Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

No i koniec tematu. Jutro odbieram oponki - Bridgestone ER 300 Turanza 205/55/16. Cena za sztukę 300zł (a miało być 340 wieć troszkę utargowałem). Czekam na lato i podzielę się wrażeniami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co powiecie o czyms takim DAYTON D210 195/65R15 czy ktos sie zetknol z ta opona rozgladam sie na lato ,dodam ze przemieszczam sie wmiare spokojnie bez szalenstw szkoda mi skarbeczka katowac bo i niema co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o czyms takim DAYTON D210 195/65R15 czy ktos sie zetknol z ta opona rozgladam sie na lato ,dodam ze przemieszczam sie wmiare spokojnie bez szalenstw szkoda mi skarbeczka katowac bo i niema co :)

kolego nie polecam tej firmy b opony po 3-4 miesiacach zaczynaja strasznie huczeć na poczatku fajnie fajnie ale takjak mowie hucza niesamowicie lipa opony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o czyms takim DAYTON D210 195/65R15 czy ktos sie zetknol z ta opona rozgladam sie na lato ,dodam ze przemieszczam sie wmiare spokojnie bez szalenstw szkoda mi skarbeczka katowac bo i niema co :)

kolego nie polecam tej firmy b opony po 3-4 miesiacach zaczynaja strasznie huczeć na poczatku fajnie fajnie ale takjak mowie hucza niesamowicie lipa opony

Głównym zadaniem opon jest dobrze trzymanie się drogi, czyli przyczepność. Hałas do sprawa drugorzędna. Zatem jak dla mnie opinia dość mało wartościowa. Dla przykładu: w drugim aucie mam Pirelli P5000 DRAGO. Słychać szum przy 65-70km/h, ale tylko w tym zakresie. Poza tym świetne opony kierunkowe na deszcz i suchą nawierzchnię (sztywne ścianki boczne opony).

Nie uznaję opon ultracichych, które kiepsko trzymają się drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o czyms takim DAYTON D210 195/65R15 czy ktos sie zetknol z ta opona rozgladam sie na lato ,dodam ze przemieszczam sie wmiare spokojnie bez szalenstw szkoda mi skarbeczka katowac bo i niema co :)

kolego nie polecam tej firmy b opony po 3-4 miesiacach zaczynaja strasznie huczeć na poczatku fajnie fajnie ale takjak mowie hucza niesamowicie lipa opony

Głównym zadaniem opon jest dobrze trzymanie się drogi, czyli przyczepność. Hałas do sprawa drugorzędna. Zatem jak dla mnie opinia dość mało wartościowa. Dla przykładu: w drugim aucie mam Pirelli P5000 DRAGO. Słychać szum przy 65-70km/h, ale tylko w tym zakresie. Poza tym świetne opony kierunkowe na deszcz i suchą nawierzchnię (sztywne ścianki boczne opony).

Nie uznaję opon ultracichych, które kiepsko trzymają się drogi.

zgadzam sie z ta wypowiedza w 100%

a pozatym nigdy nie slyszalem zeby daytony byly glosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co sadzicie o oponach yokohama parada spec-2 w rozmiarze 225/35 18 cali do b6 ? czy lepiej fele19 cali, pozdrawiam. :)[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 16:19_________________________________________________

parada.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o oponach 225/35 18 cali do b6 ? czy lepiej fele19 cali

może się zdecydujesz o co pytasz, o opony czy rozmiar felgi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o czyms takim DAYTON D210 195/65R15 czy ktos sie zetknol z ta opona rozgladam sie na lato ,dodam ze przemieszczam sie wmiare spokojnie bez szalenstw szkoda mi skarbeczka katowac bo i niema co :)

kolego nie polecam tej firmy b opony po 3-4 miesiacach zaczynaja strasznie huczeć na poczatku fajnie fajnie ale takjak mowie hucza niesamowicie lipa opony

Głównym zadaniem opon jest dobrze trzymanie się drogi, czyli przyczepność. Hałas do sprawa drugorzędna. Zatem jak dla mnie opinia dość mało wartościowa. Dla przykładu: w drugim aucie mam Pirelli P5000 DRAGO. Słychać szum przy 65-70km/h, ale tylko w tym zakresie. Poza tym świetne opony kierunkowe na deszcz i suchą nawierzchnię (sztywne ścianki boczne opony).

