Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

ja moge polecic Dunlop SP Sport O1

a ja nie, bo szybko się zużywają, 40-50 tys km to maxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś z Was jest w stanie opisać różnice pomiędzy:

Bridgestone Potenza S001 225/45R17

Pirelli Cinturato P7 225/45R17

Zastanawiam się nad tymi dwiema po lekturze wątku. Chodzi o oponę która nie zetrze się zbyt szybko, a będzie sensownie zachowywała się na mokrym, oraz w zakrętach. Z powodu powyższych kryteriów odrzucam Dunlop - miałem i po trzech latach i 40 kkm spokojnej jazdy wyglądały słabo. Po prezentacji Brysia, Continentala też nie biorę pod uwagę. Najlepiej jeśli wypowiedzą się osoby które użytkowały te opony.

Dzięki

Nikt z was nie użytkował tych opon?

Ponawiam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Słyszałem że nexeny to rozsądny wybór pomiędzy jakością a ceną.

Oglądałem i znalazłem kilka typów, jakie polecacie:

Nexen N9000 225/40R18 92Y (mój typ ze względu na wzór bieżnika ;) ale nie ma ich w kraju i mogą zamówić ale nie wiedzą z jaka datą prod. tzn. mogą przyjść z datą 2009r)

Nexen N3000 225/40R18 92Y

Nexen N6000 225/40R18 92Y

Nexen N8000 225/40R18 92Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Nokian H ? Bo na necie super opinie maja, jakoby super trzymaly na suchym jak i mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy idzie lato i chce zakupic 2 sztuki 235/35/19.Mam juz 2 nowe continentalki ale nie chcial bym duzo inwestowac i co mozecie polecic?Chinczyk raczej odpada bo na tym nie wiem czy da sie jezdzic,Moze sie myle...Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:P jeśli na zimę posiadam opony 15 na 195/65 i chciałem założyć na lato opony 16 na 205/55 oczywiście na innych felgach to jak to wpłynie na możliwości jezdne i czy moje zawieszenie za bardzo na tym nie ucierpi?? dzieki:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Turanza ER300 super trzymają nawet w deszcz, dobrze radzą sobie z większymi plamami wody, są ciche. Nie są najtańsze ale warto :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o podpowiedz pytam. Mam zamiar kupic letnie opony. I mam mały kłopot bo nie wiem jakiej firmy! Myslałem o firmach takich jak Nokian, VREDESTEIN, Goodyaera,Yokohamy lub Continentala. Do Audi a4 rozmiar 205/60/15. Co polecacie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:P jeśli na zimę posiadam opony 15 na 195/65 i chciałem założyć na lato opony 16 na 205/55 oczywiście na innych felgach to jak to wpłynie na możliwości jezdne i czy moje zawieszenie za bardzo na tym nie ucierpi?? dzieki:):)

na jakieś 90tyś mi starczyły... wliczając sezon kiedy były u kolegi Dziadek bo od niego wziąłem

teraz czekam na Pirelli Cinturato P7 - 4szt po 299zł w 205/55/16.

Jakoś tak szybciutko poczytałem testy... i może na takie akurat trafiałem ale nie miały zbytnio konkurencji w ostatnich latach - choć wiadomo jak to z testami bywa.

Chciałem oponki "eko" ale nie za wszelką cenę (bo dla mnie to taki chwyt marketingowy jak specjalny olej silnikowy do LPG... masakra)

Mają się mało ścierać, a przede wszystkim, co jest wynikiem oporów toczenia w takim przypadku - mają być ciche - koniec. kropka

napiszę coś po paru tysiącach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:P jeśli na zimę posiadam opony 15 na 195/65 i chciałem założyć na lato opony 16 na 205/55 oczywiście na innych felgach to jak to wpłynie na możliwości jezdne i czy moje zawieszenie za bardzo na tym nie ucierpi?? dzieki:):)

na jakieś 90tyś mi starczyły... wliczając sezon kiedy były u kolegi Dziadek bo od niego wziąłem

teraz czekam na Pirelli Cinturato P7 - 4szt po 299zł w 205/55/16.

Jakoś tak szybciutko poczytałem testy... i może na takie akurat trafiałem ale nie miały zbytnio konkurencji w ostatnich latach - choć wiadomo jak to z testami bywa.

Chciałem oponki "eko" ale nie za wszelką cenę (bo dla mnie to taki chwyt marketingowy jak specjalny olej silnikowy do LPG... masakra)

Mają się mało ścierać, a przede wszystkim, co jest wynikiem oporów toczenia w takim przypadku - mają być ciche - koniec. kropka

napiszę coś po paru tysiącach ;)

Miałem w B5 Pirelli Cinturato P7 używałem 2 sezony..bardzo dobre opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam je chyba wezme, tyle ze R16, bo na necie super maja opinie, za***iście trzymaja czy sucho czy mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeździ ktoś na oponach VREDESTEIN Ultrac Sessanta 225/40R18 92 Y ?

Jestem zainteresowany kupnem całego kpl i chciałbym uzyskać opinię osób które śmigają na tych oponach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a użytkuje ktoś / użytkował Nokian ZG2 ? Mają dobrą opinię na portalach oponiarskich. Czy ktoś z forumowiczów może coś powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P7 Cinturato ale rozm 225/40 R18 i polecam zdecydowanie.

Jak długo na nich jeździsz, jak jeździsz i czy jesteś w stanie porównać do innych opon? Są miękkie, twarde, głośne, ciche? Jak na mokrym się zachowują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...