Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Proszę o pomoc w wyborze opon letnich do audi a4b6.

Można z cała pewnością stwierdzić ze jestem zielony w tej sprawie - no i nie tylko tej.

Chciałbym kupić opony letnie 205/55 R16.

Nie wiem która firma ma dobry stosunek ceny do jakości opony - przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, czy są cichy czy nie.

Jeżeli chodzi o przedział cenowy to 200 do 300 zł.

Samochód rodzinny więc jazda spokojna.

Proszę o radę dotycząca firm które są godne uwagi i spełniają w/w cechy.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem własnie oponki Pirelli P7 i mam takie pytanie bo tam w miejscu daty produkcji opon jest symbol L757. Jaką datę produkcji to oznacza ?

Musi być nabita czterocyfrowa liczba. Zobacz z drugiej strony opony :gwizdanie:

No własnie niema oznaczenia czterocyfrowego tylko w tym okregu gdzie powinno byc jest oznaczenie L757 - pierwszy raz sie z tym spotkalem i dlatego niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem własnie oponki Pirelli P7 i mam takie pytanie bo tam w miejscu daty produkcji opon jest symbol L757. Jaką datę produkcji to oznacza ?

Musi być nabita czterocyfrowa liczba. Zobacz z drugiej strony opony :gwizdanie:

No własnie niema oznaczenia czterocyfrowego tylko w tym okregu gdzie powinno byc jest oznaczenie L757 - pierwszy raz sie z tym spotkalem i dlatego niewiem.

:blink: To kurde nie wiem co jest grane :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zastanawiam sie nad zalożeniem do mojej a4 opon letnich na felgach 16" o rozmiarze 205/55 r16 albo felgach 17" tylko trapi mnie to czy jesli zaloze felgi 17" i oponke o profilu 45 lub 40 czy auto starci na komforcie jazdy? bo z tego co sie orietuje to profil 55 jest malo popularny na felgi 17" i taka oponka na taka felge jest duzo drozsza od tych bardziej popularnych. prosze o rade jakie kupic 16" czy 17" ??? dodam ze zalezy mi tez na wygladzie autka. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, rzecz pierwsza komfort na pewno (bedzie twardszy w odczuciach); rzecz druga - spalanie. Ja w swoim 2,0 tdi 170 km quattro na 205 teraz zima wyrabiam srednia 9,5 litra po miescie, latem na 235 i 17 robie srednia 10,5 :). To tyle z moich osobistych doznan. Jesli liczysz pieniadze, to 235 na peeeeewno w eksploatacji beda drozsze.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to mi chodzilo czy bedzie twardszy... wiec raczej wybiore opcje 205/55 r16 bo jednak na komforcie zalezy mi ciut bardziej niz na wygladzie, a pozatym te oponki tez bardzo ladnie sie prezentuja w tym audiku. a co do marki opon to co sadzicie o oponkach Barum Bravuris 2 z tego co znalazlem w necie to posiadaja bardzo dobre komentarze i 90% uzytkownikow tych oponek jest z nich zadowolona i je poleca. cena ok 250zl/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie kupilem kpl Barumek Bravuris 225/45ZR17" wygladaja nawet nawet

na razie pracują cicho, potem zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jeżdził na tych oponach lub ma jakieś informacje na temat tych opon BARUM BRAVURIS 2, 225/45R17 91W 270 km/h bo forum nic nie znalazłem na ich temat a zastanawiam się nad ich kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Ze względu na brak podpowiedzi musiałem sam podjąć decyzję co do zakupu opon.

Po przewertowaniu netu i różnych opinii od adac i dalej zamówiłem oponki Continental Conti Premium Contact 2 ,205/55 R16.

Narka dziękuję wszystkim :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.Chce do swojej b6 zalozyc takie kolka-17"x7,5J ET35 235/45.Jakie polecacie marki opon?Z gory dzieki za info.POZDRAWIAM.

ja mam vikinga, pro tech asymetria, made in norway, 225/45/17, super sie trzymają na mokrym, ciche, ochronny rant, i do tego dobrze wyglądają, no i cena zakupu połowa tego co inne z wyższej półki, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam juz nie wiem co wybrac... ostatnio w wiekszosci oponiarskich stacji zachwalają opony KUMHO ma ktos doswiadczenia z takimi kapciami?

Mój tato ma u siebie zimówki tej firmy, model przeznaczony na rynek wschodnioeuropejski, gdzie teoretycznie występują ostre zimy- opona ma 13 mm bieżnika :naughty: Na śniegu nie ma na nie bata, wszędzie wjedzie i zewsząd wyjedzie ;) Ale już na asfalcie nie jest cudownie. Samochód prowadzi się "gumowato", pływa na boki i nie jest ogólnie zbyt stabilny przy większych prędkościach i w zakrętach. Przy wysokich autostradowych prędkościach trzeba uważać bo auto chodzi po całym pasie ale to pewnie przez ten bieżnik :)

Z letnimi styczności nie miałem ;) Opony koreańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania jednego z kolegow. Czy warto Barum Bravuris 2 czy jednak dolozyc te 400 zl i sprawic sobie cos z Pirelli, Continental albo Dunlop (rozmiar 235/45/17). Moze ktos ma doswiadczenie, ze nie warto ladowac kasy w tamte bardziej reklamowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do barumów, to dobre opony na mokre nawierzchnie jeżdzi się spoko ale szybko bieżnik się kończy,ponoć po trzech sezonach i zdecydowałem się na kupno Pirelli PZero Rosso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do barumów, to dobre opony na mokre nawierzchnie jeżdzi się spoko ale szybko bieżnik się kończy,ponoć po trzech sezonach i zdecydowałem się na kupno Pirelli PZero Rosso.

te pirelki rzeczywiscie duzo trwalsze??? Co do tych barumow tez mi sie wydawalo, ze z ich trwaloscia moze byc problem. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...