Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy udało się komuś w samochodzie z USA, załączyć tryb efficiency (oraz opcje które z nim związane)? Najlepiej w silniku Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam dwa pytania

 

1. W pozycji swiatel "0" swieca mi sie przednie pozycyjne (lampy mam dynamiczne LED). Czy jest mozliwosc w VCDS ustawic aby w pozycji "0" wszystkie byly wylaczone?

2. CarPlay, czy wiecie jak odblokowac aplikacje youtube?

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji 0 świecą się światła do jazdy dziennej a nie pozycyjne (tak jest przynajmniej fabrycznie). Są to te same elementy led, tylę że gdy świecą się jako światła do jazdy dziennej, świecą dużo jaśniej, nieżeli gdy przejmują funkcję świateł pozycyjnych.

1. Podane jest tu na pierwszej stronie.

2. Samym kodowaniem CarPlay nie uruchomisz. Nie ma możliwości oglądania YT na MMI.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety nie znalazlem. Moglbys podlinkowac do posta prosze? Dla wyjasnienia nie chodzi o coming leaving home, tylko po prostu auto uruchomione na postoju zeby mialo wylaczone wszystkie swiatla.

2. Carplay mam uruchomiony. Chodzi o odblokowanie odpowiednich aplikacji. Jesli nie kodowaniem to w jaki sposob? Macie jakies rozwiazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wojciech_a4_b9 napisał:

1. Niestety nie znalazlem. Moglbys podlinkowac do posta prosze? Dla wyjasnienia nie chodzi o coming leaving home, tylko po prostu auto uruchomione na postoju zeby mialo wylaczone wszystkie swiatla.

Zrozumiałem o co pytasz. To kodowanie powoduje, że tylne lampy świecą się razem ze światłami do jazdy dziennej, nawet gdy przełącznik jest w pozycji 0.


Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
Kodowanie
Bajt 2
Bit 3 aktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Zrozumiałem o co pytasz. To kodowanie powoduje, że tylne lampy świecą się razem ze światłami do jazdy dziennej, nawet gdy przełącznik jest w pozycji 0.


Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
Kodowanie
Bajt 2
Bit 3 aktywny

W moim przypadku przelacznik w pozycji 0, swiedza sie przednie lampy, tylnie nie. Chcialbym aby wszystko bylo wylaczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wojciech_a4_b9 napisał:

W moim przypadku przelacznik w pozycji 0, swiedza sie przednie lampy, tylnie nie. Chcialbym aby wszystko bylo wylaczone :)

Więc musisz wprowadzić kodowanie, które wyżej podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zakodować żeby DRL nie świeciły się wtedy gdy zaciągnięty jest hamulec ręczny. 

09 Centralna elektronika > Byte 11, Bit 0 aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość wyłączenia świateł xenonowych podczas aktywnej funkcji comming/living home, i zastąpić światłami przeciwmgielnymi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jako nowa osoba na forum chciał bym wszystkich bardzo serdecznie przywitać. Jako szczęśliwy posiadacz a4 b9 w wersji sline postanowiłem doposażyć auto w dodatkowe oświetlenie (podstawowe-białe)tunelu oraz kubków którego było brak. Z braku czasu podłączone na szybko do zapalniczki, wszystko jak najbardziej OK. Po pewnym czasie wpadł do mych rąk biały zestaw do drzwi, listwa, dolna lamka, klamka...szybka zmiana instalacji, kodowanie vcds i odpaliło...lecz w mmi funkcja jest widoczna lecz jest nieaktywna. Brak możliwości regulacji natężenia, Ledy świecą bardzo słabo. Czy brak możliwości regulacji ma związek z brakiekiem podpiętych ledow z tunelu oraz kubków? Czy z kodowaniem coś namieszalem? Posługiwałem się pomocą w kodowaniu właśnie w tym wątku. Z góry dziękuję za pomoc.

