Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kable rozruchowe - oceńcie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Zamówiłem taki o to "zestaw" kabli rozruchowych.

http://allegro.pl/show_item.php?item=4990603216

Typowy "chinol" na moje, zasugerowałem się chyba ilością kupujących, no i tym że kupuję je na "w razie czego". 700A - myślę, że w tej jakości równie dobrze mogą pisać 1700.

Mam TDI, z aku Bosch Silver S5 77AH 780A i pytanie do Was - wystarczy na odpalenie w razie czego, czy zwracać to sprzedającemu? Jeśli druga opcja to co byście polecili (oprócz samoróbek)

Z góry dzięki

Opublikowano

Mam takie taniej kupione ale chyba identyczne i są spoko odpalam każdemu z nich i myśle że ci też podpasują . A jak dobrze pamiętam mam jeszcze je z 2012 r . też chinole nic sie z nimi nie dzieje . Tak że po taniości polecam :)

Opublikowano
  • Autor

No i super, w takim razie zostają, dzięki :)

Opublikowano

to tylko kabel, mielismy takie samiutkie na warsztacie, tzn. dalej maja bo ja juz nie robie. Chodza dobre 5 lat a sie odpalalo aut naprawde mase nawet latem, bo akumulatory od stania na placu slabe. Sa ok.

Opublikowano

Najlepsze kable to własnej roboty. Ja mając przygodę z chińskim g...m gdzie ponad godzinę odpalalem diesla stwierdziłem ze robie kable sam. Przewód spawalniczy 16 kwadrat do tego klemy spawalnicze i odpalam tym wszystko bez najmniejszego problemu. Ostatnio ciężarówkę odpalalem bo mi aku padły podpielismy drugiego mana i od strzala zagadal. Jeśli potrzebujesz kabli tylko w razie awarii aku to mogą być a jak potrzebujesz używać częściej to warto zrobić swoje. Fakt wyjdzie dużo drożej ale jakość i niezawodność kabli zrekompensuje cenę ;-)

Opublikowano
  • Autor

Tak jak pisałem potrzebne będą tylko w razie rozładowania, co się mi w ostatnim roku nie zdarzyło, także będą ok :) Dzięki za odp Panowie :)

Opublikowano

Jedno tylko powiem - nie kupujcie cienkich. Każde dobre byle nie za cienkie.

Kiedyś na szybko kupiłem w sklepie skody takie zwykłe kable - goście oczywiście mówili, że będą dobre. Nie mogłem na nich odpalić auta i myślałem, że coś jest grubszego walniętego, a okazało się, że grzały się strasznie i były po prostu za cienkie. Po użyciu innych kabli odpaliło od razu.

Opublikowano

Tak jak kolega pisał lepiej kabel spawalniczy i krokodylki i kable nie do zdarcia. Wcale drogo nie wychodzi.

Opublikowano

Podczas mrozu , takiego poniżej -15 stopni i rozładowanym aku biorcy, to co najwyżej nadają się one do podładowania akumulatora z drugiego auta, a nie do odpalania :decayed:

Dobre kable to 50 mm2 miedzi plus krokodyle spawalnicze ze stykami miedzianymi lub mosiężnymi :naughty:

Opublikowano

50mm miedzi i Pudzian w gratisie do dzwigania ich ;-)

Opublikowano

50mm miedzi i Pudzian w gratisie do dzwigania ich ;-)

Bez Pudziana się obejdzie, chyba że na prawdę jesteś bardzo cherlawy :decayed:

Przy dzisiejszych cenach miedzi lepiej potraktować je jako lokatę kapitału :P:)

A tak na poważnie to jeżeli te kable mają być na prawdę "rozruchowe", to ich przekrój powinien być większy niż kabla idącego do rozrusznika w aucie które chcemy bez problemu odpalić :naughty:

A Chińskie krokodyle z po miedziowanej stali to się nadają, ale do wywieszania na sznurek cięższej bielizny :grin:

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam. Ma ktoś jakięs porządne kable z krokodylkami? Wszystko co widziałem w sklepie to jakościowo takie sb. A mam dwa kable od spawarki kazdy po 3,5 i 25mm2. Do tego potrzebne są mi jakieś dobre zaciski. Ktoś coś poleca? zastanawiam się nad tymi: http://allegro.pl/krokodylki-zaciski-kable-rozruchowe-profesjonalne-i5535177376.htm lub tymi http://allegro.pl/krokodylki-600a-do-kabli-rozruchowych-promocja-i6670151934.htmlte akurat nie maja miedzianych końcówek ale myslę jak by dać pomiedzy dwiema stronami kleszczy jakiś kabel mam taki 8 mm2


Znalazłem bardzo ciekawy komplet kabli same takie krodylki 2 szt 25zł a tu mam do tego 2x 4,5m kabla 35mm2 W czym tkwi haczyk?? Miedziowane kable czy jak? http://allegro.pl/kable-przewody-rozruchowe-1200a-35mm2-4-5m-profi-i6672951500.html

Edytowane przez Qba___95

Opublikowano

Jedno tylko powiem - nie kupujcie cienkich. Każde dobre byle nie za cienkie.

Kiedyś na szybko kupiłem w sklepie skody takie zwykłe kable - goście oczywiście mówili, że będą dobre. Nie mogłem na nich odpalić auta i myślałem, że coś jest grubszego walniętego, a okazało się, że grzały się strasznie i były po prostu za cienkie. Po użyciu innych kabli odpaliło od razu.

Jeszcze należy sprawdzić miejsce zaprasowania/lutowania przy krokodylach. W najtańszych jest zaciśnięte na odwal-się.

