Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbym prosić o pomoc w wyborze spośród tych opon? Czytam i czytam forum i juz głupieje nie wiedząc co wybrać:)

1.Goodyear excellence- http://moto.allegro.pl/opony-lato-195-65r15-goodyear-excellence-krakow-i2236898072.html

2.HANKOOK KINERGY ECO K425 - http://moto.allegro.pl/hankook-k425-195-65r15-nowe-letnie-195-65-15-h-210-i2233879941.html

3.YOKOHAMA A-DRIVE - http://moto.allegro.pl/195-65r15-91t-yokohama-a-drive-tanio-krakow-i2229337679.html

4.BRIDGESTONE TURANZA ER300 ECOPIA- http://moto.allegro.pl/bridgestone-turanza-er300-ecopia-195-65r15-91h-i2226272533.html

- http://moto.allegro.pl/4x-opona-letnia-2012-bridgestone-er300-195-65r15-i2236905826.html

5.Pirelli 195/65 R15 Cinturato P1 [91]H- http://moto.allegro.pl/opony-letnie-195-65r15-pirelli-cinturato-p1-krakow-i2225634402.html

6.BRIDGESTONE TURANZA T001- http://moto.allegro.pl/4-x-195-65r15-91h-bridgestone-turanza-t001-nowosc-i2254826475.html

Dodam jeszcze że zazwyczaj jeżdżę spokojnie lecz chciałbym czuć się pewnie w każdych warunkach pogodowych. Jeżeli natomiast chodzi o hałas to nie przeszkadza mi za bardzo a jeżeli chodzi o zużywalność opony to byłbym szczęśliwy jak przejeżdżę nimi 2-3 sezony:)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wesołych świąt wielkanocnych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, jestem w trakcie zakupu letnich 225/45r17, zależy mi na oponach, które nie będą się szybko ścierały. Które polecacie z poniższej listy. Cena nie gra roli.

1. Continental Contisportcontact 5 91W FR MO

2. Dunlop SP Sport Maxx TT 94Y XL

3. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 91Y

4. Michelin Primacy 3 94W XL

5. Pirelli Nero 94W XL ZR

6. Pirelli Rosso 91W ZR

7. Pirelli P Zero 94Y XL ZR

8. Pirelli P7 Cinturato 91Y FR

Z tego co słyszałem to Continentale i Micheliny szybo się ścierają, poradźcie co kupowac bo lato nadchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie zakupu letnich 225/45r17, zależy mi na oponach, które nie będą się szybko ścierały. Które polecacie z poniższej listy. Cena nie gra roli.

1. Continental Contisportcontact 5 91W FR MO

2. Dunlop SP Sport Maxx TT 94Y XL

3. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 91Y

4. Michelin Primacy 3 94W XL

5. Pirelli Nero 94W XL ZR

6. Pirelli Rosso 91W ZR

7. Pirelli P Zero 94Y XL ZR

8. Pirelli P7 Cinturato 91Y FR

Z tego co słyszałem to Continentale i Micheliny szybo się ścierają, poradźcie co kupowac bo lato nadchodzi.

Pirelli P7 Cinturato 91Y FR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to werdykt padł, dziś założyłem najnowszy model Continentala ContiPremiumContact 5 hmm i po przejechaniu zaledwie 40km musze przyznać to że robi bardzo pozytywne wrazenie, cicha, miekka, hmm czuć ze auto lzej jedzie hmm to tyle jak na razie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę założyłem Bridgestone Potenza RE050A 205/55R16 91W do A4 B6 2.5 TDI Quattro 180PS.

Słyszałem wiele dobrych opinii na temat tej opony.

Na razie przejechałem ok 300 km. Opona cicha, bardzo dobrze trzyma się drogi.

Samochód prowadzi się pewnie, jest jak przyklejony do drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem w trakcie poszukiwań opon 215/40 R17

Mam zamiar kupić jakieś dobre oponki i zastanawiałem się nad Pirelli P Zero Nero

Czy cena 700zł za dwie nowe Pirelli P Zero Nero to w miarę przystępna cena?

Chyba że w podobnej cenie znajdę coś lepszego?

No i czy ktoś z was jeździ na Pirelli P Zero nero? Do tej pory słyszałem o nich świetne opinie dlatego najbardziej skłaniam się ku tym oponom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Bravuris 2, kupiłem komplet 4 szt nowe, 225/45/17. Wydaje mi sie że przy prędkości powyżej 100km/h zaczynają buczeć trochę, może ktoś ma takie oponki i może coś na ten temat powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego freezblock, myślę właśnie o zakupie tych opon miałem już naciskać na kup teraz, po przeczytaniu Twojej wypowiedzi mam dylemat, przecież są to opony do 270km/h i przy stówie już buczą, przejedz się jeszcze raz i zobacz bo nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś na TOYO stoję przed zakupem letnich i tak się zastanawiam nad ta marka.