Nie uznaję opon ultracichych, które kiepsko trzymają się drogi.

zgadzam sie z ta wypowiedza w 100%

a pozatym nigdy nie slyszalem zeby daytony byly glosne

Kupilem 4 sztuki jak tylko wiosna przyjdzie to sprawdze czy sa glosnie i czy dobrze sie trzymaja szlaku,podziele sie spostrzeze niami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co sadzicie o oponach yokohama parada spec-2 w rozmiarze 225/35 18 cali do b6 ? czy lepiej fele19 cali, pozdrawiam. :)[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 16:19_________________________________________________

parada.jpg

po pierwsze nie ten rozmiar trzymaj sie swojego rozmiru

po drugie bardzo dobrze trzymaja ale sa troche glosnie (barddzo agresywny bierznik)

pewnie zara ktos powie calkiem co innego :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat miał parady u siebie w Maździe, ogólnie był zadowolony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę które z poniższych opon Waszym zdaniem są najlepsze. Wypowiedzcie się jesli je uzytkowaliścię, bądz ułóżcie w kolejności od najlepszych.

Interesuje mnie rozmiar 225/45/R17, w sezonie letnim robię pomiędzy 7 a 10 tyś km, nie palę gum ruszając spod świateł,

a mój styl jazdy jest raczej spokojny, czasami tylko zdarzy mi się szybciej wejść w zakręt.

Od opony oczywiście poza dobrym prowadzeniem na suchym i mokrym oczekuję wytrzymałości bocznej (aby nie wyskoczył żaden bąbel) i kołnierza ochronnego na felgę, gdyż mieszkam w najbardziej dziurawym mieście w Polsce.

Co do głośności... nie czepiam się szczegółów i nie oczekuję by były jakieś mega bezgłośne, ale cholera mnie weźmie jeśli wydam kupę kasy za opony i będą mi wyły jakbym stracił łożyska.

Z góry dzięki z pomoc

Oto opony spośród których chcę wybrać coś na lato.

Yokohama S.drive AS01

http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokohama-s-drive-as01-225-45-r17-91-y

ee06f9844c6afa45.jpg

Bridgestone Potenza S001

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-potenza-s001-225-45-r17-91-w

a6d75bcee1a588ab.jpg

Goodyear EXCELLENCE

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-excellence-225-45-r17-94-w-xl

3979aee69bf8b230.jpg

Yokohama ADVAN Sport V103

http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokohama-advan-sport-v103-225-45-r17-94-y

089811ee0c219f71.jpg

Bridgestone ER300

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-er300-225-45-r17-91-w

387797cdeddf3581.jpg

Bridgestone RE050 A1

http://www.oponeo.pl/model-opony/bridgestone-re050-a1

6c61b53090cb5061.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie dunlop sport maxx i beda spelniac Twoje warunki w 100% :)

wybieram tylko sposrod tych które wymieniłem i nie biore zadnych innych pod uwage ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie ze do normalnej jazdy to albo bridgestone er 300 jest to bardzo dobra guma ktora powoli sie zuzywa albo yokohama

napewno nie potenza no chyba ze masz ferrari :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie potenza no chyba ze masz ferrari :>

Nie no może nie od razu ferrari, te gumy potrzebuje do hondy civic VIII tzw UFO 140km w dieslu

Zawieszenie samo w sobie jest już twarde i fabrycznie niższe.

Aktualnie mam na lato Potenzy RE050 http://www.oponeo.pl/model-opony/bridgestone-re050 pomimo ze bieżnika nie zostało zbyt wiele to i tak na mokrym się trzymają i są ciche.[br]Dopisany: 13 Luty 2012, 21:04_________________________________________________

ja kupiłem na najbliższy sezon Pirelli P7

ja Pirelli P Zero Nero w 18calach :kox:

Prosiłem o pomoc i opinie o tych oponkach, spośród których chcę wybrać coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja go do Ciebie nie pisałem :wink4:, pisałem tylko na co padła decyzja na nowy sezon :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...