Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AJM, nowy termostat, płyn, nie chce się nagrzać do 90st.


Audi Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam ze powinniescie posiedziec wiecej w garazu przy robocie bo pisadzie bzdetow bez pokrycia macie opanowane do perfekcji. Czujnik w aso kosztuje 100zl a przezywacie jakby pol silnima trzeba bylo wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze powinniescie posiedziec wiecej w garazu przy robocie bo pisadzie bzdetow bez pokrycia macie opanowane do perfekcji. Czujnik w aso kosztuje 100zl a przezywacie jakby pol silnima trzeba bylo wymienic.

Tak jak pisze kolega z tym czujnikiem,zmieniłem przy okazji jeszcze termostat na BEHR i spokój 8km i 90c i stoi w miejscu ale osłonę mam pod silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki temp i termostat zawsze kupuje się w ASO.

Kolega pisał, że nowy termostat i ten, co wyjął z samochodu były identyczne - to znak, że ktoś już termostat zmieniał. Ori z ASO delikatnie różni się od tego, co kupuje się w sklepie (trzymałem oby dwa w dłoniach).

Rok temu wymieniłem termostat na ori i silnik 1.4 TDI (który notabene wydziela mniej ciepła od 1.9 TDI) nie ma problemów z trzymaniem temperatury.

Termostat w ASO kosztuje ok 110zł, czujnik temp między 50-70zł (tak mi się wydaje, każda z tych rzeczy jest dwa razy droższa od zamiennika).

I tutaj ważna rzecz - silnik musi mieć wszystkie osłony i pokrywy przewidziane przez producenta, łącznie z dolną osłoną silnika i owiewkami na chlodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat 110zł, czujnik 104 zł + oring. Nasze stare paździochy grzeją sie długo i co tu gadać, jak chcecie żeby po 1km miał 90C kupcie sobie benzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat 110zł, czujnik 104 zł + oring. Nasze stare paździochy grzeją sie długo i co tu gadać, jak chcecie żeby po 1km miał 90C kupcie sobie benzyne.

Jeszcze nie widziałem samochodu z silnikiem benzynowym który osiągałby 90st po przejechaniu 1km tym bardziej zimą :grin:

Edytowane przez lukasz51237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie to sobie dyskutujcie, a kolega lukaszooo niech nie pajacuje że jest wielkim mechanikiem przesiadującym nie wiadomo ile w garażu bo nie masz kolego pojęcia ile ktoś siedzi, to raz, a dwa nie gadaj że ktoś opowiada bzdety bo to, że masz inne teorie, nie znaczy że inne to bzdety. To taka moja mała uwaga.

Problem został rozwiazany, i tyle w temacie. Napisałem co było przyczyną, usunąłem ją, powiedziałem jak, a skoro według Ciebie to bzdury, to tylko według Ciebie. Musisz z tym dalej żyć. Tylko miej trochę pokory a nie od razu pajacujesz i ubliżasz

Moje gdybanie na temat czujnika, to tylko gdybanie, mam komputer, program diagnostyczny, potrafię go obsługiwać i nie zawsze wyjdzie że czujnik jest zły, bo tam jego zakresu nie sprawdzisz. a mógł bym pisać bzdury w tym temacie, gdybym był tylko piekarzem, ale nie jestem i przekonywać też nie zamierzam.

I w to że każdy z was do 15 letniego auta kupuje części w ASO też nie uwierzę, internet wszystko przyjmie.

Problem jest rozwiązany więc temat można zakończyć, dzięki za zainteresowanie, pomoc co niektórym, i za hejty też - że wam się chciało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tak sie spinał jak ty nie wytrzymał bym tyle lat na forum :grin: Widze ze nie doświadczyłeś na własnej skórze kupna w sklepie zamiennika a potem gdy zamiennik padł po miesiącu pójścia do ASO i wkurwienia ze ta sama oryginalna część jest 5zł droższa od zamiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I w to że każdy z was do 15 letniego auta kupuje części w ASO też nie uwierzę

To zależy które części.

Ale temat termostatu w tych silnikach jest tak znany, że każdy dla spokoju idzie do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma i nie ma co szukać dziury w całym :naughty:

Wymień te świeczki w podgrzewaczu cieczy chłodzącej , może będzie ździebko lepiej :decayed:

A jak chcesz widzieć 90 st. na blacie przy delikatnej jeździe to klimatronik na 18 st. i nawiew na dwie góra trzy kreski :P

Gowno prawda.

