Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.11.2022 o 14:18, Góral65 napisał(a):

Jeśli masz VCDS-a klona to nic nie zrobisz, mam podobnie Q5 z 2018 obsługuje wszystkie moduły a w Q5 z 2019 w większości już nic nie zrobię

Hmm, podłączyłem VAS + ODIS zaraz po starcie diagnozy wyskoczył dziwny komunikat o tym iż auto ma zabezpieczenie przed kodowaniem i prośba o otwarcie komory silnika, 

wykonałem zmianę start/stop w 08 HVACm następnie dla próby podłączyłem z powrotem klona, wpisałem PIN S12345 i w module 5F włączyłem tryb developera, Spróbuj wykonać zmiany w swoim Q5 z otwartą komorą silnika. Nie wiem jak działa ta zdjęcie blokady, bo do samego końca mieliśmy otwartą komorę (tylko odbezpieczoną na słupku) i nie chciało mi sie próbować ponownie ale zaskoczenie było duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, adamwad napisał(a):

Hmm, podłączyłem VAS + ODIS zaraz po starcie diagnozy wyskoczył dziwny komunikat o tym iż auto ma zabezpieczenie przed kodowaniem i prośba o otwarcie komory silnika, 

wykonałem zmianę start/stop w 08 HVACm następnie dla próby podłączyłem z powrotem klona, wpisałem PIN S12345 i w module 5F włączyłem tryb developera, Spróbuj wykonać zmiany w swoim Q5 z otwartą komorą silnika. Nie wiem jak działa ta zdjęcie blokady, bo do samego końca mieliśmy otwartą komorę (tylko odbezpieczoną na słupku) i nie chciało mi sie próbować ponownie ale zaskoczenie było duże

Niektóre modele maja Firewall, co oznacza, że maska musi być otwarta przed dokonywaniem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 15:38, Muskel1 napisał(a):

Kodwaniem nie uruchomisz QQ2. Należy załadować kontener danych do BCM1 pod QQ2.

Byłem dzisiaj u gościa co ma kabel i wgrał mi to co podawałeś

 

312892782_808203433846367_6511311953645596803_n.thumb.jpg.f257ff59334042fe84a9e5217ac069d4.jpg

 

ale dalej oświetlenie konturowe nie działa i w opcjach jest tylko to

315282144_913947869982566_7068605536973494389_n.thumb.jpg.4c2e0a734cb7e98047e4fd06bcfc9250.jpg

Wgrywał na różne sposoby i drive select też miałem, ale na razie zostawił mi tak jak widać i ma dalej walczyć później.

Ale chcę trochę ułatwić mu robotę i wiesz może co konkretnie dograć trzeba jak miałem standardowo QQ0, a sterownik to CG?

 

edit:

kolory działają poprawnie, ale no czegoś brakuje.

Edytowane przez MarcinL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarcinL napisał(a):

kolory działają poprawnie, ale no czegoś brakuje.

Kodowanie i zmiana adaptacji przeprowadzone prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Kodowanie i zmiana adaptacji przeprowadzone prawidłowo?

Według tego co przewinęło się juz w temacie

 

Open VCDS the long coding (07), open the central electric (09) and activate
Byte 11 Bit 3

Open the adaption (10) in the information electronic (5F) and activate the adaption channel ,,Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination0
Car-Function_List_BAP_Gen2-interior_light_0x08
Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination_over_threeshold_ high

change the vallue to terminal 15 Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus

 

Kontur i podświetlenie klamki uruchamia się poprzez sterownik drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze:

 

Sterownik 09

długie kodowanie

Bajt 10 Bit 6 aktywny (kontur)

 

W sterownikach drzwi nic nie musi być kodowane.

 

W 5F adaptacje

Car_function_adaptions_gen2-menu_display_ambient_illumination aktywny

 

Car_function_adaptions_gen2-menu_display_ambient_illumination_over_treshhold_high aktiwny

 

Car-function_list_BAP_gen2-interior_light_0x08 aktywny

 

Car-function_list_BAP_gen2-interior_light_0x08_msg_bus Zacisk 15

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Brakuje jeszcze:

 

Sterownik 09

długie kodowanie

Bajt 10 Bit 6 aktywny (kontur)

 

W sterownikach drzwi nic nie musi być kodowane.

