Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda rzeczywiście na to, że przynajmniej w Q5 w USA jest oddzielny sterownik do przywoływania  pomocy. Sterownik próbuje nawiązać komunikację z siecią komórkową ale w EU ten sterownik nie będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 17:37, Muskel1 napisał:

Nie ma. Zakoduj sobie HMI off bo Google Earth działa znowu od kilku tygodni. Pisałem o tym kilka postów wyżej. 

Czy mogę prosić o link do wątku - nie mogę wyszukać ... i czy faktycznie działa, coś ostatnio czytałem, że od maja znowu nie funkcjonuje i że nie jest dostępne przez HotSpota, że musi być druga karta SIM zainstalowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, macherstudio napisał:

Czy mogę prosić o link do wątku - nie mogę wyszukać ... i czy faktycznie działa, coś ostatnio czytałem, że od maja znowu nie funkcjonuje i że nie jest dostępne przez HotSpota, że musi być druga karta SIM zainstalowana?

Nie da się już tym trickiem uruchomić Google Earth.  Nie ma już takiej możliwości, ponieważ Audi zakończyło z dniem 31.12.20 współpracę z Google Earth.  Aby przywrócić Google Earth musisz zapłacić za usługę u osób oferujących takie usługi (np. kolega @Deniro).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w okolicy Poznania ma działający VCDS ? Mój kabelek generalnie działa (wersja 17.8) - udało mi się "wyłączyć" start/stop oraz aktywować asystenta długich. Podczas kodowania Line Assist doszedłem prawie do końca - zrobione całe kodowania oraz część adaptacji - w tej chwili mam w menu Asystentów Audi Active Line Assist widoczny, ale nie uruchomiony (nie mam włącznika) a z ostatnimi adaptacjami mam problem - w A5 "System mode, lane depart. warn" i "Switch-on condition, lane depart. warn." nie mogę odczytać zawartości i oczywiście jej zmienić i zapisać.... ??? Nie wiem dlaczego - próbowałem parę razy, po przerwach itp. i to samo. Wiem, że aktywacja bez dodania włącznik nie ma sensu ale zanim będę szukał i kupował odpowiedniego "pająka" chciałem sprawdzić jak ten system tu działa... czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Mój jedyny to sprawdzenie innym kablem - dlatego to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 17:12, Muskel1 napisał(a):

W A5 należy przed zmianami wprowadzić kod dostępu.

Dzięki - zadziałało! Popróbuję teraz system! Mam teraz kolejne pytanie o flashowanie kamery do rozpoznawania znaków..... - widzę, że VCDS tego nie ogarnie - kodowania do rozpoznawani znaków to nie problem ale nie mam VCP - ktoś z okolicy (Poznań) ma dostęp do takiego kabelka i mógłby pomóc z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2022 o 21:19, Muskel1 napisał(a):

Wygląda rzeczywiście na to, że przynajmniej w Q5 w USA jest oddzielny sterownik do przywoływania  pomocy. Sterownik próbuje nawiązać komunikację z siecią komórkową ale w EU ten sterownik nie będzie działał.

Cześć wrócę jeszcze do tematu, masz może w swoim szerokim zasobie informacji, gdzie to ustrojstwo trzeba wykodować aby nie było błędów. Może być na pw bo widzę że admin czasami usuwa twoje podpowiedzi:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Góral65 napisał(a):

Cześć wrócę jeszcze do tematu, masz może w swoim szerokim zasobie informacji, gdzie to ustrojstwo trzeba wykodować aby nie było błędów. Może być na pw bo widzę że admin czasami usuwa twoje podpowiedzi:hi:

Niestety samo wykodowanie ze sterownika 19 chyba nic nie da. Gdzieś ktoś tu pisał, że oferuje taka usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Niestety samo wykodowanie ze sterownika 19 chyba nic nie da. Gdzieś ktoś tu pisał, że oferuje taka usługę.

Tak zgadza się, trzeba wyjąć bezpiecznik odpiąć całkowicie moduł i wykodaować w kilku miejscach i tego mi brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam A4 B9 2016, wyłączałem u siebie start/stop w modele klimatyzacji poprzez adaptacje kanał IDE03253 wartość z 5 na 0, VCDS'em

chciałem wykonać to samo u kolegi który zmienił na nowszy model autko z roku 2019 (A4 B9) 

jednakże dostaje błąd

This workshop identification:

WSC xxxxx Importer xxx Equipment xxxxx

was rejected by the control module.

The command will probably fail.

Please change your values.

 

Chciałem także włączyć w 5F developer menu (green) efekt identyczny nawet po wpisaniu PIN S12345

 

Proszę o podpowiedź gdzie jest problem, oczywiście w swoim autku cały czas mogę dokonywać zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wstaw zdjęcie jaki masz nr WSC i Importera zapisany w VCDS.

Próbowałem różnych, ostatnim pomysłem było przepisanie danych ze sterownika HVAC

WSC 06335 790 00001

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Skasuj w konfiguracj w vcds na ustawienia fabryczne.

w pliku konfiguracyjnym usuwałem już te 3 wartości WSC, Importer i Equipment efekt był taki że mogłem wprowadzić na nowo w VCDS.

Jednak problem występował dalej.

Chyba że mówimy też o innych ustawieniach ? 

Myślisz że muszę reinstal zrobić czy może wystarczy cały plik usunąć ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startujesz vcds, w lewym górnym rogu klikasz prawym przyciskiem myszki na symbol vcds, wybierasz z otworzonej listy "skasuj plik konfiguracyjny i zamknij"  plik zostanie skasowany i program automatycznie się zamknie. 

Startujesz ponownie vcds i program powinien otworzyć się na ustawieniach programu. Podpinasz kabel do laptopa i klikasz na test połączenia, kabel zostaje wykryty i powinno pisać ok. Zapisujesz ustawienia i zamykasz program. 

Po tym powinieneś mieć wsc i importera 00000 000 00000

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamwad napisał(a):

Próbowałem różnych, ostatnim pomysłem było przepisanie danych ze sterownika HVAC

WSC 06335 790 00001

 

Jeśli masz VCDS-a klona to nic nie zrobisz, mam podobnie Q5 z 2018 obsługuje wszystkie moduły a w Q5 z 2019 w większości już nic nie zrobię

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam obu, w zależności od tego co robię. Do kodowania i diagnozowania preferuję VCDS i jest on warty każdego grosza:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma VAS'a (klona) robiłem nim downgrade firmware silnika w mojej A4 B9 2016, może nią pójdzie, chyba że wiecie że nie ma szans, co do oryginału to tak zgadzam się z Wami dużo lepiej mieć jak nie mieć ale do tanich nie należy

Edytowane przez adamwad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1cześć

jestem na etapie podłączania QQ2 i nie świeci mi oświetlenie klamki i konturowe klamki. Reszta działa

Brakuje mi oświetlenia konturowego do ustawienia

20221112_135410.jpg

 

Wiesz może co dokodować aby to uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodwaniem nie uruchomisz QQ2. Należy załadować kontener danych do BCM1 pod QQ2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...