Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Oleju skrzyni czy silnika? Silnika jest od 45 stopni.

miałem na myśli tem. oleju silnikowego...

Opublikowano

A no widzisz, silnika jest od 45 stopni, skrzyni dopiero od 60-65 stopni, zależne od modelu. Tak też napisałem w zacytowanym tekście wink

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 19.03.2026 o 15:09, Muskel1 napisał(a):

Będzie.

Źle przeprowadzona konwersja.

Panowie jednak nie działa lap timer, mimo że vcds przyjął zmianę. Chat gpt podpowiada, żeby zrobić jeszcze adaptacje (ale nikt o tym nie pisał).

Wejdź w:

17 – Instruments → Adaptation

Sprawdź / ustaw:

Lap timer → aktywny (activated / active)

czasami występuje jako:

"Lap timer display"

"Stoppuhr" (niemiecka nazwa)

Narazie nie mam dostępu do vcds.

Jeszcze takie coś włączyłem, ale nie wiem co to daje.

Sterownik 17 (wskaźniki) /byte 10 /bit1 wskaźnik temperatury oleju

Edytowane przez Majki070984

Opublikowano

Żadnych adaptacji.

Uruchom/przestaw lap timer manetką to i wskazanie oleju będzie widoczne.

Opublikowano
W dniu 19.03.2026 o 15:09, Muskel1 napisał(a):

Będzie.

Źle przeprowadzona konwersja.

Tylko gdzie go szukać, to będzie jako nazwa zakładka co się je przerzuca prawo/lewo, czy w tej pierwszej i w pionie (godzina Data / prędkość / chwilowe spalanie / zasięg itd)? Bo nigdzie tego nie widzę.

Opublikowano

Wrzuć zdjęcie kierownicy.

Opublikowano

https://files.fm/f/qah2fq2hmn

Opublikowano

Tutaj masz pokazane jak wejść w lap timer.

https://youtu.be/M1aysF871ek?si=OCjGO3SL2aIsJBpo

PS. Na forum masz możliwość dodawania zdjęć do odpowiedzi i nie musisz ich wrzucać na jakieś hostingi.

Opublikowano

O to u mnie nic się nie dzieje jak tak robię, ale ja mam monochromatyczne zegary a nie kolorowe i nie mam tej części ekranu gdzie się świeci temperatura oleju i boost po drugiej stronie, nie mam tej części ekranu po łuku zegarów, mam tylko prostokąt między okrągłymi zegarami rpm i prędkości. Pewnie dlatego.

Opublikowano

Tak to u mnie wygląda. 20260404_144036.jpg

Opublikowano

To nic z tego nie będzie.

Opublikowano
8 godzin temu, Majki070984 napisał(a):

Tylko gdzie go szukać

A jak wciśniesz lewe pokrętło? To jest też przycisk.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć Panowie , robię zamianę kierownicy w Audi A5 F5 z grzanej na sciętą s-line( zamiast przycisku grzania jest ( * ) rok 2017 . Jak wykodować grzanie kierownicy ?

Kodowanie * to będzie to prawda ?

Przycisk ulubione na MuFuPlus i MMI

Wybierz sterownik 5F (Elektronika układów informacyjnych)

Adaptacje

menu_display-MFL_jocker_over_threshold_high: aktywny

menu_display_jocker: aktywny

Opublikowano

Normalnie ustawiasz podane adaptacje na nieaktywny. To co podałeś ustawiasz jeżeli chcesz aktywować przycisk "ulubiony" na kierownicy.

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Normalnie ustawiasz podane adaptacje na nieaktywny. To co podałeś ustawiasz jeżeli chcesz aktywować przycisk "ulubiony" na kierownicy.

Dziękuje @Muskel1

W jakim module znajdę te adaptację ?

Opublikowano

5F

Opublikowano

@Muskel1 W jakim kanale i jak dokładnie wykonać ,,nastawy podstawowe” po wymianie czujników poziomowania (wysokości) ? Te montowane na wahaczach.

Mam VCDS

Opublikowano

Sterownik 09 -> nastawy podstawowe lamp. Potrzebny jest do tego przyrząd do ustawiania świateł, aby sprawdzić i ewentualnie wyregulować nieco wysokość świecenia.

Opublikowano

Piszesz o przyrządzie do sprawdzania świateł na SKP ?

Rozumiem, że najpierw robię nastawy następnie mogę jechać na sprawdzenie ?

Opublikowano

Tak, taki przyrząd.

Musisz wykonać to na na stacji.

Procedura jest taka, że jedziesz na stację, ustawiasz przyrząd w odpowiedniej odległości i pozycji, wpisujesz do niego kąt pochylenia granicy światło-cienia. Warunki do spełnienia, auto musi być odciążone, na fotelu kierowcy siedzi jedna osoba (75kg), włączony zapłon i światła mijania, kierownica na wprost, zbiornik paliwa przynajmniej 90% zatankowany.

Podłączasz VCDS, wchodzisz w sterownik 09, w nastaty podstawowe lamp. Wtedy silniczki lamp wchodzą w tryb nastaw (czyli położenie 0). Jest to moment, w którym należy sprawdzić na przyrządzie do ustawiania świateł, czy wiązka się zgadza z liniami, jeżeli nie, to śrubami regulacyjnymi w lampach ustawiasz odpowiednio. Po ustawieniu zapisujesz i kończysz procedurę.

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.