Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b5 1.9tdi 110km 99r. oryginalne felgi audi a4

szukam przegladam patrze i nie wiem co mam wybrac a chce juz kupic opony i zdam sie na wasze opinie'

w tym rozmiarze wedlug opini najlepsze gumy ubieglego roku

Vredestein Sportrac 3 195/65R15 91 V

Nokian V 205/60 R15 91 V

Uniroyal RainExpert 205/60 R15 91 H

I masz jeszcze jedno wazne pytanie,a mianowicie jaki rozstaw opon wybrac i ktore lepiej by wygladaly 195/65 h15 czy 205/60 h15 czy to jest to samo??

poniewaz cenowo jest jakies 300zl roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jaki rozstaw opon wybrac

opony nie mają rozstawu:wink:

ktore lepiej by wygladaly 195/65 h15 czy 205/60 h15 czy to jest to samo??

to samo to to nie jest bo jedne to 195, a drugie 205, a druga sprawa jest taka że szerokość opon dobiera się do szerokości felg

a jeśli chodzi o marke opon to co byś z tej trójki nie wybrał i tak będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam nowych letnich opon 205/55/R16 i zastanawiam się nad którymiś z listy poniżej:

BRIDGESTONE Turanza ER300 Ecopia 205/55R16 91V

Pirelli Cinturato P7 205/55R16 91V

Uniroyal RainExpert 205/55R16 91V

Goodyear EfficientGrip 205/55R16 91V

Vredestein Sportrac 3 205/55R16 91V

Dunlop SP Sport Fastresponse 205/55R16 91V

Gdybyście mieli wybierać spośród w/w na co padłby wybór? Zastanawiam się nad Bridgestone ewentualnie Pirelli, ale może macie jakieś inne sugestie? Przeczytałem już tyle testów i opinii, że sam nie wiem co kupić. Jeżdżę w miarę spokojnie, ale w trasie staram się "zdrowiej deptać", Trasa 20%, miasto 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam nowych letnich opon 205/55/R16 i zastanawiam się nad którymiś z listy poniżej:

BRIDGESTONE Turanza ER300 Ecopia 205/55R16 91V

Pirelli Cinturato P7 205/55R16 91V

Uniroyal RainExpert 205/55R16 91V

Goodyear EfficientGrip 205/55R16 91V

Vredestein Sportrac 3 205/55R16 91V

Dunlop SP Sport Fastresponse 205/55R16 91V

Gdybyście mieli wybierać spośród w/w na co padłby wybór? Zastanawiam się nad Bridgestone ewentualnie Pirelli, ale może macie jakieś inne sugestie? Przeczytałem już tyle testów i opinii, że sam nie wiem co kupić. Jeżdżę w miarę spokojnie, ale w trasie staram się "zdrowiej deptać", Trasa 20%, miasto 80%.

taka sama odpowiedź jak u kolegi wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad Uniroyalami, bo mają niezłe opinie i są tańsze, ale podobno szybciej się zużywają, więc chyba zdecyduję się na Bridgestona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja do swojego S-line kupiłem wczoraj nówki Continental ContiSport Contact 3 (235/40/18).

Zauważyłem, że każda z opon ma jakieś coś klejące na całej powierzchni od środka...nie wiem czy to normalne? Jakby taka smoła z kauczukiem,jakiś impregnat? Cholera wie jak to nazwać :D

Podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam nowych letnich opon 205/55/R16 i zastanawiam się nad którymiś z listy poniżej:

BRIDGESTONE Turanza ER300 Ecopia 205/55R16 91V

Pirelli Cinturato P7 205/55R16 91V

Uniroyal RainExpert 205/55R16 91V

Goodyear EfficientGrip 205/55R16 91V

Vredestein Sportrac 3 205/55R16 91V

Dunlop SP Sport Fastresponse 205/55R16 91V

Gdybyście mieli wybierać spośród w/w na co padłby wybór? Zastanawiam się nad Bridgestone ewentualnie Pirelli, ale może macie jakieś inne sugestie? Przeczytałem już tyle testów i opinii, że sam nie wiem co kupić. Jeżdżę w miarę spokojnie, ale w trasie staram się "zdrowiej deptać", Trasa 20%, miasto 80%.

tez bym obstawial pomiedzy bridgestonem a pirelli

bridgeston jest sprawdzona bardzo dobra guma a pirelli z tego co kojarze dopiero 3 sezon bedzie na rynku, ale poprzednia p7 byla rewelacyjna (2komplety objezdzilem) wiec ta chyba tez da rade

---------- Post added at 09:35 ---------- Previous post was at 09:30 ----------

Hej. Ja do swojego S-line kupiłem wczoraj nówki Continental ContiSport Contact 3 (235/40/18).

