Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zaptalem o doradzenie a nie wywrozenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to przede wszystkim podaj przedział cenowy, szerokość felgi i czy głównym przeznaczeniem ma być irl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaptalem o doradzenie a nie wywrozenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i nie krzycz tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na jednej osi Sava Intensa 235/40R18 (bieżnik w środku taka choinka) i naprawdę oponki są spoko. Bardzo fajny komfort tzn. nie hałasują nie huczą, nie zużywają się nadmiernie jak na ten rozmiar, jedynie trzymanie boczne troszkę jakby dla mnie za słabe ale dodam że na Pirell'kach (które wcześniej jeździły na przodzie) to był dramat pod każdym względem: głośne, słabe bardzo trzymanie, hamowanie, auto wynosiło. Obecnie ten model chyba juz wycofywany bo widzę że wchodzi Sava Intensa UHP.

Rozglądam się za oponkami 235/40R18, wstępnie myślałem o VREDESTEIN Ultrac Sessanta ale również wprowadzili nowy model i VREDESTEIN Ultrac Cento oczywiście szukam XL i rantem ochronnym. Także teraz na pierwszym miejscu są VREDESTEIN Ultrac. Może jakieś opinie o Vredach i Co jeszcze możecie polecić?

Ja mam zimowe SnowTrack3 i są super.

Bardzo dobrze trzymają na boki.

Teraz chce kupić letnie i tez myślę o tych Ultac Cento. W nacie opinie są niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, doradzicie mi jakie kupic oponki na lato, chodzi mi o rozmiar i jakas dobra sredno droga opone? mam b7 felunia 17, dzieki,pzdr 4all

wróżek tu niestety nie ma ...

tak się składa że kolega określił się cenowo... jak??? pyta o średnio drogą oponę, średnio droga to klasa quality o której nie masz pewnie wiedzy więc pozwól że wytłumacze, quality to półka opon średniej klasy do tej grupy należą np:

1) Grupa Continentala: Uniroyal, Semperit

2)Grupa Goodyear: Fulda a bardziej celując bo średnio droga jak napisał Dunlop

3)Grupa Michelin: BF Goodrich ewentualnie Kleber chodź ten wg klasyfikacji ogólno europejskiej służy jako średnia niższa

4) inne marki typu Hankook

osobiście skłaniał bym się w Uniroyala np: RainSport 2 ewentulanie Dunlop SteetRespone, polecam te pierwsze cena niższa, świetnie zachowanie na mokrej nawierchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, doradzicie mi jakie kupic oponki na lato, chodzi mi o rozmiar i jakas dobra sredno droga opone? mam b7 felunia 17, dzieki,pzdr 4all

wróżek tu niestety nie ma ...

tak się składa że kolega określił się cenowo... jak??? pyta o średnio drogą oponę, średnio droga to klasa quality o której nie masz pewnie wiedzy więc pozwól że wytłumacze, quality to półka opon średniej klasy do tej grupy należą np:

1) Grupa Continentala: Uniroyal, Semperit

2)Grupa Goodyear: Fulda a bardziej celując bo średnio droga jak napisał Dunlop

3)Grupa Michelin: BF Goodrich ewentualnie Kleber chodź ten wg klasyfikacji ogólno europejskiej służy jako średnia niższa

4) inne marki typu Hankook

osobiście skłaniał bym się w Uniroyala np: RainSport 2 ewentulanie Dunlop SteetRespone, polecam te pierwsze cena niższa, świetnie zachowanie na mokrej nawierchni

nie każdy ma taki tok myślenia "pojętny człowieku", i stwierdzenie "średnio droga" nie jest jednoznaczne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale czy miał ktoś do czynienia z oponkami Bridgestone ER300? Na necie czytałem dobre opinie, wygrała podobno test ADAC 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona dobra ale sie testami nie sugeruj ja sie kiedys zasugerowalem kupujac sportcontact2 coniti i do dzisiaj tego przebolec nie moge wiekszego gowna na aucie nie mialem ale wygrala w testach!!! ADAC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys juz wspominałem ze te testy to między bajki można włożyć. Kto da więcej kasy ten jest na czele i tyle. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej sugeruje się opiniami użytkowników niż testami:) dlatego pytam teraz was bo jakoś największe zaufanie mam do ludzi którzy tu się wypowiadają:). Ok czyli jest dobra a jak się sprawa ma w trwałością i ścieralnością. Czy prze spokojnej jeździe na długo starczą? Jeżdżę z rodziną a więc nie szaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie ludzi bywają o kant D. rozbić. Wielu kierowców nie czuje jazdy samochodem. Niektórzy nie czują żadnych różnic między różnymi typami opon. A testy są (powinny być) rzeczowe i sprawiedliwe.

Powinny ale czesto nie są.

