Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki a miał ktoś może styczność z oponą Semperit Speed-Life ? Zamierzam w niedługim czasie kupić nowe oponki letnie w rozmiarze 225/45/17. A użytkowałem takie przez dosłownie miesiąc - kupiłem je z autem ale były zjechane i nie wiele o nich wiem. Interesuje mnie głównie jak ze ścieralnością no i czy nie ząbkują się zaraz no i wogóle wszelkie wasze opinie na temat opony miło widziane :wink: ewentualnie co innego byście polecili .

Pozdro

Mój kolega Niemiec twierdzi, że trudno je wyważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy przymierzam się do kupna opon. brać continental conti sport contact 3, czy jakieś goodyeary czy micheliny? Auto kupiłem na 235/45/R17 Hankooka. Teraz bym chciał 225/45/R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli goodyeary głośne, ale na dłużej posłużą? Jaka mniej więcej może być różnica pomiędzy nimi jeśli chodzi o ścieralność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że continentale dosyć szybko lecą, ale są naprawdę fajne i ciche. Jeżdżę drugi sezon na conti sport contact 2 i są super ;) przez sezon ubyło mi z 1mm bieżnika.

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Toyo T1R akurat ja mam 16/215 (jodełki) na deszczu spod świateł mało kto utrzymuje taką trakcję jak ja :D na suchym jak przyklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzicie federale kleją tak samo jak toyki t1r albo trochę lepiej :wink:

cała czołówka drifterów w Polsce na nich jeździ ale jak ktoś lubi przepłacać to proszę bardzo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a co dobrego jesteście w stanie polecić w rozmiarze 225/45 R17. Szukam na wiosnę jakieś solidne opony, które zastąpią zużyte Run On Flat (czyli wzmocnione, znacznie sztywniejsze gumy).

Rozglądałem się za Nokian Z G2, lub może coś z Hankook'a V12 EVO, czy S1 EVO. W grę wchodzi również Potenza S001.

Może ktoś doradzić coś sensownego, co się nie zetrze w oczach, a w środku auta będzie cisza jak makiem zasiał?

Dwa poprzednie sezony zjeździłem na Vredesteinie Ultrac Sessanta 225/40 R18 i jak dla mnie super - chcę jednak spróbować coś nowego (oprócz Conti SC 2, bo tego za darmo nie założę).

Z góry dzięki

---------- Post dopisany at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany at 21:33 ----------

A czy ktoś ujeżdża GoodYear Asimmetric 2 przypadkiem? Jak wrażenia z jazd na tej właśnie oponie? Nie jest miękka, nie ściera się zbyt szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam opon 225/40/18...budżet powiedzmy 450zł/szt.

Co powiecie o nich:

Falken FK 453 225/40 R18 92 Y XL. Opony Falken . Oponeo.pl

Kumho KU39 225/40 R18 92 Y XL. Opony Kumho . Oponeo.pl

Toyo Proxes T1-R 225/40 R18 92 Y. Opony Toyo . Oponeo.pl

Federal SS595 225/40 R18 88 W. Opony Federal . Oponeo.pl

Szukam w miarę cichych opon, które po lekko wilgotnym asfalcie też sobie w miarę radzą. Dzięki za odp:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do kupna 2 opon letnich, myślę, że po sezonie uda się coś kupić w fajnej cenie.

Znalazłem kilka opcji.

jedna z nich to opony letnie 225/45/17 ZR Barum BRAVURIS 2 [94] W FR XL cena 350 zł za sztukę.

druga opcja 225/47/17 Opony Fulda SPORT CONTROL 91Y cena 373 zł za sztukę.

Co wybralibyście?