 

W 5F adaptacje

Car_function_adaptions_gen2-menu_display_ambient_illumination aktywny

 

Car_function_adaptions_gen2-menu_display_ambient_illumination_over_treshhold_high aktiwny

 

Car-function_list_BAP_gen2-interior_light_0x08 aktywny

 

Car-function_list_BAP_gen2-interior_light_0x08_msg_bus Zacisk 15

Ruszyło ale brakuje jeszcze podświetlenie wewnętrznej klamki 

20221115_105454.thumb.jpg.b71da1aee34da60a1971f77d2d73cea3.jpg20221115_105447.thumb.jpg.8df8db925ec012dd7d8dfe93317ca601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne klamki musisz aktywować  sterownikach drzwi, bo nie należą do pakietu QQ2 i są sterowane z poziomu sterowników drzwi, podobnie jak białe dolne i czerwone ostrzegawcze lampki drzwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Wewnętrzne klamki musisz aktywować  sterownikach drzwi, bo nie należą do pakietu QQ2 i są sterowane z poziomu sterowników drzwi, podobnie jak białe dolne i czerwone ostrzegawcze lampki drzwiowe.

Podpowiedziałbys ktora pozycja ? Niestety nie mam Podpowiedzi kodowan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Sterowniki drzwi,  Bajt 1 Bit 3

Bardzo dziękuję, działa. 

A podświetlenie klamki kierowcy świeci słabiej czy coś z dioda mam? Bo wyraźniej słabiej świeci od reszty. Pokrętło na maksa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie wiem czy w dobrym wątku pisze, ale mam nadzieje że tak. Czy jest możliwość zmiany prędkość od której działa lane assist? Z tego co zaobserwowałem to lane assist działa od około 60km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś przekodować spryskiwacze lamp. Tak zeby psikały 1x a nie 2x jak jest teraz przy jednym pociągnieciu manetki. Ewentualnie czy jest możliwość całkiem je dezaktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deaktywować można ale miej na uwadze, że możesz nie dostać przeglądu, gdyż przy matrixach spryski muszą działać.

 

W B 8.5 swojego czasu zmieniłem u siebie liczbę kolejnie następujących po sobie naciśnięć potrzebnych do aktywacji spryskiwaczy (z czerech na osiem). W B9 jeszcze nie próbowałem czy da radę.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 / B9 / 2019

Kodowanie otwierania okien "z kluczyka" przez długie przyciśnięcie ... ktoś pomoże pod VCDS tutorial albo pod OBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macherstudio napisał(a):

A4 / B9 / 2019

Kodowanie otwierania okien "z kluczyka" przez długie przyciśnięcie ... ktoś pomoże pod VCDS tutorial albo pod OBD

Ta opcja jest normalnie fabrycznie. Być może miałeś odpinane aku i sterowniki drzwi straciły ustawienia podstawowe?

Jeżeli tak, to musisz wszystkie 4 szyby (sterowniki drzwi)  przyuczyć.

Otwierasz szybę przyciskająć i trzymając przycisk w dolnej pozycji przez 4-5 sek. Następnie przycisk w górę i przytrzymując szybę 4-5 sek. w górnej pozycji. Gdy wszystkie 4 szyby zostaną przyuczone otwieranie i zamykanie szyb z pilota powinno działać.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Ta opcja jest normalnie fabrycznie. Być może miałeś odpinane aku i sterowniki drzwi straciły ustawienia podstawowe?

Jeżeli tak, to musisz wszystkie 4 szyby (sterowniki drzwi)  przyuczyć.

Otwierasz szybę przyciskająć i trzymając przycisk w dolnej pozycji przez 4-5 sek. Następnie przycisk w górę i przytrzymując szybę 4-5 sek. w górnej pozycji. Gdy wszystkie 4 szyby zostaną przyuczone otwieranie i zamykanie szyb z pilota powinno działać.

 

Nie przyznam się co było powodem mojego pytania ....

... ale jednak powiem, za krótko trzymałem przycisk na pilocie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbował ktoś ogarnąć sport layout? W aplikacji carscanner jest już gotowe kodowanie dla audi a3 i tt tylko one są na innej platformie niż b9. Na ruskim forum znalazłem takie kodowanie do wyżej wymienionej aplikacji,przygotowałem je sobie krok po kroku ale brakuje mi odwagi żeby kliknąć? 

Co o tym myślicie?

MQB.PL

Activation Guide for the Sport Layout in Audi Virtual Cockpit. You can perform the entire procedure for free using ODIS-E or...

To jest kodowanie odisem i piszą że dotyczy a3 ale zegary pfk1 z tego co udało mi się ustalić to jest to samo co a4b9

 

Tu jest kodowanie do carscannera

https://www.drive2.ru/b/637736536393130752/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...