Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy rzeczywiście miekka guma w oponie będzie się szybciej scierać?

Czy możecie mi wypisać marki opon do najmiekkszej do najtrwardszej ... zależy mi na komforcie i przyczeponośc. Co sądzicie o oponach dunlop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na dunlopach kiedyś jeździłem. Akurat ten model który miałem to były nie do zdarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - ale ogólnie kolego byłeś zadowolony z samych opon? Ponoć miękkie są Continentale - jednak chciałbym poznać opinię osób które jeździły na danym ogumieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dunlopów byłem bardzo zadowolony. Choć były to używki to i tak spisywały się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim rozmiarze poszukujesz gum?

Co do wysokości bieżnika, to proponuję brać o podobnych parametrach. Opony to jedyny kontakt z podłożem. Jeżeli masz szybki i agresywny styl jazdy, to opona może decydować o tym czy manewr się uda czy nie.

(3 mam po 5,5-6mm) jakiej firmy? Mam 1 pirelli i 2 tz 300 alfa. To masz założone w aucie czy jako wolne gumy?

Co z zapasowym kołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - ale ogólnie kolego byłeś zadowolony z samych opon? Ponoć miękkie są Continentale - jednak chciałbym poznać opinię osób które jeździły na danym ogumieniu

Conti SportContact 2 ... 205/55/16 91W prod Niemcy 2011r - 40kkm za nimi, myślę, że do 60kkm bezpiecznej jazdy ( nie do TWI ), nie zmieniam bo mi się sprawdziły ( autostrada pod Szczecinem, gaz w podłodze ( sic ! ), łapki do góry ... idą jak po szynach ), na mokrym sprawdzone - OK .... no a mam w czym wybierać ( 5500 opon na składzie ), do tych " dozwolonych " prędkości przyjemny szum toczenia .... a później - to już chyba wiatr w nawiewach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim rozmiarze poszukujesz gum?

Co do wysokości bieżnika, to proponuję brać o podobnych parametrach. Opony to jedyny kontakt z podłożem. Jeżeli masz szybki i agresywny styl jazdy, to opona może decydować o tym czy manewr się uda czy nie.

(3 mam po 5,5-6mm) jakiej firmy? Mam 1 pirelli i 2 tz 300 alfa. To masz założone w aucie czy jako wolne gumy?

Co z zapasowym kołem?

Obecnie mam zimówki. Jak kupiłem auto tak miałem na letnich i z tych 4 gum z jednej schodziło powietrze zauważyłem, że gość na wkręta wjechał powietrze mu schodziło nie napompował dobrze i brzegi objechane, więc i tak i tak do wymiany i tą chcę wymienić na używaną, (bo ta, którą chce wymienić to lewy tył. Przód mam dobry po 6-6,5mm na moje trasy są bdb, mało jeżdże) żeby nie kupować już w tym roku nowych gum. Gdyby to chodziło o przód kupił bym nowe obie odrazu. Najlepsze jest to, że gość przy wymianie ich na zimówki nie oznaczył i nie wiem, która to prawy tył. Lepsze dam na przód, a tą gorszą na tył, a tą co jest na feldze wymienie na tą, którą kupie i tyle. Można tak.."na oko" opony ustawić, która gdzie jak nie podpisane?

A co do pytania o firme. To chce wiedzieć jaka dobra firma, mało jeżdże 80% miasto a trasa do 25-50 km.

No chyba, że źle to przemyślałem to poradźcie co zrobić i bedzie lepiej..? Póki co nie mam budżetu na nowe opony, jak już kupie to chciałbym jakieś lepsze, a to jest koszt z 800zł minimum. Na ten sezon chciałbym tylko tą jedna wymienić żeby szło przejeździć do zimy, a przez zime szukać komplet nowych.

rozmiar 205/55 r16. widziałeś coś na...allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie sklaniam ku

Goodyear Efficientgrip Performance 225/45 R18 95 W

tylko czekam na dane z etykiety z oponeo bo nie maja na stronie.

I w zwiazku z tym pytanie:

ma ktos z Was 18stki z profilem 45 - nie bedzie problemu ?

/chodzi mi i to czy nie beda ocierac bo zalecany profil przy 18" to 40/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timm rozumiem że polecasz te Contiki ?

ten rozmiar, producent .... są naprawdę OK :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o oponach (z niższej półki)

FULDA SPORTCONTROL 225/45R17

225/45R17 BARUM BRAVURIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim rozmiarze poszukujesz gum?

Co do wysokości bieżnika, to proponuję brać o podobnych parametrach. Opony to jedyny kontakt z podłożem. Jeżeli masz szybki i agresywny styl jazdy, to opona może decydować o tym czy manewr się uda czy nie.

(3 mam po 5,5-6mm) jakiej firmy? Mam 1 pirelli i 2 tz 300 alfa. To masz założone w aucie czy jako wolne gumy?

Co z zapasowym kołem?

Obecnie mam zimówki. Jak kupiłem auto tak miałem na letnich i z tych 4 gum z jednej schodziło powietrze zauważyłem, że gość na wkręta wjechał powietrze mu schodziło nie napompował dobrze i brzegi objechane, więc i tak i tak do wymiany i tą chcę wymienić na używaną, (bo ta, którą chce wymienić to lewy tył. Przód mam dobry po 6-6,5mm na moje trasy są bdb, mało jeżdże) żeby nie kupować już w tym roku nowych gum. Gdyby to chodziło o przód kupił bym nowe obie odrazu. Najlepsze jest to, że gość przy wymianie ich na zimówki nie oznaczył i nie wiem, która to prawy tył. Lepsze dam na przód, a tą gorszą na tył, a tą co jest na feldze wymienie na tą, którą kupie i tyle. Można tak.."na oko" opony ustawić, która gdzie jak nie podpisane?

A co do pytania o firme. To chce wiedzieć jaka dobra firma, mało jeżdże 80% miasto a trasa do 25-50 km.

No chyba, że źle to przemyślałem to poradźcie co zrobić i bedzie lepiej..? Póki co nie mam budżetu na nowe opony, jak już kupie to chciałbym jakieś lepsze, a to jest koszt z 800zł minimum. Na ten sezon chciałbym tylko tą jedna wymienić żeby szło przejeździć do zimy, a przez zime szukać komplet nowych.

rozmiar 205/55 r16. widziałeś coś na...allegro?

Chyba do tej pory nie zrozumiałeś - musisz kupić taką samą oponę do pary unaczej się nie da i nie wiem po co tyle filozofii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg czlowieka z oponeo

Goodyear Efficientgrip Performance 225/45 R18 95 W

etykieta B, A, 69 dB

swoja droga polecam z tego sklepu:

Jakub Kirejewski

szybka (odpowiedzi na mejle w ciagu 20min) i rzetelna obsluga

ja zdecydowalem sie w koncu na

Goodyear Efficientgrip Performance 225/40R18 92 W w cenie 484 zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znalazles je w takiej dobrej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banan, ok. Wybiore 2 lepsze na przód, a wg bieżnika i firmy tej 3 zamówie podobna na allegro. Ok dzięki.

Ale pytałem też jaka firma opon jeśli kupować bede nowe takie same na 1 oś lub komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banan, ok. Wybiore 2 lepsze na przód, a wg bieżnika i firmy tej 3 zamówie podobna na allegro. Ok dzięki.

Ale pytałem też jaka firma opon jeśli kupować bede nowe takie same na 1 oś lub komplet.

Barum Bravuris - jak za te pieniądze to dobre rozwiazanie cos kolo 220 zł za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...