Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tylko nie kupujcie tej opony Dunlop SP SPORT 01 straszne gowno i jest mnostwo reklamacji na nią poniewaz nie da sie dobrze wywazyc a najgorsze ze zrobi sie na nich max 30tkm a wiem o tym z dobrego zródła :evil:

Może jakas felerna partia. Ja mialem takie dunlopy kiedys i byly dobre.

Jak na 225 to dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może coś słyszał (dobrego lub złego) o oponkach Uniroyal RainSport 1 ?

Bo widzę że Uniroyal Rallye 550 były dość wysoko w teście ADAC, natomiast o RainSport nic tam nie ma .... Pozdro

Podobno bardzo fajne opony. i podobno lepsze od Toyo Proxes T1R ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może coś słyszał (dobrego lub złego) o oponkach Uniroyal RainSport 1 ?

Bo widzę że Uniroyal Rallye 550 były dość wysoko w teście ADAC, natomiast o RainSport nic tam nie ma .... Pozdro

Podobno bardzo fajne opony. i podobno lepsze od Toyo Proxes T1R ;)

lepsze, pojęcie względne :cool:

http://www.reifentest.com/cgi-bin/autotest.pl?103z118z102&&&EN

http://www.reifentest.com/cgi-bin/autotest.pl?103z117z118&&&EN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy oponki DUNLOP SP SPORT 01 w rozmiarze 205/55/R16 beda dobre? i czy mam wziac 91V czy 91W, autko i tak jedzie według książki do 225km/h wiec chyba 91V starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

Panowie/Panie ... mam dylemat :(

jeżdzę na GY F1 GDS3 ... ale już mam ze 4-5 mm. :( chce zmienić ...

wojtusania poleca Dunlop SP9000 lub 9090 ...

inni - Conti2 ...

rozmiar - tylko 2 rozmiary mnie interesują: 235/45R17 lub 40R17 ... bo mam 17" fele

pytanie to wszystkich :)

- co polecacie jeśli:

1. chciałbym na początek zmienić przednie (a wiem ze ABS/ESP nie lubi jak z przodu 235/40 a tył 235/45 ?

2. chciałbym zmienić jednego m-ca przód - drugiego tył - jest sens jeśli mam narazie 4 x GY F1 GDS3 ?

3. Czy Dunlop faktycznie lepiej sie nada niż Conti? A co z Bridgestone Potenza? Michelin?

wszystkie rady mile widziane ... nie pali się bo jak piszę moje F1 sa jeszcze OK narazie ... a jako że:

1. szybko śmigam

2. leprzymi drogami i najczęściej DE/CR/AUS/Benelux i UK ... więc w PL żadko "po wybojach"

3. nie mam "za niskiej" gleby a "standard" ...

... to czy warto pchać sie w używki czy nófki lepiej?

kurcze ... nie wiem jak to Wam wyjaśnić ... ale chce mieć spokój na 2-3 sezony z letnimi ... a na NÓWKI Conti3 bym poleciał ... gdybym mógł ... :mysli:

Co Wy na to ? Podkreślam że rozmiarowo ... chciałbym mieć "40-kę" x 4 ... ale jak zmienię pierw na PRZÓD ... to czy ABS se poradzi jak na tyle zostawie F1-ki 45-ki ?

Pozdro,.

kr@mi :th:[br]Dopisany: 12 Marzec 2008, 00:05 _________________________________________________już zamówiłem NOFKI F1 235/45R17 od "wojtusania" - takie same jak mam, tyle że nowe.

Moje mają juz 4-5 mm. i jeszcze bym na nich pośmigał, tyle że wolę mieć te obecnie założone na "zapasie" a na przodzik na początek lecą w najbliższy poniedziałek GS-D3 :o) poza tym podjąłem decyzję ze nie zmieniam rodzaju opon. 40.000 robię na F1-kach i tyle mi styknie ... a wymienić raz na rok-dwa komplet takich gum jak F1 :naughty: - to nie jest problem. Wolę F1 mimo ze się szybciej ścierają :kox: ale za to - a tu nie ma kompromisu - jakie dają efekty! zresztą kto zna testu ADAC to wie - to oponka którą znam od 2 lat (wcześniej miałem podobną Yokohama AVS Sport) więc ... ani na Conti ani na Dunlop (mimo że simówki mam 2 x UG3 + 2 x Dunlop SP) się nie skuszę w tym sezonie - ZOSTAJE przy F1 :th:

dzięki za wszystkie rady Panowie ... i do zobaczenia na którymś ze spotów ... może w POZ ? ale to usz na inny wątek ...

kr@mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mam dylemat z oponkami. Teraz na aluskach mam ( ori Audi 15 cali ) 205/60R15 Bridgestony. I chcę zmienić.

