Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Ja śmigałem na Nokian bardzo fajne oponki:)

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-h-195-65-r15-95-h-xl

A możesz powiedzieć więcej jak na mokrym się sprawowały ? No i patrzyłem ty masz Nokian H, ciekawe czy ZG2 jest podobne jak H, ale wydaje mi się że to już trochę inna opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam pytanko, obecnie mam 205/55/16, czy 215 się zmieszczą na te felgi? czy zostac przy starym rozmiarze?

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

dodam jeszcze że felga ma rozmiar 7.0Jx16xH2. i ponawiam pytanie 215/55/16 będzie bez problemu współpracowa z tą felgą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigałem na Nokian bardzo fajne oponki:)

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-h-195-65-r15-95-h-xl

A możesz powiedzieć więcej jak na mokrym się sprawowały ? No i patrzyłem ty masz Nokian H, ciekawe czy ZG2 jest podobne jak H, ale wydaje mi się że to już trochę inna opona

Kolego bardzo dobre na deszcz super odprowadzają wodę.ZG 2 myślę że mogą być jeszcze lepsze poczytaj oceny użytkowników.

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-zg2-205-55-r16-94-w-xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeździ ktoś na oponach VREDESTEIN Ultrac Sessanta 225/40R18 92 Y ?

Jestem zainteresowany kupnem całego kpl i chciałbym uzyskać opinię osób które śmigają na tych oponach.

Pozdrawiam

Dobre oponki ale potrafią się troche wyząbkować w avancie. Ładny bieżnik, widoczny z tyłu przy niskich prędkościach. Użytkuje je 2 lata i nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem 2ie opony używane bridgestone er 300 ecopia 205/55 r16 z 2007r, bieżnik 6mm za 125zł za sztukę z montażem

i dwie nowe Pirelli Cinturato P7 205/55 r16 z koncówki 2011r, za 370zł sztuka z montażem

jak myślicie nie przepłaciłęm?? bo wydaje mi się, że za pirelli troche dużo zapłaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a co myslicie o oponach KENEX N1000 205/55/16 205/55R16 podaje linka

http://moto.allegro.pl/opony-kenex-n1000-205-55-16-205-55r16-nowe-lato-i2183632704.html

ktos z was ma takie opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 215/55/R18 ET35 8J wejdą do A4 B6 bez dystansów, czy będą obcierać? Mam 225/40R18 i komfort jazdy jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem 2ie opony używane bridgestone er 300 ecopia 205/55 r16 z 2007r, bieżnik 6mm za 125zł za sztukę z montażem

i dwie nowe Pirelli Cinturato P7 205/55 r16 z koncówki 2011r, za 370zł sztuka z montażem

jak myślicie nie przepłaciłęm?? bo wydaje mi się, że za pirelli troche dużo zapłaciłem

To najpierw kupujesz, a dopiero pozniej sprawdzasz ceny ? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: 215/55/R18 ET35 8J wejdą do A4 B6 bez dystansów, czy będą obcierać o wachacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: 215/55/R18 ET35 8J wejdą do A4 B6 bez dystansów, czy będą obcierać o wachacz?

Hmmm profil 55 przy felgach 18'? Takie kapcie to chyba do jakiejś terenówki, a nie osobówki. Za dużo tego koła będziesz miał, może obcierać. Ale może się mylę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki julo23.

Czytałem o tych oponkach ale najlepiej zapytać kogoś kto ma i wie jak się zachowują.

Prawdopodobnie jutro będę je zamawiał jak nic ciekawszego nie będzie i w sobotę przekładka felg i opon na letnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem 2ie opony używane bridgestone er 300 ecopia 205/55 r16 z 2007r, bieżnik 6mm za 125zł za sztukę z montażem

i dwie nowe Pirelli Cinturato P7 205/55 r16 z koncówki 2011r, za 370zł sztuka z montażem

jak myślicie nie przepłaciłęm?? bo wydaje mi się, że za pirelli troche dużo zapłaciłem

To najpierw kupujesz, a dopiero pozniej sprawdzasz ceny ? ;/

ceny na allegro i innych sklepach internetowych znam, ale porównać je z rzeczywistością u kapciarzy jeżdżąc od jednego do drugiego to nie mam czasu,bo tracąc czas tracę $, dlatego zadałem powyższe pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 215/55/R18 ET35 8J wejdą do A4 B6 bez dystansów, czy będą obcierać? Mam 225/40R18 i komfort jazdy jest kiepski.

Kolego coś ty wymyślił ??

Różnica średnic podanych kół wynosi

57 mm

Różnica wskazań prędkościomierza: minus 8.9 %

(Nowe koła mają większą średnice i obracaja się wolniej)

Pozatym nie mam pojęcia jak by to wyglądało ale na 100% byłby tarpan.

Jak już chcesz koniecznie lepszy komfort to załóż jakieś 16'' felgę a te sprzedaj.

205/55/16 - na takim kole jest najlepszy komfort na nasze drogi.

Oczywiście kosztem trzymania w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakieś konkretne opinie odnosnie vredestein sensata 225/45/17, tych którzy juz jeździli jakiś czas, jaki komfort - to dla mnie ważne. Jaka ścieralność trzymanie itd. Opini w necie jest dużo i głównie pozytywnych ale chcialbym poznać opinie osoby która jeździła na różnych droższych oponach (goodyear, michelin, pirelli) i jak w stosunku do nich wypadają vredesteiny. Proszę tylko o pominiecie aspektów związanych z wygladem bo jak widze każdy od tego zaczyna a jest to sprawa naprawde mało istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem kpl opon letnich do mojego avanta i zastanawiam się nad takimi :

-Fulda SportControl 235/45R17 94 Y MFS http://www.opony.com/parametry-opony/fulda-sportcontrol-235-45r17-94-y-mfs

-Falken FK 452 235/45R17 94 Y http://www.opony.com/parametry-opony/falken-fk-452-235-45r17-94-y

a może dołożyć i wybrać te :

-Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 235/45R17 94 Y http://www.opony.com/parametry-opony/goodyear-eagle-f1-asymmetric-2-235-45r17-94-y

i nie wiem na które się zdecydować i chciałbym uzyskać opinię osób które śmigają na tych oponkach lub miały z nimi styczność bo testy czy opinnie ze sklepów internetowych za bardzo mnie nie interesują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie było opon VREDESTEIN na stanie w hurtowni a czas oczekiwania kilka do kilkunastu dni więc wybrałem coś innego a mianowicie Uniroyal Rainsport 2.

Miałem jeszcze Falkeny na oku ale z opinii jednak Uniroyal sa lepsze.

Tak więc w moim przypadku padło na w/w oponki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na temat BARUM BRAVURIS 2 ?

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

poradzicie jaka oponke zalozyc aby byla bardzo cicha , bardzo komfortowa,bardzo bezpieczna,dobrze trzymala,niskie opory rozmiary jakie mnie interesuja to 205/50/17 lub 215/45/17 lub 225/45/17

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

bede zakladal chyba fele 17' et 35 8j to wedlug was jaka najlepiej oponke zalozyc aby miala jak najwyzszy profil i zeby licznik nie oszukiwal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar napewno 225/45/17, ja osobiscie jeździłem troche na goodyear f1 asymmetric i jak dla mnie bardzo komfortowa, bardzo klei sie do drogi bardzo. Troszke je słychać przy 100km/h ale naprawde minimalnie.

[h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...