Ewentualnie jakieś inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem A4 B8 na zimówkach 225/55-16. Planuję w zimie lub zaraz z wiosny kupić kpl. opon z felami. Zdecydowałem się na 17. Proszę o poradę jaki rozmiar, szer 225 czy 235 i wys. 45 cy 50. Nie wiem czy kupić nowe czy fele i dokupić nowe opony. Poniżej linki, co o tym myślicie

Felgi 17 Goodyear F1 225 45 17 Audi VW FV23 WWA (2676428238) - motoAllegro

ALUFELGI 17" AUDI A3 S3 S4 A4 A6 OPONY LATO (2678840877) - motoAllegro

Te drugie są 225/45-17 2010r Continental 8mm bieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem A4 B8 na zimówkach 225/55-16. Planuję w zimie lub zaraz z wiosny kupić kpl. opon z felami. Zdecydowałem się na 17. Proszę o poradę jaki rozmiar, szer 225 czy 235 i wys. 45 cy 50. Nie wiem czy kupić nowe czy fele i dokupić nowe opony. Poniżej linki, co o tym myślicie

Felgi 17 Goodyear F1 225 45 17 Audi VW FV23 WWA (2676428238) - motoAllegro

ALUFELGI 17" AUDI A3 S3 S4 A4 A6 OPONY LATO (2678840877) - motoAllegro

Te drugie są 225/45-17 2010r Continental 8mm bieżnik.

Jeśli zdecydowałeś się na 17 to bierz 225/50...

225/45 będą miały za mała średnicę.

Ja mam letnie 245/40R18 i raczej na wiosnę zmienię na 225/45R18 bo jazda w koleinach jest delikatnie rzecz ujmując nieprzyjemna :kwasny:

Musisz zwrócić też uwagę, żeby felgi koniecznie miały rozmiar otworu centrującego conajmniej 66,5mm bo ze starszych audi mimo rozsawu 5x112 niestety nie wejdą na piastę.

Co do wyboru czy kupic komplet czy samemu kompletowac to juz musisz podjac decyzje sam, ja wole kupic opony jakie mi odpowiadaja niz takie jakie się trafią :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a co dobrego jesteście w stanie polecić w rozmiarze 225/45 R17. Szukam na wiosnę jakieś solidne opony, które zastąpią zużyte Run On Flat (czyli wzmocnione, znacznie sztywniejsze gumy).

Rozglądałem się za Nokian Z G2, lub może coś z Hankook'a V12 EVO, czy S1 EVO. W grę wchodzi również Potenza S001.

Może ktoś doradzić coś sensownego, co się nie zetrze w oczach, a w środku auta będzie cisza jak makiem zasiał?

Dwa poprzednie sezony zjeździłem na Vredesteinie Ultrac Sessanta 225/40 R18 i jak dla mnie super - chcę jednak spróbować coś nowego (oprócz Conti SC 2, bo tego za darmo nie założę).

Z góry dzięki

---------- Post dopisany at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany at 21:33 ----------

A czy ktoś ujeżdża GoodYear Asimmetric 2 przypadkiem? Jak wrażenia z jazd na tej właśnie oponie? Nie jest miękka, nie ściera się zbyt szybko?

Na GoodYear Asimmetric 2 przypadkiem ja śmigam , zrobiłem na nich z 10 tyś km i nie jestem z nich zadowolony :thumbdown: , są słabo wykonane mimo MADE IN GERMANY, widać to na załączonej fotce , przy wysokich predkościach od 180 km/h auto na tych oponkach zaczyna myszkować :dance2: , myślałem że to wina zawieszenia ale po zmianie na stare już prawie łyse micheliny przy 200 km/h wszystko było ok , może trafiłem na złą serię ale zrezygnowałem z reklamacji bo po wstepnej rozmowie ze sprzedawcą oponeo.pl producent nie uzna mi reklamacji i uznałem że szkoda czasu na reklamowanie i szybko je zużyje i na pewno nie wrócę do opon GOOD YEAR.:no:

IMG_2954.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z hałasem w tych bridgach??

Opony są ciche, ale teraz zafascynowany jestem oponą SEMPERIT SPEED-LIFE koncernu Continental

Looknij: Semperit SPEED - LIFE 205/60 R15 91 H. Opony Semperit . Oponeo.pl

Dobre recenzje zebrała w teście ADAC'a

Ktoś jeździ na tych Semperit Speed-Life ?

Jak wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...