Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś jeździ na tych Semperit Speed-Life ?

Jak wrażenia ?

ja jeździłem ale bardzo krótko ,może ze 2 miechy bo dostałem je razem z autem w rozmiarze 205/60/15 jak dla mnie opona super , dobrze trzyma i jest cicha ... jak jeździłem po osiedlach gdzie jest kostka to wcale ich nie było słychać ... pamiętam też jak w tamtym roku spadł pierwszy śnieg a ja musiałem wracać do domu 50km i byłem mega zaskoczony że auto tak się trzymało drogi, w poprzednim aucie na dunlopach sp sport to nie było mowy o jeździe po śniegu...

ktoś wcześniej się wypowiadał że ciężko jest je wyważyć... to fakt u mnie były też problemy z tym że mogło to wynikać ze zużycia opony ,bo moje już majtały na boki trochę:kwasny:

ciężko jest mi coś powiedzieć o ścieralności ale wiem że moje opony były z 2010 roku a na wiosne 2012 miałem ok 4mm.

z tym że nie wiem jak tym samochodem ktoś jeździł i czy były na tym samochodzie od nowości czy tylko na sprzedaż.

Dziś zawiozłem felgi właśnie z tymi oponami do gumiarza i ma zobaczyć czy coś z nich jeszcze będzie czy już kosz.

popytam jeszcze co i jak i jak się czegoś ciekawego dowiem na temat opony to dam znać:wink:

---------- Post dopisany at 16:24 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ----------

A jeszcze doradźcie mi jakie mam kupić opony letnie w rozmiarze 225/45/17. Chce kupić dobre opony i nowe . Made in china mnie nie interesuje... a i chciał bym żeby to była raczej opona asymetryczna

miałem już zamiar kupić Bridgestone Potenza S001 ale Domin79 mi odradził ich kupno bo się wybrzuszają... no i jestem w punkcie wyjścia.

Chce na ten cel przeznaczyć 1,5-2k

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś jeździ na tych Semperit Speed-Life ?

Jak wrażenia ?

Ja... nie jezdziłam.

Ale mam znajomych w Austrii. I oni od lat jezdza na tych oponach.

Z tego co wiem sa bardzo zadowoleni.

I nie tylko oni, praktycznie cala Austria jezdzi na tych oponach.

Semperit to stara austriacka firma z ponad 100 letnia tradycja.

Pare lat temu zostala wykupiona przez Conti i produkcja zostala przeniesiona do Czech.

Ale mysle ze trzymaja (opony Semperit) swoje dawne dobre tradycje i normy Conti tez cos znaczą.

To tyle, wiecej nie wiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeździ na tych Semperit Speed-Life ?

Jak wrażenia ?

ja jeździłem ale bardzo krótko ,może ze 2 miechy bo dostałem je razem z autem w rozmiarze 205/60/15 jak dla mnie opona super , dobrze trzyma i jest cicha ... jak jeździłem po osiedlach gdzie jest kostka to wcale ich nie było słychać ... pamiętam też jak w tamtym roku spadł pierwszy śnieg a ja musiałem wracać do domu 50km i byłem mega zaskoczony że auto tak się trzymało drogi, w poprzednim aucie na dunlopach sp sport to nie było mowy o jeździe po śniegu...

ktoś wcześniej się wypowiadał że ciężko jest je wyważyć... to fakt u mnie były też problemy z tym że mogło to wynikać ze zużycia opony ,bo moje już majtały na boki trochę:kwasny:

ciężko jest mi coś powiedzieć o ścieralności ale wiem że moje opony były z 2010 roku a na wiosne 2012 miałem ok 4mm.

z tym że nie wiem jak tym samochodem ktoś jeździł i czy były na tym samochodzie od nowości czy tylko na sprzedaż.

Dziś zawiozłem felgi właśnie z tymi oponami do gumiarza i ma zobaczyć czy coś z nich jeszcze będzie czy już kosz.

popytam jeszcze co i jak i jak się czegoś ciekawego dowiem na temat opony to dam znać:wink:

---------- Post dopisany at 16:24 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ----------

A jeszcze doradźcie mi jakie mam kupić opony letnie w rozmiarze 225/45/17. Chce kupić dobre opony i nowe . Made in china mnie nie interesuje... a i chciał bym żeby to była raczej opona asymetryczna

miałem już zamiar kupić Bridgestone Potenza S001 ale Domin79 mi odradził ich kupno bo się wybrzuszają... no i jestem w punkcie wyjścia.

Chce na ten cel przeznaczyć 1,5-2k

z góry dzięki

Polecam Nokian ZG2 - na pewno nie pożałujesz :thumbup1:

Na wiosnę zaaplikuję sobie takie 18-ki :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przymierzam się do zakupu letnich opon na przyszły sezon. Rozmiar to 225/40/18. Rozważam kilka opcji, o których czytałem w tym długim wątku:

- Yokohama PARADA Spec-2

- Vredestein Ultrac Sessanta

- Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

- Toyo Proxes T1-R

O wszystkich czytałem dobre i złe opinie. Stąd mętlik w głowie. Mają być odpowiednie do mojego B7 quattro. Chciałbym przejeździć na nich więcej niż 2 sezony. ;) Proszę o rzeczowe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Vredesteinach w rozmiarze 225/40 R18 i nie powiem złego słowa na te opony: cichuteńkie, bardzo trwałe i świetnie klejące, zarówno na suchym, jak i mokrym.