Zastanawiam się czy kupić takie jak mam, czy lepiej 195/65R15.

Druga sprawa to oponki. W grę wchodzą Fulda Carat Progresso lub Dunlop SP SPORT FASTRESPONS. Co byście polecili ?

Za Fuldą przemawia miejsce produkcji czyli Polska lub Francja. Dunlop natomiast jest polecany przez ADAC.de, ale jak wiadomo jest produkowany w fabrykach GoodYear'a , a tam wszystko jest "Made ich China".

Więc co polecacie ? Może coś doradzicie ?

Pozdro - janik

Aha i jeszcze jedno. Czy ktoś już kupował z tego sklepu www.opony.pl ? Bo jakoś mam opory przed kupnem opon przez internet. Czekam na odpowiedź. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mam dylemat z oponkami. Teraz na aluskach mam ( ori Audi 15 cali ) 205/60R15 Bridgestony. I chcę zmienić.

Zastanawiam się czy kupić takie jak mam, czy lepiej 195/65R15.

Druga sprawa to oponki. W grę wchodzą Fulda Carat Progresso lub Dunlop SP SPORT FASTRESPONS. Co byście polecili ?

Za Fuldą przemawia miejsce produkcji czyli Polska lub Francja. Dunlop natomiast jest polecany przez ADAC.de, ale jak wiadomo jest produkowany w fabrykach GoodYear'a , a tam wszystko jest "Made ich China".

Więc co polecacie ? Może coś doradzicie ?

Aha i jeszcze jedno. Czy ktoś już kupował z tego sklepu www.opony.pl ? Bo jakoś mam opory przed kupnem opon przez internet. Czekam na odpowiedź. Pozdro

1. nie schodź poniżej 205 szerokiej i profilu 60 - najlepiej zmień kompletnie koła letnie na min. 225/45R17 - szczerze polecam ... rozmiary które masz to koła "standard" ... zobaczyłbyś jak się smiga na szerszych kapciach ...

2. Dlaczego Fulda i Dunlop? Dlaczego sądzisz że Dunlop do GY i to Made in China? Skąd takie opinie stary?

- szczerze to zależy od kierowcy ... ja na GY F1 jeżdzę od lat (a tym autem od lata 2007) i nie zamienie ich na inne kapcie w życiu ... wiem wiem - ścierają się szybciej - ale ja po PL nie śmigam za bałdzo :naughty:

poza tym, jeśli mówimy o oponach ... to naprawdę co majster to opinia,. Poczytaj sobie testy na testyopon.pl i zobaczysz co ludzie mówią ... jednakże opierałbym się na testach tzw. fachowych, ADAC, Autobuild ... tam nie piszą jak Pani Frania jechała autem 60 km/h ... tam testują naprawdę te gumy !!!

3. Odpuśc Opony.pl - chcesz tanie opony - zgłoś się do kolego z Forum (jest ze Zgorzelca) i ma najlepsze ceny jakie możesz sobie znaleść. Szczerze polecam "wojtusania" - własnie czekam na dostawę od niego nowych F1 na miejsce moich 4-5 mm. F1 ... po sezonie ... :th:

jakby co - wal na priw. powiem Ci co i jak

kr@mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem 195\65R15. A to dlatego, że wyjeżdżam i nie chcę narazie eksperymentować. Może jak będe zmieniał następny raz to coś pokombinuję, ale to dopiero jak kupię nowe felgi.

Wziąłem te Dunlopy SP SPORt FASTRESPONS. Goście mi zrobili niezłą cene - przynajmniej tak mi się wydaje - 227zł.

A co do wrażeń to napiszę jak trochę pojeżdżę.

Pozdro - janik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem 195\65R15. A to dlatego, że wyjeżdżam i nie chcę narazie eksperymentować. Może jak będe zmieniał następny raz to coś pokombinuję, ale to dopiero jak kupię nowe felgi.

Wziąłem te Dunlopy SP SPORt FASTRESPONS. Goście mi zrobili niezłą cene - przynajmniej tak mi się wydaje - 227zł.

A co do wrażeń to napiszę jak trochę pojeżdżę.

Pozdro - janik

no dokladnie tylko tak ci sie wydaje :thumbdown:

oj chlopaki nigdy sie nie nauczycie, nie ze chcem na was zarabiac bo na ruch w interesie nie narzekam, ale jesli juz wydajemy pieniadze na gumy to kupmy za te siano co mamy - najlepsze na jakie nas stac. Co do SP SPORt FASTRESPONS to ich nigdy nie polecam za bardzo - niby lubia zabkowac.