W BMW e90 miałem Proxes T1R. Świetnie się jeździło i ku mojemu zaskoczeniu były nawet dosyć wytrzymałe. Ale już ich nie kupię bo według mnie zdecydowanie za głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś na TOYO stoję przed zakupem letnich i tak się zastanawiam nad ta marka.
Napisz do akjam'a, on bodajże tamten sezon letni przejeździł na TOYO :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego freezblock, myślę właśnie o zakupie tych opon miałem już naciskać na kup teraz, po przeczytaniu Twojej wypowiedzi mam dylemat, przecież są to opony do 270km/h i przy stówie już buczą, przejedz się jeszcze raz i zobacz bo nie wiem co robić

Musze wsadzić postronną osobę (oczywiście, która ma pojęcie w temacie) i wtedy upewnić sie na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Bravuris 2, kupiłem komplet 4 szt nowe, 225/45/17. Wydaje mi sie że przy prędkości powyżej 100km/h zaczynają buczeć trochę, może ktoś ma takie oponki i może coś na ten temat powiedzieć ?

Ja stwierdzę to samo że są głośne,posiadam Barumy tylko rozmiar inny 205/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem do wyboru własnie barumki i też mi tak gostek powiedział, tak więc kupiłem 235/45/17 pirelli rosso z końca 2010, nówka sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.opony.com/testy-opon/osobowych/barum/bravuris-2, tutaj jest troche opini na temat tych opon. Przeważają dobre opinie, ale w tych złych piszą całkiem ciekawe rzeczy, być może prawdziwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestein Ultrac Sessanta :good: miałem te opony już w dwóch samochodach i następne też będą takie. Przede wszystkim bardzo ciche. Na mokrej nawierzchni jak i na suchej rewelacja i to nie tylko moja opinia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop SP SPORT, polecam 100% wczoraj jechałem 250konnym samochodem w deszcze 160-200km/h, strach w oczach ale opony rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poniżej umieszczam ranking opon letnich 205/55R16 wg testów ADAC na rok 2012 wraz z krótką charakterystyką:

1. Continental ContiPremiumContact 5 – zwycięzca testu 2012, zdecydowanie najlepsza ogólnie, doskonała na mokrej nawierzchni, małe zużycie paliwa

2. Goodyear OptiGrip – drugie miejsce w teście, wyważone właściwości, mała ścieralność

3. Dunlop SP Sport Fastresponse – trzecie miejsce w teście, wyważone właściwości, mała ścieralność, małe zużycie paliwa

4. Bridgestone Turanza T001 – wyważone właściwości, dobra na mokrą nawierzchnię

5. Semperit Speed-Life – wyważone właściwości, dobrze wypadła we wszystkich kategoriach dotyczących bezpieczeństwa

6. Pirelli Cinturato P7 – najmniejsze zużycie paliwa, mała ścieralność, nie najlepiej na mokrym

7. Yokohama C.drive 2 – najlepsza na mokrej nawierzchni, dość wysoka ścieralność

8. C Formula – mała ścieralność, małe zużycie paliwa, niezbyt dobrze na mokrym

9. Uniroyal RainExpert – bardzo dobra na mokrej nawierzchni, wysoka ścieralność

10. Hankook Kinergy Eco K425 – niskie zużycie paliwa, wysoka ścieralność

11. Maloya Lugano – niezbyt dobrze na mokrej nawierzchni

12. Fulda EcoControl HP – niskie zużycie paliwa, słaba na mokrym

13. Nokian V – wysoka ścieralność

14. Nexen N8000 – dobra na mokrym, wysoka ścieralność i zużycie paliwa

15. Kumho Ecsta HM (KH31) – słaba na mokrym oraz wysoka ścieralność

Więcej informacji: http://testoponletnich.pl/2012/test-opon-letnich-adac-20555r16-oraz-16570r14/

Osobiście miałem kiedyś Continental ContiPremiumContact 2 - gumy rewelacyjne ale dość szybko się ścierały. Przypuszczalnie z 5 może być to samo.

Dodatkowo dla lepszego zobrazowania podział na klasy najpopularniejszych producentów (źródło: www.oponeo.pl/):

Klasa budżet

Accelera

Barum

Dayton

Dębica

Infinity

Kormoran

Matador

Nankang

Sava

Zeetex

Klasa średnia

BFGoodrich

Falken

Firestone

Fulda

Hankook

Kleber

Kumho

Semperit

Toyo

Uniroyal

Klasa premium

Bridgestone

Continental

Dunlop

Goodyear

Michelin

Nokian

Pirelli

Vredestein

Yokohama

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...