Nie ma prawa. Przerabialem to. Nie mam tych trzech swiec. I mam 90 stopni nawet przy -15 po 10 km jazdy z dmuchawa na 2 bieg. Silnik AJM

Opowiem moja historie.

A wiec nagle przestal dobijac do 90. No to termostat. Oczywiscie tylko ori wahler. Po wymianie to samo. No to reklamacja. I tak 10 razy. I nic. A wiec olalem bo bylem na kompie i kolo powiedzial na na bank wskazania temperatury są prawidlowe. Mysle w dupe z tymi termostatami. Robia taka kaszane to olac.

Ale po pewnym czasie padl G62. I tu szok. Kupilem nowy oczywiscie oryginalny i ku mojemu zdziwieniu nagle po paru km pojawilo sie piekne 90 stopni.

Doslowinie szok. Caly czas rąbał mnie czujnik temp G62. Myslalem ze mnie szlak trafi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle jaki 1.4 np VW zima lapie 90C po max 3 km, latem po 500-1000m.

hahah 500 metrów i silnik ma 90st? Powiedz mi co to za auto, bo muszę je mieć :banan: chyba, że ma dworze jest 40st a auto w słońcu stoi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW Polo 1.4 16v 80km 2007r. zapraszam na jazdy. Przy takiej temp max 3km i 90c na blacie.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW Polo 1.4 16v 80km 2007r. zapraszam na jazdy. Przy takiej temp max 3km i 90c na blacie.

No tak ...na blacie to moze pokazywać ci 90* a w rzeczywistości sprawdzałeś ile *C ma sinik (płyn chłodniczy)????czyli już powinna być ciepła cała chłodnica bo termostat otwiera sie prz 87*..Moim zdaniem to nie jest osiągalne nawet w benzynie na takiej odległosci i w obecnych temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oczywiscie tylko ori wahler

Wahler nie jest orginałem. To jedynie dobry zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie tylko ori wahler

Wahler nie jest orginałem. To jedynie dobry zamiennik.

Siemka. A jaka firma produkuje oryginalne? Tak z ciekawości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. A jaka firma produkuje oryginalne? Tak z ciekawości?

Behr, obecnie Mahle. Jakiś czas temu zmieniałem i wygląda identycznie jak ori, te same oznaczenia tylko znaczka vw/oooo brak :wink:

Edytowane przez mo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. A jaka firma produkuje oryginalne? Tak z ciekawości?

Behr, obecnie Mahle. Jakiś czas temu zmieniałem i wygląda identycznie jak ori, te same oznaczenia tylko znaczka vw/oooo brak :wink:

No to w salonie w Swidnicy pier**lą głupoty.

Pozdro

P.S. Jak w 99% ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma i nie ma co szukać dziury w całym :naughty:

Wymień te świeczki w podgrzewaczu cieczy chłodzącej , może będzie ździebko lepiej :decayed:

A jak chcesz widzieć 90 st. na blacie przy delikatnej jeździe to klimatronik na 18 st. i nawiew na dwie góra trzy kreski :P

Gowno prawda.

Nie ma prawa. Przerabialem to. Nie mam tych trzech swiec. I mam 90 stopni nawet przy -15 po 10 km jazdy z dmuchawa na 2 bieg. Silnik AJM

Opowiem moja historie.

A wiec nagle przestal dobijac do 90. No to termostat. Oczywiscie tylko ori wahler. Po wymianie to samo. No to reklamacja. I tak 10 razy. I nic. A wiec olalem bo bylem na kompie i kolo powiedzial na na bank wskazania temperatury są prawidlowe. Mysle w dupe z tymi termostatami. Robia taka kaszane to olac.

Ale po pewnym czasie padl G62. I tu szok. Kupilem nowy oczywiscie oryginalny i ku mojemu zdziwieniu nagle po paru km pojawilo sie piekne 90 stopni.

Doslowinie szok. Caly czas rąbał mnie czujnik temp G62. Myslalem ze mnie szlak trafi.

Pozdro

Twój przypadek świadczy tylko o "profesjonalnym" podejściu do tematu :decayed:

Bo jak ktoś robi to fachowo, to ustala przyczynę , zanim się bierze do wymieniania częsci :P

A wystarczyło tylko dokładnie posprawdzać temperaturki i od razu by było wiadomo co trzeba wymienić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...