Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

M;am rockstone f105-tanie jak na 17 calowki.Ciche i przyzwoite na deszcz."Urzekla" mnie cena i zaryzykowalem i nie zaluje jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tak jak Sakul polecam asymetryczne opony. Miałem Bridgestony Turanzy i wiem, że następne opony będą tego rodzaju. Wymieniłem opony letnie i wziąłem Pirelli kierunkowe na przód. Z tyłu mam Micheliny asymetryczne. Pirelli są dobrze dopasowane, można szybko jeździć zarówno na suchej jak i mokrej niawierzchni, dobrze trzymają na zakrętach. Ale chałas jest nie do zniesienia. Jedyny ratunet, to włączyć głośno radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear eagle F1-trochę głośne przy 80km/h ale później już cisza,cenowo dość drogie ale jak dla mnie warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko co sądzicie na temat opon Toyo Proxes T1 Sport w rozmiarze 225/45R17 94Y XL ? Chodzi mi o właściwości trakcyjne zarówno na mokrym jak i suchym oraz ścieralność, ewentualnie biorę pod uwagę BRIDGESTONE Potenza RE050 w tym samym rozmiarze. Co byście polecili i czy ktoś na takich jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę założyłem Bridgestone Potenza RE050A 205/55R16 91W do A4 B6 2.5 TDI Quattro 180PS.

Słyszałem wiele dobrych opinii na temat tej opony.

Na razie przejechałem ok 300 km. Opona cicha, bardzo dobrze trzyma się drogi.

Samochód prowadzi się pewnie, jest jak przyklejony do drogi :)

Dzisaj zamówiłem 4 sztuki w cenie 287zł za jedną :wink: Zobaczymy jak się spiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko co sądzicie na temat opon Toyo Proxes T1 Sport w rozmiarze 225/45R17 94Y XL ? Chodzi mi o właściwości trakcyjne zarówno na mokrym jak i suchym oraz ścieralność, ewentualnie biorę pod uwagę BRIDGESTONE Potenza RE050 w tym samym rozmiarze. Co byście polecili i czy ktoś na takich jeździ?

Toyo są szybko się ścierają.

Natomiast Bridgestone Potenza to bajka. Na mokrym jak i na suchym auto jest stabilne. Są to opony klasy premium, to samo co Dunlop.

No i jakość wykonania Bridgestone'ów jest bardzo wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej A6 C4 205/55 16" 91W TOYO T1R Proxes i trzymają ładnie na mokrym i na suchym, podobnie twierdzi mój brat ma takie same TOYO w swojej S4 B5 rozmiar 225/45 17" 94Y

Opony można z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1R owszem wiem, że są bardzo dobre bo akurat ojciec w BMW jeździ na takich ładny wygląd i opona symetryczna, natomiast T1 Sport to opona asymetryczna i nowsza od T1R, stąd pytanie czy jest również dobra jak jej starsza siostra w FWD a może nawet lepsza i ciekawe jak wygląda ścieralność tych opon bo wydaje mi się, że niestety szybko padają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone'y to klasa wyżej o Toyo, więc moim skromnym zdaniem wydając swoje ciężko zarobione pieniądze lepiej kupić te z wyższej półki.

Bridgestone'y wytrzymują dłużej, prosty przykład: mój szwagier ściąga opony z Niemiec na handel. Toyo mu się nigdy nie trafiły, a Bridgestone'y i owszem.

Jeździłem na Toyach i one się kurde szybko ścierają, a jeżdżę szybko ale nie wariacko tzn. nie palę gum i nie zrywam sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić vredestein Ultrac Cento 215/45/17 tylko nie wiemjak będą się zachowywały a mam możliwość dostania w dobrej cenie. Wcześniej miałem michelin pilot sporty i były super polecam tylko teraz kiepsko z kasą. Co sądzicie o tej firmie?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goodyear lub continental polecam odradzam dunlop chyba że lubisz jak Ci coś buczy podczas jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o oponach Firestone FHSZ90 205/55 R16 91 V FR. Mam mozliwosc kupienia w dosc dobrej cenie. Opinie sa rozne ponoc sa glosne i srednio mi sie podoba zlizana jedna strona opony ale z drugiej strony sa i pochlebne opinie. Mial ktos ? Musze zmienic dwie opony i w uzywki nie chce sie juz bawic. Rozumiem ze sa lepsze i drozsze ale sa i tansze niz w/w Firestone. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goodyear lub continental polecam odradzam dunlop chyba że lubisz jak Ci coś buczy podczas jazdy:)

Ja mam nowe Dunlopy i mi nic nie buczy, więc co za herezje opowiadasz?

---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 18:40 ----------

A co sadzicie o oponach Firestone FHSZ90 205/55 R16 91 V FR. Mam mozliwosc kupienia w dosc dobrej cenie. Opinie sa rozne ponoc sa glosne i srednio mi sie podoba zlizana jedna strona opony ale z drugiej strony sa i pochlebne opinie. Mial ktos ? Musze zmienic dwie opony i w uzywki nie chce sie juz bawic. Rozumiem ze sa lepsze i drozsze ale sa i tansze niz w/w Firestone. :eusathink:

Firestone to marka Bridgestone więc dobrze trafiłeś. Mój brat jeździ na Firestonach letnich i zimowych i sobie chwali, a jest przedstawicielem handlowym więc rypie tych kilometrów sporo.