Zauważyłem, że każda z opon ma jakieś coś klejące na całej powierzchni od środka...nie wiem czy to normalne? Jakby taka smoła z kauczukiem,jakiś impregnat? Cholera wie jak to nazwać :D

Podpowiecie?

hehe ta smola to jest taki system antyprzebiciowy ze jak wjedziesz na jakiegos gwozdzia to cisnienie wypchnie troche tej "smoly" i dziurka sie sama zalepi

powiem ze nawet sie to sprawdza tylko ze jak bedziesz mial wieksze uszkodzenie to juz nie kazy bedzie sie chcial podjac naprawy tego (nawet nie kazdy wulkanizator wie co to jest)

wiec jak juz masz takie oponki to spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się więc raczej na tego Bridgestona. Mam tylko jeszcze pytanko czy kupować te Ecopia czy zwykłe, nie Ecopia? Czy różnica w nich jest jedynie pod względem ochrony środowiska czy jeszcze czymś się różnią? A może szukać Bridgestone RE050A, i te i te mają dobre opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się więc raczej na tego Bridgestona. Mam tylko jeszcze pytanko czy kupować te Ecopia czy zwykłe, nie Ecopia? Czy różnica w nich jest jedynie pod względem ochrony środowiska czy jeszcze czymś się różnią? A może szukać Bridgestone RE050A, i te i te mają dobre opinie?

teraz wszystko musi byc eco dlatego i opony tez juz robia niby eco

michelin ma swoje ecosavery to i bridgestone se zrobil ecopie (z tego co wiem to cos tam ograniczyli w skladzie gumy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pakowac sie w opony Bridgestone Potenza RE 050A z 2008r z 8mm, chodzi mi o rocznik opon​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pakowac sie w opony Bridgestone Potenza RE 050A z 2008r z 8mm, chodzi mi o rocznik opon​

jak cena dobra to pewnie ze tak

niektorzy pisza ze opony po 5 latach traca juz swoje wlasciwosci, to jestem ciekawy czy wymieniaja je na nowe mimo ze bieznika jeszcze duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pakowac sie w opony Bridgestone Potenza RE 050A z 2008r z 8mm, chodzi mi o rocznik opon​

jak cena dobra to pewnie ze tak

niektorzy pisza ze opony po 5 latach traca juz swoje wlasciwosci, to jestem ciekawy czy wymieniaja je na nowe mimo ze bieznika jeszcze duzo

Brać i nie pytać. 8mm to normalnie nówki no chyba że je ktoś w benzynie moczył ;) Wieku nie bierz pod uwagę. Przejeździłem rok na ośmioletnich oponach chyba Nexen n2000 często przekraczając 200km/h i nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pakowac sie w opony Bridgestone Potenza RE 050A z 2008r z 8mm, chodzi mi o rocznik opon​

jak cena dobra to pewnie ze tak

niektorzy pisza ze opony po 5 latach traca juz swoje wlasciwosci, to jestem ciekawy czy wymieniaja je na nowe mimo ze bieznika jeszcze duzo

Brać i nie pytać. 8mm to normalnie nówki no chyba że je ktoś w benzynie moczył ;) Wieku nie bierz pod uwagę. Przejeździłem rok na ośmioletnich oponach chyba Nexen n2000 często przekraczając 200km/h i nic się nie stało.

wiek opon ma znaczenie!

w minionym sezonie miałem opony z zapasówek, bieżnik nówka z wąsami, a opony miały 10 lat

wytrzymały ok 30 tys km na przodzie jak i tyle

wytarły się na maxa, jak je ściągałem miały niecałe 2mm bieżnika

więc od tamtej pory nikt mi nie wmówi, ze wiek opon nie ma znaczenia

PS. opon nie upalałem, jeździłem normalnie, 90% przebiegu to trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodni będę chciał zamówić nowe oponki na lato. Poprzednio miałem rozmiar 222/45/r17, ale chyba przejdę na 'książkowe' 235/45/r17.

Rozważam:

1)ContiSportContact 3

2)Michelin Pilot Sport 3

3)Bridgestone - no właśnie jaki, bo w rozmiarze 235 jest chyba tylko RE050A, a w 225 jest też ER300, no i potenza S001

Wygląd opony Michelin porywający nie jest, ale w sumie nie to najważniejsze.

No i na co się zdecydować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ci Ci te 235 do kol 17

No nie są mi potrzebne, ale na takich wlasnie oponach moje audi wyjechalo z salonu. Nalepka na drzwiach podaje zamiennik:

205/55/r16

235/45/r17

Ale jak mialem 225/45 tez bylo ok, tylko skoro mam kupowac nowe, to czemu nie sluchac producenta ? Sugerujesz ze 225/45 beda lepsze do normalnej jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...