Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie doradźcie bo mam zamiar kupić komplet opon na sezon letni, opony 205/55 R16. Fundusze to około 1200 zł. Typ jaki mam to nokian H ale czytając na forum chwali się też nokian ZG2. Jak te opony zachowują się na suchej i na mokrej nawierzchni? Jak jest z hałasem? Jeśli ktoś sprzedaje takie opony i mógłby zaproponować atrakcyjną cenę za komplet 4 opon to piszcie pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na sezon letnie zamierzam kupić Nokian model H słyszałem o nich same dobre opinie

natomiast nie polecam opon Barum Brawius 2 bardzo szybko sie zużywają ma je dwa sezony a wyglądają jakbym palił gumę na każdym skrzyżowaniu

O :)

:) Właśnie szukam, gdzie by tu dorwać w dobrej cenie te Nokiany H :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z asymetrycznych na lato ktoś coś zaproponuje ? Osobiście myślałem o Continental...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z asymetrycznych na lato ktoś coś zaproponuje ? Osobiście myślałem o Continental...

Ja z poczatku rozgladalem sie za Goodyear F1 Assymetric ale z tego co czytalem to strasznie szybko znikaja. dlatego zdecydowalem sie na Nokian ZG2 tez sa asymetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z asymetrycznych na lato ktoś coś zaproponuje ? Osobiście myślałem o Continental...

Ja z poczatku rozgladalem sie za Goodyear F1 Assymetric ale z tego co czytalem to strasznie szybko znikaja. dlatego zdecydowalem sie na Nokian ZG2 tez sa asymetryczne.

A to mnie zdziwiłeś :shock3:

Gdzie tu asymetria?

nokian_z_g2_215_55_r17_98_w.jpg

Sam kupiłem ZG2 na lato ale pierwsze słyszę że to opona asymetryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scubi206 bo na tej oponie asymetryczność jest mało widoczna ,ale jak sie przyjrzysz to zobaczysz że bieżnik jest inny po obu stronach.

nokian H , V , ZG to w zasadzie opony o tym samym bieżniku , różnią sie indeksami prędkości. przy czym ZG jest najszybsza . i może być najmniej komfortowa i najszybciej się ścierać.

Pab_lo spokojnie wyrobisz się w 1200 przy nokianach H.

barrowiec1 hankook i yoko z tych co podałeś . inne - conti , pirelli pzerorosso , michelin pilotsprt3

slo - nie idź ta drogą :wink:

bartasg1 - ciche - kleber , conti , nokian - excellence to syf pierwszej klasy..:facepalm:

Tabasko - i tego się trzymaj .. tylko nie jestem przekonany do serii 5 na razie..

Małgośka - zależy od rozmiaru , ale w 205 cena ok 310zł jakby Cie interesowała to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scubi206 bo na tej oponie asymetryczność jest mało widoczna ,ale jak sie przyjrzysz to zobaczysz że bieżnik jest inny po obu stronach.

nokian H , V , ZG to w zasadzie opony o tym samym bieżniku , różnią sie indeksami prędkości. przy czym ZG jest najszybsza . i może być najmniej komfortowa i najszybciej się ścierać.

Zobaczymy, wszyscy tak zachwalają ZG2 to kupiłem :wink:

Tak na szybko moje spostrzeżenie, na zdjęciach wygląda pięknie, na żywo średnio :kwasny: choć wygląd to akurat sprawa drugorzędna w przypadku opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slo - nie idź ta drogą :wink:

.

Rozumiem, tata chciał kupić bo są na allegro w fajnej cenie NOWE Opony letnie Federal SS-595 215/50R17 91W (3006835296) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .. Co polecasz w takim rozmiarze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slo najpierw musisz wiedzieć ile tata chce przeznaczyć pieniążków , a dopiero potem szukać opon..

a co to za żelazo , honda jakaś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra C :facepalm:

Nie wiem, Jak nie nowe to mogą być jakieś dobre używki 1000-1500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slo vectra fajna liuzyna..

falken 912/914

barum bravuris

nie wiem czy na Waszym miejscu nie szukał bym felg/kół 16" ..

chyba że jakiś silnik duży macie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek,

cdti 150KM. a 17 są bo na zime tata też ma taki sam rozmiar w zimówkach i na lato tylko zmienia opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad goodyear excellence albo optigrip

optigrip miałem w b5 i byłem zadowolony, ale był rozmiar 16

teraz szukam czegoś w rozmiarze 17 i silnik mocniejszy 180KM i zastanawiam się jakie oponki.

ps. był na forum temat forumowicza który handlował oponkami, nie mogę znależć nigdzie, czyżby usunięty?

wiec lekko poza tematem, gdzie kupujecie swoje opony, żeby było dobrze i w rozsądnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś śmiga na szerokości 225 lub 235/40/18

- Fulda Sportcontrol

- Yokohama S.drive

- Yokohama AdvanSport

- Yokohama AVS Decibel

- Vredestein Ultrac Cento

Interesuje mnie najbardziej głośność i ochrona boczna felgi, jakieś fotki własne (internetowe już oblukałem :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind ecellence nie . jak byś coś chciał a jesteś z okolicy widzę to pomyśl co i daj znać na pw , może uda mi sie zrobić dobrą cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które opony polecacie z tych dwóch modeli.. Toyo Proxes T1-R 225/40R18 92 Y ZR cz Fulda SPORTCONTROL 225/40R18 92 Y XL.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aktualnie letnie oponki mam w rozmiarze 205/60/R15

Zastanawiam się nad zmianą na rozmiar 195/65/R15

Na których oponach auto będzie wyższe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 195/65/15 będzie samochód stał wyżej o 3,75mm niż na 205/60/15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh całe nic

---------- Post dopisany at 21:56 ---------- Poprzedni post napisany at 21:55 ----------

To ja bym prosił o 4 oponki w rozmiarze 195/65/R15 w indeksie prędkości co najmniej H.

Asymetryczne czy symetryczne.

Preferuje raczej firmy : Michelin, Dunlop, Goodyear,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...