Co do GY Asymmetric 2 to zastanawiam się nad kupnem takich na kolejny sezon - same pozytywne oceny, nie spotkałem się z krytyką tej opony:thumbup1:

Parada to opona torowo-bajerancka, ala Fast&Furious, a Toyo słyszałem, że po krótkim czasie staje się głośna, ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Parady to faktycznie wygląd mnie trochę przeraża. Jak na paradę właśnie. ;)

GY Eagle F1 miałem poprzedni model. Ale nigdzie ich już nie mogę znaleźć. A byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś do czynienia z Falken Fk 452 - ladnie sie oponka prezentuje i znalazlem komplet 225/40/18 za 1750zl...

Warto zakupic takie oponki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę zmienić kpl. letnich opon, a najlepiej kupować je podobno w zimie, bo taniej. Rozmiar jaki szukam to 205/55/16. Przegrzebałem już trochę to forum na ten temat ale mam mętlik totalny. Do tej pory miałem założone Hancook Ventus Prime przód i jakieś Marangoni tył, jeżdżę nie za dużo, raczej mniejsze odcinki, raz na jakiś czas długie trasy, wczasy itp. Interesowały by mnie opony ciche i w miarę dobrze trzymające na mokrym, czasami daje tylko ostro po garach więc nie muszą być jakieś szczególnie sportowe, bardziej by mi zależało na trwałości opony i komforcie. Zaproponujcie coś z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę zmienić kpl. letnich opon, a najlepiej kupować je podobno w zimie, bo taniej. Rozmiar jaki szukam to 205/55/16. Przegrzebałem już trochę to forum na ten temat ale mam mętlik totalny. Do tej pory miałem założone Hancook Ventus Prime przód i jakieś Marangoni tył, jeżdżę nie za dużo, raczej mniejsze odcinki, raz na jakiś czas długie trasy, wczasy itp. Interesowały by mnie opony ciche i w miarę dobrze trzymające na mokrym, czasami daje tylko ostro po garach więc nie muszą być jakieś szczególnie sportowe, bardziej by mi zależało na trwałości opony i komforcie. Zaproponujcie coś z własnego doświadczenia.

Bierz w ciemno Nokian ZG2 :kox: - super kleją na suchym, świetne na mokrym i ciche...

Ewentualnie Nokian H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę zmienić kpl. letnich opon, a najlepiej kupować je podobno w zimie, bo taniej. Rozmiar jaki szukam to 205/55/16. Przegrzebałem już trochę to forum na ten temat ale mam mętlik totalny. Do tej pory miałem założone Hancook Ventus Prime przód i jakieś Marangoni tył, jeżdżę nie za dużo, raczej mniejsze odcinki, raz na jakiś czas długie trasy, wczasy itp. Interesowały by mnie opony ciche i w miarę dobrze trzymające na mokrym, czasami daje tylko ostro po garach więc nie muszą być jakieś szczególnie sportowe, bardziej by mi zależało na trwałości opony i komforcie. Zaproponujcie coś z własnego doświadczenia.

Bierz w ciemno Nokian ZG2 :kox: - super kleją na suchym, świetne na mokrym i ciche...

Ewentualnie Nokian H

Dla ciekawostki powiem, że już od dwóch zaufanych "gumiarzy" słyszałem opinie, że Nokian letni lubi pękać w rowkach bieżnika. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale obaj dobrzy znajomi, więc kłamać nie powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w swoim Audi mam juz prawie łyse opony 225/40/18 92Y continental i zastanawiam sie jakie kupic w przyszłym roku letnie opony. na co zwracać uwage? patrzec na firme? za każdą poradę bede wdzięczna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na opony. Jedni kupują najtańsze, żeby tylko były , a inni lecą po bandzie i biorą porządne opony klasy premium. Napisz czy auto służy Ci tylko do przemieszczania się, czy może też lubisz sobie trochę szybciej pośmigać :wink: Postaramy się coś doradzić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego :-) nigdy nie oszczędzałam na aucie i nie wymieniam nic żeby tylko było. wyznaję zasade że jak dbasz tak masz! ma być porządnie co nie znaczy że najdrożej ;) interesuje mnie wyższa półka ale za rozsądne pieniądze. tak mysle około 350zł/sztuke.:wink:

chociaż mam kuzyna który na moją teorie odpowiada: płacisz za markę a złom dostajesz w prezencie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużej nie ma... Miałem 225/40/18 i dla lepszego komfortu założyłem 235/40/18 - komfort wyraźnie lepszy a różnicy w prowadzeniu nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koleinach będzie bardziej ciągneło kierownicą na oponkach 235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważysz na koleinach, jak pisze bej - między 225, a 235 jest już dość wyraźnie odczuwalna różnica:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...