Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie chcę się jeszcze upewnić...

Moje Audi zjechało z fabryki na alufelgach takich jak na zdjęciu na opnach 205/60 R 15 V.

Tak wynika z informacji jaką dostałem w Audi.

Żeby sprawdzić indeks ciężkości musiałbym pójść do auta i zobaczyć w bagażniku, bo jest tam jak nowa opona Continental o takich rozmiarach na nówce alufeldze jeszcze z naklejkami z datą produkcji koniec 2000 roku.

Czy można do tych alufelg założyć opony 195/65/R15 ?

Czy może zostać przy rozmiarze 205/60/R15 ?

5224634900_1359891295_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zauwazalna roznica prawie to samo

1 wezsze a wyzsze

2 szersze a nizsze a ile ? ? prawie tyle co nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę, ale mam je już je 2 lata...

technologia idzie naprzód więc może jest coś lepszego, dlatego pytam

jak na razie w nie widzę innych opon, które mają taki piękny wzór a do tego są praktyczne w 100%

A jak z trwaloscia? Dlugo Ci posluzyly? Wygladaja ladnie. Fakt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tylko wie kolega... w rozmiarze 195 mógłbym pozwolić sobie w tej samej cenie na oponę o lepszych parametrach.

Moim zdaniem 185 są za wąskie a 205 za szerokie, 195 więc chyba będą idealne ;D

Jak na wiosnę zmieniłem zimowe 185 na letnie 205 to autem kierowało się jak czołgiem, później się przyzwyczaiłem...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z trwaloscia? Dlugo Ci posluzyly? Wygladaja ladnie. Fakt. ;)

zrobiłem na nich około 40kkm. z tym że... latem temperatury mam około 40 st a asfalt nawet 50-60 st

więc przypuszczam że latem ścierają się szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cabanmat przede wszystkim niema opon w szerokości 185 pasujących do a4. te które masz sa za niskie.

205 jest droga oponą i pewnie to Cie powstrzymuje przed jej zakupem , więc kup sobie 195 i to nwt z indeksem T , na pewno będziesz zadowolony . mieszanka w T i H jest raczej taka sama , różni się trochę konstrukcja opony , ale w normalnej jeździe nie zauważysz różnicy. jeżeli chcesz kupić dobra ekonomiczną oponę i jeździsz głównie po mieście to proponuje klebera , to w dalszym ciągu jest bardzo dobra "zwykła" opona , ma tez ta zaletę ze jest symetryczna co w starych autach czasami może być przydatne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 205 właśnie kieruje się najlepiej a szerokość 185 to do Golfa 3 się nadaje a nie do audi a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tylko wie kolega... w rozmiarze 195 mógłbym pozwolić sobie w tej samej cenie na oponę o lepszych parametrach.

Moim zdaniem 185 są za wąskie a 205 za szerokie, 195 więc chyba będą idealne ;D

Jak na wiosnę zmieniłem zimowe 185 na letnie 205 to autem kierowało się jak czołgiem, później się przyzwyczaiłem...:)

205 za szerokie ?

Powiedz to tym osobą co jeżdzą na 225 lub 235.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozmiar opon - 205/55 R16.

Ja ze swojej strony mogę polecić Bridgestone Turanza. Fajnie się oponki zachowują, są odpowiednio szytywne i nie ścierają się szybko. Mieszanka nie jest za twarda, więc nie chałasują. Nie polecam Fuldy CARAT PROGRESSO. Opona trwała, ale mieszanka bardzo twarda i przez to chałas jest nie do zniesienia. Chciałem w tym autku wymienić na Bridgestone Turanza, ale z powodów finansowych zakupiłem Pirelli Cinturato P7 i żałuję. Od początku szum opon jest nie do zniesienia. Chałas jak przy tanich gumach. Może i są trwałe, ale ich mieszanka się ślizga na mokrej nawierzchni. Wjazd w kałużę wymaga wzmożonej koncentacji, bo stabilność pojazdu jest zagrożona. Żałuję tego zakupu, ale mam nauczkę. Warto kupić dobre opony.

Ja mam P7 cinturato 225/40 R18 kupione na wiosne 2011 i są cichutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zaczynam poszukiwania opon letnich w wymiarze 205/55/ R16 ;) całe 2 sztuki i gdzieś tak w granicach 280-320 zl/szt.

Jeżeli chodzi np. o zimówki to kupiłam w zeszłym roku Nokian WR D3 i jestem bardzo zadowolona.

Zastanawiam się teraz nad np. Nokian H albo z trochę niższej póki Barum Bravuris 2...

Prosiłabym o poradę jakie opony wybrać, bo tego jest tyle, że ciężko jest zdecydować..

Dzięki!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o oponach ACHILLES ART SPORT hm? :whistling:

---------- Post dopisany at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany at 13:27 ----------

Zapewne będą wyły jak wilki do księżyca, ale nie zależy my na prędkościach 240km/h :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, które polecacie??

225/45R17 91Y GOODYEAR EXCELLENCE

225/45R17 91Y PIRELLI P6000

225/45R17 94Y HANKOOK V12 EVO K110

225/45R17 91Y YOKOHAMA AS01 S.DRIVE

chyba, że cos innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear Excellence miałem w A3 i spisywały się bardzo dobrze. Popatrz na Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 - takie właśnie zakupiłem teraz w rozmiarze 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o Federalach SS 595 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie CICHE oponki polecacie 195/65/R15

teraz mam Goodyear EXCELLENCE i na suchym lekko chropowatym strasznie szumią

na zimówkach fajnie cichutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sezon letnie zamierzam kupić Nokian model H słyszałem o nich same dobre opinie

natomiast nie polecam opon Barum Brawius 2 bardzo szybko sie zużywają ma je dwa sezony a wyglądają jakbym palił gumę na każdym skrzyżowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goldik też nie oczekuj od nich jakiś zawrotnych przebiegów..

generalnie jak juz pisałem 45tyś normalnej jazdy , 55-60 tyś psj , tyle wytrzymują teraz opony .

jak zrobiłem program u siebie to pierwsze conti sc2 wytrzymały 16tyś i nie było co na następną wiosnę zakładać za bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...