się na czym zatrzymać, po to jest ta reszta gumy.

Można ewentualnie rozpatrzyć sprawę czy są dobre i czy nie zastosować mocniejszych (Febi).

Paweł tylko że ja koledze nie kazałem strzelać ze sprzęgła , ani jeździć 150 na godzinę po wiejskich wertepach, tylko w miarę delikatnie wywołać max niutona i wibracje, w takich warunkach sprawna poducha skrzyni nie powinna się oprzeć na ogranicznikach, chyba że niuton przekracza jej możliwości konstrukcyjne :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...