Opublikowano

Witam. Ma ktoś jakięs porządne kable z krokodylkami? Wszystko co widziałem w sklepie to jakościowo takie sb. A mam dwa kable od spawarki kazdy po 3,5 i 25mm2. Do tego potrzebne są mi jakieś dobre zaciski. Ktoś coś poleca? zastanawiam się nad tymi: http://allegro.pl/krokodylki-zaciski-kable-rozruchowe-profesjonalne-i5535177376.htm lub tymi http://allegro.pl/krokodylki-600a-do-kabli-rozruchowych-promocja-i6670151934.htmlte akurat nie maja miedzianych końcówek ale myslę jak by dać pomiedzy dwiema stronami kleszczy jakiś kabel mam taki 8 mm2

Znalazłem bardzo ciekawy komplet kabli same takie krodylki 2 szt 25zł a tu mam do tego 2x 4,5m kabla 35mm2 W czym tkwi haczyk?? Miedziowane kable czy jak? http://allegro.pl/kable-przewody-rozruchowe-1200a-35mm2-4-5m-profi-i6672951500.html

Jak masz już kable spawalnicze to dokup do tego porządne krokodyle do spawarki i będzie pan zadowolony.Zrobiłem sobie takowy zestaw i polecam :thumbup1:

Opublikowano

Z tego co widzę na alle to tylko te dwa rodzaje krokodyli można polecić : :whistling:

http://allegro.pl/zacisk-spawalniczy-kleszczowy-zkb-35-vorel-i5232699810.html

http://allegro.pl/zacisk-spawalniczy-kleszczowy-zkb-95-vorel-i5232699910.html

Pozostał mają tylko jedną zaletę , są tanie :P

A te kable rozruchowe 1200A to lipa konkretna , jak w większości taniej ( i nie tylko ) Chińszczyzny .

Elementy przewodzące prąd wykonane ze stali albo z aluminium i pomiedziowane :

"średnica kabla (żyły): 35mm2 (linka miedziowana w izolacji gumowej)," :P

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Ja zrobilem kable z przewodu spawalniczego juz nie pamiętam 16mm albo 25mm do tego zaciski krokodylki spawalnicze. Powiem tak odpalam tym wszystko od osobowek po ciężarówki. Kiedyś zrobiłem test podpialem biorę z padniętym aku, mój silnik wyłączony po 3 sek od podpięcia mowie kręc i auto zapaliło od strzała. Te moje kable to jeszcze moje wnuki odziedzicza ;-)

A najlepsza mina sąsiada jak odpalalismy jego klekota wyjalem kable zerknal na nie i mówi po co się męczyć z robota kabli skoro w markecie takie ładne i tanie są. Podpieliśmy kable sąsiad mówi choć na kawę potrwa z 25 min zanim pójdzie odpalić. Ja do niego kręc zakręcil odpalił od strzała a ja do niego no teraz możemy na kawę iść ;-). Dobre kable to podstawa rzadko się ich używa ale jak są potrzebne to auto ma zapalić od razu a nie stać 30 min na mrozie i czekać aż kable puszcza na tyle prądu żeby silnik zagadal.

Opublikowano

http://allegro.pl/kable-przewody-rozruchowe-1500a-2x6-metrow-50mm2-i5798372475.html- te kupiłem ojcu na prezent w zeszłym roku. Już testował jak pół parkingu pożyczało prądu od niego.

Polecam, 3 litry odpala bez zajakniecia....

Opublikowano

Ja zrobilem kable z przewodu spawalniczego juz nie pamiętam 16mm albo 25mm do tego zaciski krokodylki spawalnicze. Powiem tak odpalam tym wszystko od osobowek po ciężarówki. Kiedyś zrobiłem test podpialem biorę z padniętym aku, mój silnik wyłączony po 3 sek od podpięcia mowie kręc i auto zapaliło od strzała. Te moje kable to jeszcze moje wnuki odziedzicza ;-)

A najlepsza mina sąsiada jak odpalalismy jego klekota wyjalem kable zerknal na nie i mówi po co się męczyć z robota kabli skoro w markecie takie ładne i tanie są. Podpieliśmy kable sąsiad mówi choć na kawę potrwa z 25 min zanim pójdzie odpalić. Ja do niego kręc zakręcil odpalił od strzała a ja do niego no teraz możemy na kawę iść ;-). Dobre kable to podstawa rzadko się ich używa ale jak są potrzebne to auto ma zapalić od razu a nie stać 30 min na mrozie i czekać aż kable puszcza na tyle prądu żeby silnik zagadal.

Potwierdzam, też mam kable spawalnicze(1x35mm2)+zaciski spawalnicze i świetnie się sprawdzają od padniętych osobówek po ciężarówki.

Waga całości 3,3kg :decayed:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/db29f70211cd5052

http://www.fotosik.pl/zdjecie/ee0e2c57309e7a07

.

Edytowane przez Rabbi

Opublikowano

Szczerze to czytałem te miedziowane kable, i nie złapałem o co w tym chodzi ;) A co myślicie o takich zaciskach? http://allegro.pl/zaciski-kabla-rozruchowego-zabki-krokodylki-900a-i6475939371.htmlmiałem okazje dziś testować takie zaciski z przewodami spawalniczymi 6m każdy i 25mm^2, spokojnie poradziły sb z odpaleniem ciągnika siodłowego.


I chyba sb wezmę z cb Rabbi przykład i wykorzystam zaciski spawalnicze, jednego nawet mam z kablami ;)

Opublikowano

tak,te zaciski są dobre

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.