Kupił nówki i wszystko z nimi ok. Zachowanie na deszczu i suchym bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się naciąłem na Dunlop SP Sport FastResponse. Głośniejszych opon nigdy nie miałem, to już jest huk a nie szum. Wtopa na całej linii.

A co sądzicie o Falkenach ZE912 ?

ewentualnie Michelin EnergySaver?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się naciąłem na Dunlop SP Sport FastResponse. Głośniejszych opon nigdy nie miałem, to już jest huk a nie szum. Wtopa na całej linii.

A co sądzicie o Falkenach ZE912 ?

ewentualnie Michelin EnergySaver?

Pomyśl o Bridgestone Potenza, zrobiłem 2 tyś km i wrażenia mega pozytywne :wink:

W miarę ciche, bardzo dobre własności jezdne na suchym jak i mokrym podłożu, indeks prędkości 270km/h (osobiście sprawdziłem do 240km/h i bardzo pewnie czułem swoje auto), dosyć twardawe co dla mnie jest zaletą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 18:40 ----------

A co sadzicie o oponach Firestone FHSZ90 205/55 R16 91 V FR. Mam mozliwosc kupienia w dosc dobrej cenie. Opinie sa rozne ponoc sa glosne i srednio mi sie podoba zlizana jedna strona opony ale z drugiej strony sa i pochlebne opinie. Mial ktos ? Musze zmienic dwie opony i w uzywki nie chce sie juz bawic. Rozumiem ze sa lepsze i drozsze ale sa i tansze niz w/w Firestone. :eusathink:
Firestone to marka Bridgestone więc dobrze trafiłeś. Mój brat jeździ na Firestonach letnich i zimowych i sobie chwali, a jest przedstawicielem handlowym więc rypie tych kilometrów sporo.

Kupił nówki i wszystko z nimi ok. Zachowanie na deszczu i suchym bdb.

Od dwóch dni smigam na firstonach w/w. Wczesniej mialem Kingstar-y ( bedace holenderskim odpowiednikiem marki Hankook, naleza do tej samej stajni ) I wrazenia poki co dobre, owszem sa glosniejsze ale chyba nie na tyle aby je minusowac. Maja wiekszy opor jezdny jesli tak mozna to nazwac. Trudniej krecic kierownica ( porównujac do kingstar-a ) ale za to super przyklejony samochod do drogi, na mokrym jestem w szoku, az chce sie szybciej jezdzic. W weekend robie trase 400 km wiec jak cos to moge napisac wiecej.. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo sie wachałem co do wyboru opon ale zaryzykowałem i kupiłem Vredestein Ultrac Sessanta. Dodam ze w porównaniu do Goodeyear Eagle F1 są mega ciche. Takiej cichej opony jak Vredestein jeszcze nie miałem, wiec jeśli ktoś stawia na cisze to zdecydowanie polecam. Jeśli chodzi o trzymanie na mokrym i suchym także super, pomijam juz aspekt wizualny opony bo to nie ma żadnego znaczenia. Tak wiec polecam te opony osobą niezdecydowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goodyear lub continental polecam odradzam dunlop chyba że lubisz jak Ci coś buczy podczas jazdy:)

Mialem continentale sport contact 3 na aucie jak je kupilem w salonie i starly sie w pol roku, czyli w 30 tkm. Zero trakcji- nie moglem wyczuc auta. Myslalem ze "ten typ tak ma" i nie przypuszczalem ze continental to taka kicha- bo mialem z ta firma inne doswiadczenia. Po ich zjechaniu do zera pomyslalem ze jezeli juz cos sie ma szybko zetrzec, to niech sie zetrze, byleby mialo trakcje, no i majatku tez nie mialem zamiaru wydawac....- Wybor padl na HANKOOK EVO V12 235/40/18 To co sie pozniej z tym autem dzialo- nie dalo sie opisac- to nie byl ten sam samochod. Trakcja zdawala sie nie miec konca. Mimo ze samochod czasami juz szedl bokiem (nürburgring- nordschleife), to caly czas mialem poczucia kontroli nad autem- na tych oponach tez osaiagnalem najlepszy czas dotychczas- czyli zszedlem ponizej 10 min. a pogody tam sa mieszane- podczas gdy przy wjezdzie swieci slonce z drugiej strony czesto pada deszcz- wiec opony mozna sprawdzic we wszystkich warunkach. Wielu znajomych ze sceny niemiekiej tez zachwala te opony. A na koniec przyszlo zaskoczenie: opony wytrzymaly 60 000km :wink:

Jak dla mnie to : po co szukac lepszych skoro te mnie zadowalaja w 100% a i cena jest swietna w porownaniu do osiagow. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...