Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do 3.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
31 minut temu, Anon napisał:

Ten ma normę 502 i 505. Skąd taki pomysł skoro ma być 507? Nie chce eksperymentować z silnikiem przy 65.000km

Ale jest C3 i może być stosowany do DPFa.

Jak chcesz trzymać się książki i chcesz Ravenol to wlej VMP 5W30 tam jest 504/507.

Opublikowano

Ja do 3,0 TDI z DPFem kupiłem ostatnio TOTAL QUARTZ INEO LONG LIFE 5W30 504/507, jeszcze go nie zalałem ale dowiedziałem się trochę na jego temat i wydaje się, że będzie ok, a na pewno powinno być lepiej niż na Motulu 5W30 504/507, na którym jeździłem 50 k km, chociaż na niego też nic złego nie mogę powiedzieć.

Opublikowano
40 minut temu, Anon napisał:

Ten ma normę 502 i 505. Skąd taki pomysł skoro ma być 507? Nie chce eksperymentować z silnikiem przy 65.000km

nie ma znaczenia norma tylko C3, ja był wlał własnie ten olej do Tego silnika, zaden inny

Opublikowano

Jakiś znawca olejowy może wie czym różni się Ravenol SMP 5w30 od Ravenol VMP 5w30?

dziękuję

Opublikowano
10 minut temu, Anon napisał:

Jakiś znawca olejowy może wie czym różni się Ravenol SMP 5w30 od Ravenol VMP 5w30?

dziękuję

VMP w pełni syntetyczny, SMP nie.

Opublikowano

Ktoś używał takiego oleju BIZOL Technology 5W30 507 w Audi i może coś napisać na jego temat ?

Opublikowano

Kombinujesz jak koń pod górkę z tym olejem. Polecono Ci tu oleje sprawdzone do tego silnika i dalej szukasz czegoś innego?

Opublikowano

Szukam na następna wymianę. Może tym Ravenolem przepłukam silnik i po 2-3 tyś km wymienię. 
W każdym razie serdecznie dziękuje za pomoc w wyborze.

Opublikowano

Działasz na opak, dobrym olejem chcesz płukać silnik a później chcesz zalać słaby?

Opublikowano
11 godzin temu, Anon napisał:

Ktoś używał takiego oleju BIZOL Technology 5W30 507 w Audi i może coś napisać na jego temat ?

Bizol, gdzie blendowany i od kogo bazy oraz dodatki trudno dociec.

Co do jakości trudno mi się wypowiedzieć póki co silnikom nie zaszkodziły.

Sam mam na półce ich produkty ale kupuję ze zniżką  -40/ 50% ceny rynkowej aby za mocno nie wspomagać kapitału rosyjskiego.

Opublikowano

Dziękuje.

Zostaje z Ravenol może za jakiś czas zamienię na Amsoil,  LM lub Eurol i zobaczę czy będzie wyczuwalna różnica w pracy silnika.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Anon

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam Panowie,

Niebawem wymiana oleju w 3.0 ropniaku, piszę licząc na radę.

Zostaje z 5W30 :

Ravenol VMP / LM TOP TEC 4200 / Mobil1 ESP

lub

Zmiana na 0W30 :

Ravenol VSW lub Eurol FS

co myślicie?

 

dodatków tzw witaminek do oleju nie chcę stosować.

Edytowane przez Anon

Opublikowano
11 godzin temu, Anon napisał:

Niebawem wymiana oleju w 3.0 ropniaku, piszę licząc na radę.

Zostaje z 5W30 :

Ravenol VMP / LM TOP TEC 4200 / Mobil1 ESP

Zmiana na 0W30 :

co myślicie?

 

dodatków tzw witaminek do oleju nie chcę stosować.

Jak na nasz klimat to wystarczy 5W30  chyba, że cena jakaś super na 0W30.

Kupowałem ten Eurol w ubiegłym roku bardzo dobrze się sprawuje.

Ravenol bardzo dobra jakość ale ceny mocno w górę.

Ja polegam na danych publikowanych przez producenta i szukam najlepszej ceny.

 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Ktoś używał w tym motorze Amsoil European Car Formuła 5W30?

Silnik 10kkm na Ravenol VMP teraz VSW, obecnie brak zastrzeżeń.

Opublikowano
17 minut temu, Anon napisał:

Silnik 10kkm na Ravenol VMP teraz VSW, obecnie brak zastrzeżeń.

Skoro jest dobrze to w jakim celu tak mieszasz tymi olejami?

Opublikowano
2 minuty temu, pelonek1 napisał:

Skoro jest dobrze to w jakim celu tak mieszasz tymi olejami?

swędzi go

Opublikowano
22 godziny temu, pelonek1 napisał:

Skoro jest dobrze to w jakim celu tak mieszasz tymi olejami?

Z ciekawości 

 

Wpadł mi jeszcze Aral Super Tronic 0W40  niestety 505.00 ale posiada C3 

Opublikowano
Godzinę temu, Anon napisał:

Z ciekawości 

 

Wpadł mi jeszcze Aral Super Tronic 0W40  niestety 505.00 ale posiada C3 

Czytam te Twoje alpejskie kombinacje, albo tak często zmieniasz ten olej albo nie potrafisz się zdecydować, weź każdego po jednym i zdasz jakieś relacje nam. Od razu pomiary temperatur czy coś.

Opublikowano

@Ivanekzmieniam co 10kkm i zdecydować też ciężko stąd szukam tutaj jakiś rad choć jak widać z miernym skutkiem.

Tak też zrobię jak sam stwierdziłeś kupię każdego po kolei i będę miał jakąś jasność po analizach przepracowanego. 
Jedyne obawy mam do tego Arala choć ma C3 nie posiada 507/509 tylko 505.

Opublikowano
W dniu 22.11.2021 o 23:08, pelonek1 napisał:

Skoro jest dobrze to w jakim celu tak mieszasz tymi olejami?

Może uda się coś wynaleźć lepszego od VMP i VSW ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.