Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszał ktoś o oponach firmy MAXIS? To chyba jakaś china? Bo są w dobrej cenie z bieżnikiem 6mm 2009 r. i się waham..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słyszał ktoś o oponach firmy MAXIS? To chyba jakaś china? Bo są w dobrej cenie z bieżnikiem 6mm 2009 r. i się waham..

nie słyszałem :whistling: w jakich pieniądzach są??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 zł za dwie sztuki. Mam też możliwość kupienia opon Continental Sport Contact 2 (już jedną parę 6mm takich mam) za 160 zł 2008r. tyle, że jedna ma 6,4 mm, a druga 4,7mm i to chyba troszkę za duża różnica. A jeszcze inna możliwość to opony Federal (znowu jakaś lipa?) z bieżnikiem 7mm 2007r. za 140 zł :wink: co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o oponach firmy MAXIS? To chyba jakaś china? Bo są w dobrej cenie z bieżnikiem 6mm 2009 r. i się waham..

nie słyszałem :whistling: w jakich pieniądzach są??

Maxis robi bardzo dobre opony... rowerowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o oponach firmy MAXIS? To chyba jakaś china? Bo są w dobrej cenie z bieżnikiem 6mm 2009 r. i się waham..

nie słyszałem :whistling: w jakich pieniądzach są??

Maxis robi bardzo dobre opony... rowerowe:)

haha rzeczywiście kojarze marke bo w rowerze takie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Szukam nowych opon na przód w rozmiarze 16", 205, 55. Zastanawiam się nad: GoodYear Opti Grip i Bridgstone Turanza T001. Zależy mi na pewnych w prowadzeniu oponach, cichych i wolno ścierających się oponach. A może wybrać coś innego w cenie do 320 zł za szt.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Bravuris 2 - Dokładnie dziś sie przekonałem o tym na 100% są bardzo głosnie a kupiłem je ze wzgledu na cene 335zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja decyduję się jednak na jeszcze dwie sztuki Continental Sport Contact 2. Dokupuję na sztuki, bo można tanio dorwać. Przynajmniej będą 4 takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop SP SPORT, polecam 100% wczoraj jechałem 250konnym samochodem w deszcze 160-200km/h, strach w oczach ale opony rewelacja.

jakbys sie troche orientowal to wszystkie letnie dunlopy sa sp sport

wiec twoja wypowiedz nic nie wnosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego freezblock, myślę właśnie o zakupie tych opon miałem już naciskać na kup teraz, po przeczytaniu Twojej wypowiedzi mam dylemat, przecież są to opony do 270km/h i przy stówie już buczą, przejedz się jeszcze raz i zobacz bo nie wiem co robić

Indeks prędkości nie ma nic do buczenia. To czy opony buczą zależy tylko od ich konstrukcji i bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zakupiłem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 235/40/18 i powiem, że bardzo dobrze się trzymają na suchym i mokrym.

Wcześniej miałem Continental SportContact 2 245/40/18 są ok ale szybko się ścierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misqkrk.. w czym miałeś te oponki ? goodyear mowisz ze lepiej trzymaja jak conti SC2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Bravuris 2 - Dokładnie dziś sie przekonałem o tym na 100% są bardzo głosnie a kupiłem je ze wzgledu na cene 335zł/szt.

no też przepłacił, na allegro są po 800 zł za komplet nówki

---------- Post dopisany at 16:46 ---------- Poprzedni post napisany at 16:44 ----------

dobre opony z RPA

---------- Post dopisany at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany at 16:46 ----------

Mam pytanie, kto użytkuje opony Firestone?

Jaką macie opinię o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska powiedzcie mi co wiecie na temat:

1. Bridgestone 205/55R16 91V Ecopia EP150

2. Pirelli 205/55R16 91V P7 Cinturato

Bo mam możliwość kupna, przy czym słyszałem że pirelli są głośne, a o Bridgach nie wiem nic...

Chyba że macie coś innego do zaproponowania? W miarę pilne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci Bridgestone'y.

Przede wszystkim są to bardzo dobre japońskie opony. Mam je aktualnie założone na aucie, właśnie rozmiar 205.

Na podstawie użytkowania mogę stwierdzić:

- bardzo dobre prowadzenie na mokrym asfalcie (testowałem na ulewach na autostradzie w Niemczech 140 km/h)

- pewne prowadzenie na suchym asfalcie

- umiarkowana ścieralność

- za***isty wygląd i bieżnik

O Pirellach nie wiem nic, jedynie to że są droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już śmigam na nowych Continental Sportcontact 3, 225/45/r17. Przejechałem jakieś 500 km i wrażenia b. pozytywne, zobaczymy jak będzie dalej :). Naprawde dobrze odprowadzają wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...