20220123_112546.jpg

20220123_112516.jpg

20220123_112523.jpg

20220123_112542.jpg

20220123_112601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystaczy zamknąć auto i przyjść za pół godziny. Jeśli nie to coś skopane w kodowaniu.

Brak podłączonego tunelu nie wpłynie na dostępność tych funkcji, na samą regulację jasności natomiast może mieć wpływ. U mnie nie dało się np całkowicie wyłączyć oświetlenia (jasność min) dopóki nie podłączyłem oświetlenia nóg (diody są sterowane pwm i widać obciążenie musi się zgadzać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic..próbowałem jeszcze dzisiaj dezaktywować i aktywować jeszcze raz, wszystko w odstępie około 30min. Wszystko zrobione według tego tego:

or VCDS the long coding (07), open the central electric (09) and activate
Byte 11 – Bit 3

Open the adaption (10) in the information electronic (5F) and activate the adaption channel ,,Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination‘‘0

activate the channel...
‘‘Car-Function_List_BAP_Gen2-interior_light_0x08‘‘


active the channel...
‘‘Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination_over_threeshold_ high‘‘

change the vallue to ‘‘terminal 15‘‘ ‘‘Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus‘‘
 

 

Czy ta operacja powinna wszystko ruszyć? Moze jeszcze cos powinno zostać aktywowane.Dodam że oswietlenie jest tylko białe. Brak tylko możliwości regulacji albo wyłączenia.

Pozdrawiam 

20220123_112523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wojtassprt napisał:

Dalej nic..próbowałem jeszcze dzisiaj dezaktywować i aktywować jeszcze raz, wszystko w odstępie około 30min. Wszystko zrobione według tego tego:

or VCDS the long coding (07), open the central electric (09) and activate
Byte 11 – Bit 3

Open the adaption (10) in the information electronic (5F) and activate the adaption channel ,,Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination‘‘0

activate the channel...
‘‘Car-Function_List_BAP_Gen2-interior_light_0x08‘‘


active the channel...
‘‘Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination_over_threeshold_ high‘‘

change the vallue to ‘‘terminal 15‘‘ ‘‘Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus‘‘
 

 

Czy ta operacja powinna wszystko ruszyć? Moze jeszcze cos powinno zostać aktywowane.Dodam że oswietlenie jest tylko białe. Brak tylko możliwości regulacji albo wyłączenia.

Pozdrawiam 

20220123_112523.jpg

Spróbuj tak, u mnie działa przy takim kodowaniu regulacja w mmi.

20211220_212607.jpg

20211220_212602.jpg

Edytowane przez adamspeed01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamspeed01 napisał:

Spróbuj tak, u mnie działa przy takim kodowaniu regulacja w mmi.

20211220_212607.jpg

20211220_212602.jpg

Czy to co prędzej zostało aktywowane ma zostać? Czy mam to dezaktywować w F5?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie schrzaniłam.. ponieważ w aktywacji change the vallue to ‘‘terminal 15‘‘ ‘‘Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus‘‘ zmieniłem na 15 a nie zapisałem jak było pierwotnie..:( z tego co pamiętam to 2 ale nie jestem pewny. Czy mógł bym Cie prosić abyś sprawdził jaką masz wartość u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, adamspeed01 napisał:

W folderze gdzie zainstalowany jest vcds masz logi wszystkich adaptacji i kodowań.

16430586617027759438300306936301.jpg

Przywróciłem: Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus , okazało się że było nieaktywne. Dziękuję za podpowiedź z historią. Skrzynka browara Ci się nalezy:) Ustawiłem wszystko jak podpowiedziałeś..dalej brak możliwości ustawienia, w MMI dalej niedostępny. Może coś jeszcze trzeba aktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba te adaptacje, ogólnie wszystkie z ambient i charisma20211220_211112.jpg

20211220_211135.jpg

20220124_211605.jpg

20220124_211509.jpg

Edytowane przez adamspeed01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...