Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Cisnienie na cylindrach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka, posiadam a4 b6 1.8t avj. Postanowilem wymienic rozrzad, i napinacz wraz z łańcuchem. Z ciekawosci sprawdzilem ciśnienie na cylindrach co mnie bardzo zdziwilo mianowicie pierwszy cylinder mial 2.9, drugi 2.7,trzeci mial 0.1!, i czwarty mial 3.1, i teraz nasuwa mi sie pytanie co z tym robic? Czy to glowica czy dół silnika, czy bardziej sie oplaca naprawiac czy kupic jakis uzywany?

Opublikowano

a to jeszcze odpalało i jezdziło ?

Opublikowano

Na pewno dobrze zmierzyłeś ? niemożliwe, żeby samochód z taką kompresją jeszcze palił i jeździł

mój przy 8 już gorzej palił, a 7 to już granica jaką przewiduje producent do remontu

Edytowane przez kupczak90

Opublikowano

tych silników dolna granica jest 9bar z różnicą pomiędzy cylindrami do 3bar

Edytowane przez krzysiekml

Opublikowano
  • Autor

No wlasnie kilka dni temu wracalem z trasy jakies 400km i powiem ze 200km/h to tak bez wiekszego problemu osiaga ;-) wiec nie wiem,cisnienie jest takie jak podalem bo sprawdzalismy kilka razy szczególnie ten 3 cylinder. Wskaznik dziala poprawnie bo z ciekawosci podpielismy go do kompresora i pokazywal to samo co wskaznik na nim zamontowany

Opublikowano

widziałem auto które miało po 8 na cylindrach,paliło jechało ale 200 to ledwie osiągało

może skala jest jakaś inna ? i masz 12,9-12,7- 12,0-13,1 ?

Opublikowano

Przytoczę słowa Deva z forum, wyciskany był olej z popychaczy przed założeniem wałków?

Opublikowano
  • Autor

Kurde dla mnie to tez jest dziwne, skocze do mechanika i sprawdze jak ta skala wyglada

Rafcio, cisnienie bylo sprawdzane przed rozpoczeciem wymiany tych elementow ;-)

Opublikowano

Wyglada na to ze zawory sa uchylone

Opublikowano

Aż jestem ciekawy, ściągnij pokrywę górną i zobacz jak ze znakami na wałkach.

Opublikowano
  • Autor

Moze to byc spowodowane zlym napieciem paska rozrzadu?, albo przestawionym rozrzadem, i wykonczonym napinaczem łańcucha rozrzadu albo rozciagnietym łańcuchem?

Opublikowano

Tak

Edytowane przez --Rafcio--

Opublikowano

Siemka, posiadam a4 b6 1.8t avj. Postanowilem wymienic rozrzad, i napinacz wraz z łańcuchem. Z ciekawosci sprawdzilem ciśnienie na cylindrach co mnie bardzo zdziwilo mianowicie pierwszy cylinder mial 2.9, drugi 2.7,trzeci mial 0.1!, i czwarty mial 3.1, i teraz nasuwa mi sie pytanie co z tym robic? Czy to glowica czy dół silnika, czy bardziej sie oplaca naprawiac czy kupic jakis uzywany?

Silnik pracuje normalnie (równo)? bo z taka kompresją to powinien nie pracować a na pewno nie na wszystkich cylindrach.

Edytowane przez ?ukasz13

Opublikowano
  • Autor

Pracuje rowno, zdarzyło mi sie ze mialem wypadanie zaplonu na trzecim cylindrze ale to moze 3,4 razy na ostatnie 10000km

Eeee no xd, glowica jutro idzie do roboty, wyczuwalny luz na tlokach :-D wiec dol tez robimy ;-) bosko :-D

Opublikowano

o kurka :D ja mam 11.0 - 11.0 -11.0-11.5, trochę się wykosztujesz, ale warto :D

Opublikowano
  • Autor

gowica przychodzi w poniedzialek, toki juz na swoim miejscu :D juz sie nie moge doczekac az ja odpale :D

Opublikowano

opisz później co robiłeś i jakie koszta żeby dla potomnych zostało ;) oby wszystko zadziałało

Opublikowano

KTOŚ NAPISZE JAKIE POWINNO BYĆ ĆIŚNIENIE W 1.8T BEX 190KM?

Opublikowano

14 ma chyba nowy silnik granica serwisowa jest przy 7 ale poniżej 8-8,5 mogą być już problemy z odpalaniem itp itd. generalnie im więcej ponad 10 tym lepiej

Opublikowano

Panowie, a czy przy ciśnieniu 12, 11, 11, 12 może brać trochę oleju (około 200ml/1000km) czy raczej szukać gdzie indziej? Wycieków brak.

Pozdrawiam

Andrzej

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.