Co do Goodyeara i Dunlopa z chin -nie bujcie sie ich mam np f1 mede in china i made in germany, bo roznie mi na magazyn przychodza i wierzcie mi te gumy sa identyczne, guma ta sama technologia ta sama i nawet te z chin nie sa bardziej zolte :polew: , podobnie jak na niemiecki tak i na chinskie nie mialem nigdy reklamacji. Teraz sam smigam na chinskich f1 i nieodbiegaja niemieckim f1 pod zadnym wzgledem[br]Dopisany: 14 Marzec 2008, 20:33 _________________________________________________aha Janik tej Fuldy nie badz taki pewien -tez sa produkowane w chinach :shocked: , nie zdziwmy sie jak za pare audi, bmw i mercedes beda tam produkowane hehe :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem 195\65R15. A to dlatego, że wyjeżdżam i nie chcę narazie eksperymentować. Może jak będe zmieniał następny raz to coś pokombinuję, ale to dopiero jak kupię nowe felgi.

Wziąłem te Dunlopy SP SPORt FASTRESPONS. Goście mi zrobili niezłą cene - przynajmniej tak mi się wydaje - 227zł.

A co do wrażeń to napiszę jak trochę pojeżdżę.

Pozdro - janik

no dokladnie tylko tak ci sie wydaje :thumbdown:

oj chlopaki nigdy sie nie nauczycie, nie ze chcem na was zarabiac bo na ruch w interesie nie narzekam, ale jesli juz wydajemy pieniadze na gumy to kupmy za te siano co mamy - najlepsze na jakie nas stac. Co do SP SPORt FASTRESPONS to ich nigdy nie polecam za bardzo - niby lubia zabkowac.

Co do Goodyeara i Dunlopa z chin -nie bujcie sie ich mam np f1 mede in china i made in germany, bo roznie mi na magazyn przychodza i wierzcie mi te gumy sa identyczne, guma ta sama technologia ta sama i nawet te z chin nie sa bardziej zolte :polew: , podobnie jak na niemiecki tak i na chinskie nie mialem nigdy reklamacji. Teraz sam smigam na chinskich f1 i nieodbiegaja niemieckim f1 pod zadnym wzgledem[br]Dopisany: 14 Marzec 2008, 20:33 _________________________________________________aha Janik tej Fuldy nie badz taki pewien -tez sa produkowane w chinach :shocked: , nie zdziwmy sie jak za pare audi, bmw i mercedes beda tam produkowane hehe :polew:

hehehe ... dobrze powiedziane Wojtek :naughty: dobrze że mnie trafiły sie "nemeckie" ... :kox:

szkoda ... że ludziki z forum nie lubią F1 ... może wolą na jednym komplecie śmigać 4 sezony ... no ale moment ... Audi i jedne gumy letnie przez 4 sezony ??? :polew:

pozdro i ALL THE BEST dla Ciebie Wojtek :o) Już w poń. napiszę Ci co sądzę o F1 od Ciebie ....

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie co byscie wybrali z tych dwóch oponek - budżet mam troche ograniczony a z drugiej strony nie az tak zeby brac jakis badziew w stylu matador czy debica.....

...konkretnie to zastanawiam się nad dwoma typami oponek (wymieniam 4 kola - 205/55/R16)

1. FULDA CARAT PROGRESSO 205/55R16 (91/H) - to bym mial za 265PLN z wymiana i wyważaniem od sztuki

2. BARUM Bravuris 205/55R16 (91/H) - to bym mial za 250PLN z wymiana i wyważaniem od sztuki

Czytalem te testy ADAC i w sumie FULDA wypada lepiej - ale chyba przez najwiekszą żywotność (a nie robie wiecej niż 2-3kkm rocznie wiec w moim przypadku to nie az takie wazne). Ewentualnei jesli obie te opony to niewypał napiszcie co polecacie w zbliżonej cenie.

