Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

BCM2, 17/1

Opublikowano
Spoiler

 

On 17.11.2025 at 21:24, Muskel1 said:

BCM2, 17/1

Dzięki znalazłem z przyzwyczajenia szukałem w BCM1 wpinając się do BCM2

Opublikowano
W dniu 27.09.2025 o 19:56, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan. 

Wreszcie zmieniłem klona na coś, co jest w stanie ogarnąć samochód. Wrzucam pełny skan (tak mi się wydaje). To, co mi się rzuciło w oczy to fakt, że w liczniku na przykład nie jest zaznaczone w kodowaniu, że mam napęd AWD. Nie wiem, czy ktoś w tym majstrował czy nie, ale na pewno zmieniane było kodowanie, bo ktoś wyłączył kontrolkę pasów i inne kodowania pozmieniał.

Przy okazji może się uda zlokalizować przyczynę błędu, który tam widnieje.

Log-WAUZZZF43LA043612-204573km.txt

Opublikowano

Byte 4 Bit 7 ma pomimo AWD być nieaktywny.

Błąd w sterowniku Gateway nie jest winą kodowania, tylko winą padającego sterownika telematyki (75). Poczytaj na forum, bo jest na to TPI.

Opublikowano

Czyli zostaje czekać aż zdechnie na dobre i szykować ponad 5 koła na wymianę dziada. Akcja serwisowa 90TS w niczym nie pomogła, a tu na forum ktoś wyczytał, że została wstrzymana, więc nikłe szanse na ogarnięcie tego przez serwis bezkosztowo.

Opublikowano
1 minutę temu, fragless1 napisał(a):

Akcja serwisowa 90TS w niczym nie pomogła

Wymienili Ci sterownik telemtyki w ramach akcji? 

Opublikowano
20 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Wymienili Ci sterownik telemtyki w ramach akcji? 

A skąd? Zrobili jedynie parametryzację dotychczasowego. Nawet nie zrobili update'u oprogramowania.

Dopiero jak byłem na montażu kamery i uruchomieniu AA, to zrobiono mi update telematyki i MMI. Ale nie robiłem tego w ASO. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Czy kodowanie na grzane lusterka razem z grzaną tylną szybą czyli:

 

wchodzimy w sterownik drzwi kierowcy 42-> długie kodowania-> Bajt 09 i aktywujemy Bit 2 opisany jako

"rear_window _heater_trigger,active"

 

Tak samo postępujemy ze stroną pasażera:

strownik 52-> długie kodowania-> Bajt 09 i aktywujemy Bit 2 opisany jako "rear_window_heater_trigger,active"

 

działa również w polifcie?

Opublikowano

Tak.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć.

Wiecie może za co odpowiada kodowanie w 09 bajt 10 bit 6 i 7 ?

Screenshot_2026-02-02-21-36-51-414_com.miui.gallery-edit.jpg

Opublikowano

Aktywuje lub deaktywuje komunikat na VC aby włączyć światła.

Opublikowano
9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Aktywuje lub deaktywuje komunikat na VC aby włączyć światła.

Dziękuje. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Czy z prostymi zegarami monochromatycznymi (prostokątny ekranik między zegarami) będzie działał lap timer (najmniejsze mmi do tego podstawowe, ale kierownica multi funkcyjna) ? Potrzebuję temperatury oleju silnikowego i najlepiej skrzyni biegów, żebym wiedział czy już można cisnąć auto (a z tego co wiem to tylko w lap timer można olej silnikowy na deskę wywalić).

A spotkał się ktoś, że po przeróbce mmi auta z USA nie działa wydawanie komend głosowych i nie ma głosu/komend w nawigacji audi (nie mówi kiedy skręcić itd) ?

Opublikowano
6 godzin temu, Majki070984 napisał(a):

Czy z prostymi zegarami monochromatycznymi (prostokątny ekranik między zegarami) będzie działał lap timer

Będzie.

6 godzin temu, Majki070984 napisał(a):

A spotkał się ktoś, że po przeróbce mmi auta z USA nie działa wydawanie komend głosowych i nie ma głosu/komend w nawigacji audi (nie mówi kiedy skręcić itd)

Źle przeprowadzona konwersja.

Opublikowano

A da się jakoś wyciągnąć temperaturę oleju w skrzyni biegów?

Opublikowano

Nie.

Opublikowano

To chyba zostaje obd2 ekranik z Ali, który potrafi wyświetlić coś takiego, bo widziałem, że w jakimś aucie takie info wyświetliło, ale to loteria czy akurat z takiego audi też to wyciągnie.

Podejrzewam, że w skrzyni biegów olej dłużej się nagrzewa niż w silniku, więc przed chęcią ostrzejszej jazdy trzeba czekać aż olej silnikowy będzie miał ok 95-105 stopni.

Opublikowano
6 minut temu, Majki070984 napisał(a):

Podejrzewam, że w skrzyni biegów olej dłużej się nagrzewa niż w silniku

Tak. Dodatkowo wskazanie jest dopiero od 65 stopni.

Opublikowano
57 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tak. Dodatkowo wskazanie jest dopiero od 65 stopni.

ja mam od 45...

Opublikowano
51 minut temu, janusz75 napisał(a):

ja mam od 45...

Oleju skrzyni czy silnika? Silnika jest od 45 stopni.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.