Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wygląd tarczy tył

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, załączam link do zdjęcia mojej tarczy tylnej. Zdjęcie robione przy założonej feldze ale w miarę widać. Z jakiego powodu może tak to wyglądać? Tarcze Brembo klocki Ferodo. Druga tarcza idealna. Koło hamuje dobrze bo świeżo po przeglądzie.

http://zapodaj.net/b024481db5dcb.jpg.html

Opublikowano

Może klocek się krzywo zjeżdża. Grzeje się to koło?

Opublikowano
  • Autor

Nic się nie grzeje. Ostatnio przy wymianie łożyska wszystko czyściłem przed składaniem. Obie strony tarczy tak wyglądają.

Opublikowano

tarcza ma wżery albo do toczenia albo nowe tarcze

mam ładne jakby co

Opublikowano
  • Autor

Ta tarcza ma rok czasu. Przebieg około 20000 km i minimalny rant.

Opublikowano

na foto jest zardzewiała jakby miała 10lat

na pewno jakaś najniższa połka

Opublikowano

na foto jest zardzewiała jakby miała 10lat

na pewno jakaś najniższa połka

Idz gdzieś indziej dawać debilne rady. Zacisk stoi i nie hamuje klocek po całej tarczy

Opublikowano
  • Autor

Jak pisałem wyżej- Tarcze Brembo, klocki Ferodo. Druga tarcza wygląda normalnie.

Zacisk nie stoi. Dwa tygodnie temu wymieniałem łożysko, wszystko było czyszczone i smarowane.

Edytowane przez szper11

Opublikowano

na foto jest zardzewiała jakby miała 10lat

na pewno jakaś najniższa połka

Idz gdzieś indziej dawać debilne rady. Zacisk stoi i nie hamuje klocek po całej tarczy

jeśli zacisk jest ok ręczny odbija jak trzeba to spróbuj na początek wymienić jarzmo, jeśli to nic nie da zamień tarcze stronami i będziesz miał odpowiedz

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki za radę. Wydaje mi się tylko że gdyby klocek nie szedł po całej tarczy to góra tarczy byłaby zardzewiała.

Opublikowano

Najpierw sprawdz czy trzpienie w jarzmie i tloczek prawidlowo pracuja.

Opublikowano
  • Autor

Jak pisałem wyżej- Tarcze Brembo, klocki Ferodo. Druga tarcza wygląda normalnie.

Zacisk nie stoi. Dwa tygodnie temu wymieniałem łożysko, wszystko było czyszczone i smarowane.

Zacisk odbija sprawdzone jeszcze dziś na lewarku. Po naciśnięciu i puszczeniu hamulca wszystko jest ok.

Robiłem też próbę hamowania na piasku i auto zostawia cztery ślady więc zacisk pracuje.

Edytowane przez szper11

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Gdyby było git to tarcza by tak nie wyglądała.

Opublikowano

Może kupiłeś przez przypadek tarcze z carbonu? A tak na poważnie to nie jest wina ani zacisku ani jarzma. Myślę, że to wina jakości materiałów : tarczy albo klocka. Widać że tarcza jest strasznie zardzewiała i nie powinna tak wyglądać po roku czasu

Edytowane przez jospethe

Opublikowano

moim zdaniem na 100% zapieczone jarzmo, z tamten strony pewnie tarcza ma już wytarty rowek i dużo słabszy klocek a z tej strony nic się nie dzieje

Opublikowano
  • Autor

Może kupiłeś przez przypadek tarcze z carbonu? A tak na poważnie to nie jest wina ani zacisku ani jarzma. Myślę, że to wina jakości materiałów : tarczy albo klocka. Widać że tarcza jest strasznie zardzewiała i nie powinna tak wyglądać po roku czasu

Właśnie też trochę podejrzewam jakąś wadę materiału chociaż tarcza brembo i kupione z pewnego źródła.

moim zdaniem na 100% zapieczone jarzmo, z tamten strony pewnie tarcza ma już wytarty rowek i dużo słabszy klocek a z tej strony nic się nie dzieje

Po raz któryś piszę że zacisk nie stoi bo sprawdzałem, koło hamuje prawidłowo- sprawdzane na rolkach na przeglądzie, koło się nie grzeje.

Opublikowano

Do czego służy dziurką z boku tloczka w tylnym kole??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Może kupiłeś przez przypadek tarcze z carbonu? A tak na poważnie to nie jest wina ani zacisku ani jarzma. Myślę, że to wina jakości materiałów : tarczy albo klocka. Widać że tarcza jest strasznie zardzewiała i nie powinna tak wyglądać po roku czasu

Właśnie też trochę podejrzewam jakąś wadę materiału chociaż tarcza brembo i kupione z pewnego źródła.

moim zdaniem na 100% zapieczone jarzmo, z tamten strony pewnie tarcza ma już wytarty rowek i dużo słabszy klocek a z tej strony nic się nie dzieje

Po raz któryś piszę że zacisk nie stoi bo sprawdzałem, koło hamuje prawidłowo- sprawdzane na rolkach na przeglądzie, koło się nie grzeje.

zacisk to nie jarzmo przyjacielu

Opublikowano
  • Autor

Wiem co to zacisk, a co to jarzmo. Mój błąd w poprzednim poście.

Opublikowano

hamulce brembo ahahahahahahahah :) problem rozwiązany?

Pozdrówki
marcin

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.