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze to opony z nizszej polki i do tego ktos z ciebie chce zedrzec

goodyear excellence komplet z wysylka u mnie za 1010zl

lub pirelli p7 komplet z wysylka za 1020zl

zostaje ci jeszcze siano na zalozenie i masz opony z pierwszych miejsc testow adac

wystarczy ze je zamowisz u mnie :gwizdanie:

chyba sie wszyscy ze mna zgodza ze opony duzo lepsze od ww i do tego w super cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm....brzmi nieźle :) A powiedzmi te oponki to tegoroczne (jeśli chodzi o rok produkcji) czy starsze jakies? Szczególnei to cos wiecej by mnie interesowało na temat tych Pirelli P7 ...[br]Dopisany: 07 Maj 2008, 21:08 _________________________________________________I które polecałbyś do mojego autka? (A4 B5 QUATTRO AFN) - osobiscie jakoś tak bardziej mi te pirelki leżą ale znaszsie lepiej wiec może masz nieco inne zdanie na ten temat...[br]Dopisany: 07 Maj 2008, 21:14 _________________________________________________Kupiłem w końcu oponki od kolegi wojtusania a konkretnie to zdecydowałem się na Pirelli P7. Jeśli chodzi o sam zakup to jestem bardzo zadowolony - szybki kontakt, oponki miałem u siebie do 2 dni i to nowszej produkcji niż miały byc - wiec jest lepiej niż OK.

Same oponki też rewelacja - zrobilem dopiero 2kkm wieć za dużo nie moge powiedzieć - ale chodzą całkiem cicho, autko dobrze się prowadzi - na suchej nawierzchni to wiadomo - prawie wszystkie opony dobrze sobie radzą - ale na mokrej praktycznie nie zauważa sie tego że jest ślisko - autko dobrze sie prowadzi przy dużej szybkości w zakrętach, przy hamowaniu na mokrym też bezstresowo.

Jednym słowem gorąco polecam zarówno oponki które zakupiłem jak i ich dostawcę - w zimówki na pewno będę zaopatrywał się w tym samym źródle :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka.

Wiem ze jest srodek zimy i nie czas rozmow o oponach letnich ale ja sadze ze teraz najlepiej kupowac letnie kiedy sa najtansze, jesli macie jakies argumenty to wyprowadzcie mnie z bledu. Wracajac do opon, musze wybrac sobie jakies chce zeby byly:

- jak najlepsze zarowno na suchym i mokrym zeby nie byly glosne i zeby nie zurzywaly sie za szybko

- zeby byly w przystepnej cenie max 350 ~ 380 pln

- mialy ochrone rantu

troszke juz przepatrzylem stron z oponami i znalazlem pare ktore mnie najbardziej interesuja

- goodyear eagle f1 gsd3 http://www.ceneo.pl/114939

- nokian z http://www.ceneo.pl/261150

- vredestein ultrac http://www.ceneo.pl/277699

- Toyo PXT1R http://www.ceneo.pl/442847

- Cooper zEON 2XS http://www.ceneo.pl/443569

- DUNLOP SP SPORT MAXX http://www.ceneo.pl/115423

jesli macie jakies doswiadczenie z ktoras z tych opon to bardzo prosze zebyscie cos napisali o nich.

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki dylemat: czy lepiej kupić dobre opony z wyższej półki, np. Bridgestone ER300 Turanza o szerokości 205/55 czy może słabsze (ale chwalone na forach) Nokiany V/H o szerokości 215/55 ( http://moto.allegro.pl/item572946206_hit_cena_nokian_v_240_km_h_215_55r16_warszawa.html ). Zależy mi na przyzwoitych oponach do 400zł za sztukę na felgi o rozmiarze 7J R16. Między oponami niby jest różnica tylko 10mm na szerokości ale ogromna różnica w cenie (różnica w cenie dla Bridgestonów o tych szerokościach to ok.100-200zł). Czy taka różnica w szerokości oprócz względów estetycznych jest zauważalna w jeździe?

Jeździł ktoś na letnich nokianach? Może jakieś inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki dylemat: czy lepiej kupić dobre opony z wyższej półki, np. Bridgestone ER300 Turanza o szerokości 205/55 czy może słabsze (ale chwalone na forach) Nokiany V/H o szerokości 215/55 ( http://moto.allegro.pl/item572946206_hit_cena_nokian_v_240_km_h_215_55r16_warszawa.html ). Zależy mi na przyzwoitych oponach do 400zł za sztukę na felgi o rozmiarze 7J R16. Między oponami niby jest różnica tylko 10mm na szerokości ale ogromna różnica w cenie (różnica w cenie dla Bridgestonów o tych szerokościach to ok.100-200zł). Czy taka różnica w szerokości oprócz względów estetycznych jest zauważalna w jeździe?

Jeździł ktoś na letnich nokianach? Może jakieś inne propozycje.

Nie warto pakować szerszych opon na nasze drogi.

Popytaj naszego klubowego dostawcy, na pewno znajdzie świetne 16'' do 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...