I te testy mówią tyle samo co i Ci ludzie :chytry:

Pozatym testy sa przeprowadzane w bardzo specyficznych warunkach które nie zawsze mają odzwierciedlenie na drodze. I szczyca się róznicami w centymetrach w drodze hamowania :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja opieram się na doświadczeniach Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy TORakietowa we Wrocławiu. Tam instruktorzy codziennie obserwują kursantów w ich prywatnych samochodach. Widzą jakie opony mają tam założone. Widzą czarne na białym jak idzie adeptom po śniegu czy na mokrych nawierzchniach. To jest wg mnie najlepszy test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musicie też brać pod uwagę to że większość osób co się wypowiada w necie na jakiś produkt to się głównie żali(mało jest osób co wchodzi na jakieś forum np oponiarskie by się chwalić), te osoby które się cieszą z swoich produktów nie odzywają się bo i po co jak u nich jest wszystko ok, dobrym przykładem może być np przypadek użytkownika Brysio, on krytykuje przy każdej okazji Continental (ma prawo do tego skoro się na nich zawiódł), a ja np byłem bardzo zadowolony z moich Conti i nie piszę tego na lewo i prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie wróćmy do tematu. Czy ktoś może coś napisać o ścierajności brigsów e300 turanza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie ludzi bywają o kant D. rozbić. Wielu kierowców nie czuje jazdy samochodem. Niektórzy nie czują żadnych różnic między różnymi typami opon. A testy są (powinny być) rzeczowe i sprawiedliwe.

powinny byc a nie sa!!! kto ma kase wygrywa jak by lingliong wydal wiecej kasiury i sponsorowal adac -- a zobacz ze na kazdym banerze adac masz conti -- to tez by wygrali

[br]Dopisany: 16 Styczeń 2012, 17:44_________________________________________________

musicie też brać pod uwagę to że większość osób co się wypowiada w necie na jakiś produkt to się głównie żali(mało jest osób co wchodzi na jakieś forum np oponiarskie by się chwalić), te osoby które się cieszą z swoich produktów nie odzywają się bo i po co jak u nich jest wszystko ok, dobrym przykładem może być np przypadek użytkownika Brysio, on krytykuje przy każdej okazji Continental (ma prawo do tego skoro się na nich zawiódł), a ja np byłem bardzo zadowolony z moich Conti i nie piszę tego na lewo i prawo

bo tak jest kolego sprawdz sobie od strony 45 a sam zobaczysz dlaczego tak jade po tej firme sa fotki i opis mojej sytuacji NIGDY PRZENIGDY TAKIEGO CZEGOS nie mialem na innych oponach!

przed paroma laty mialem tez conti premium contact i byly w miare ok

ale sport contact 2 -- badziew nieziemski

i zimowe ts810 to samo mialem

i te i te teraz mam lato dunlopy sp maxx tt zima dunlop 3d i roznicy nie potrafie w slowach ogarnac teraz sie nie boje tym autem jezdzic ani w zimie ani w lecie ani na mokrej ani na suchej nawierzchni

gdzie wchodzac przy 60kmh w ostry zakret na conti zapalal mi sie esp w dunlopach opona nawet nie piszczy

gdzie w zimie nie mogac ruszyc na ts810 przy mokrym sniegu pod malenka goreczke i gdzie mialem nototycznie choinke na displayu po przejsciu na wintercontact 3d spokoj i brak strachu ze mi tylem zawinie i poogladam sobie rejestracje tylna !

NIE REKLAMUJE DUNLPA ANI TEZ NIE SPRZEDAJE PRODUKTOW TEJ FIRMY -- to sa poprostu moje odczucia z jazdy i uzywania tych opon

zeby nie bylo ze same plusy scieralnosc jest wieksza od np miechlinow czy pirelli max 45tys przy dobrym zapierniczniu w granicach 160 - 200 przy spokojnej jezdzie mysle ze i do 70tys by dolatal na komplecie mnie sie nie udalo max 45tys i opona ma 1,5mm wysokosci bierznika

mialem pirelli - byly glosne i drogie, micheliny dobre ciche ale bardzo drogie i bridgestone tez dobre opony ale cena jest wyzsza a dunlop daje mi pewnosc jazdy za "przyzwoite" pieniadze

sa tez klebery i inne firmy nie mowie ze sa zle firestone czy nie wiem jakie ale nie mialem wiec sie nie wypowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, doradzicie mi jakie kupic oponki na lato, chodzi mi o rozmiar i jakas dobra sredno droga opone? mam b7 felunia 17, dzieki,pzdr 4all

wróżek tu niestety nie ma ...

tak się składa że kolega określił się cenowo... jak??? pyta o średnio drogą oponę, średnio droga to klasa quality o której nie masz pewnie wiedzy więc pozwól że wytłumacze, quality to półka opon średniej klasy do tej grupy należą np:

1) Grupa Continentala: Uniroyal, Semperit

2)Grupa Goodyear: Fulda a bardziej celując bo średnio droga jak napisał Dunlop

3)Grupa Michelin: BF Goodrich ewentualnie Kleber chodź ten wg klasyfikacji ogólno europejskiej służy jako średnia niższa

4) inne marki typu Hankook

osobiście skłaniał bym się w Uniroyala np: RainSport 2 ewentulanie Dunlop SteetRespone, polecam te pierwsze cena niższa, świetnie zachowanie na mokrej nawierchni

nie każdy ma taki tok myślenia "pojętny człowieku"

cieszę się że zauważyłeś :polew:

fireman tom ER300 są dobrymi oponami, nie robią szału, ale też nie zawiodą Cię (mowa o normalnej jeździe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodzi mi o normalną jazdę i wiem już że to dobre opony. Jedyna rzecz której nie mogę znaleźć to jak się ma sprawa ze ścieralnościa w Bridgestone E300. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile te oponki mogą wytrzymać przy spokojnej jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili z letnich do Avanta ?

235/45/17 - żeby były ciche i nie ząbkowały w nieobciążonym avancie.

Raczej klasy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...