Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Klebery stawia się powyżej Fuld ogólnie. Zimowe są dobre, ale na letnie też narzekam... Mogłem się pomylić z nazwą Nokianów, ale sam jestem na nie nastawiony za rok :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Klebery mam zimowe i sorry, ale na większym syfie jeszcze nie jeździłem. Nie wiem jak wygląda mieszanka Klebera na lato, ale zimowe mają gównianą przyczepność i szybko parcieją. Miałem kiedyś Dębice Frigo I i co do przyczepności na śniegu lub nawierzchni oblodzonej to biły Klebery na łeb, ale były bardzo głośne na asfalcie. Fuldy z kolei są robione w Niemczech na warunki atmosferyczne środkowo europejskie i ta firma należy do Goodyear/Dunlop. Dlatego o nie pytam.

P.S. Dębice też niestety szybko parcieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też już chodzę i myślę nad oponami na przyszły sezon.

teraz mam 235/45/17 fuldy sportcontrol, mocno zjechane, ale czas robi swoje.

zastanawiam się nad nowymi też fuldami, najlepiej coś w okolicy cenowej jak owe fuldy, max 1400zł,

bedzie nowa felga, najpewniej 17 cali szerokości 8 cali,

opona zastanawiam się czy dedykowane 235 czy nie zejść i delikatnie naciągnąć 225...

no i chciałbym pozbyć się myszkowania jakie mam teraz na 235.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do felgi 20'' i szerokosci 8,5j opona o rozm 235/30/20 bedzie dobrze lezec zeby troszke rant uwidocznic ????

jakie byscie opony polecili jakich firm z gory dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Durex Aerouser. Bezpieczeństwo przede wszystkim. :)

P.S. słyszałem, że Vredestein są nie najgorsze, ale trzeba kupować modele robione w Holandii (w europie sprzedają modele robione w Chinach i Holandii i są przeznaczone na różne warunki atmosferyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klebery mam zimowe i sorry, ale na większym syfie jeszcze nie jeździłem. Nie wiem jak wygląda mieszanka Klebera na lato, ale zimowe mają gównianą przyczepność i szybko parcieją. Miałem kiedyś Dębice Frigo I i co do przyczepności na śniegu lub nawierzchni oblodzonej to biły Klebery na łeb, ale były bardzo głośne na asfalcie. Fuldy z kolei są robione w Niemczech na warunki atmosferyczne środkowo europejskie i ta firma należy do Goodyear/Dunlop. Dlatego o nie pytam.

P.S. Dębice też niestety szybko parcieją.

Jeśli kupiłeś Fuldy made in Germany to miałeś szczęście... Natomiast do samych opon nic nie mam. Jeździłem na takich jeszcze w Audi 80 (195/65 14'') i złego słowa nie mogę powiedzieć. Zasada jest prosta - zalecenia producenta: właściwy indeks nośności, właściwy indeks prędkości, odpowiednio dobrany rozmiar kół i opon i przede wszystkim zalecane ciśnienie w kołach (zwłaszcza przy zmiennym obciązeniu auta!) i na koniec zdrowy rozsądek w połączeniu z techniką jazdy i każda z opon wymienianych wcześniej da radę. I Panowie, nie piszcie, że komuś opony wytrzymały tylko dwa sezony bo to są bajki z mchu i paproci. No chyba, że opona/opony miały wadę fabryczną bo w innym wypadku - wina należy tylko i wyłącznie po stronie kierowcy.... Jest tu parę speców w temacie i można zgłębić to, co było tu pisane wcześniej i wszystko będzie jasne. A co do zużycia paliwa, owszem, przy większych i szerszych oponach będzie większe - tylko o ile? Przecież nie jesteśmy w aptece, więc ile większe... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Bravuris 3, budżetówka Continentala, od kilku sezonów w mojej rodzinie na 4 samochodach, coś pięknego i nie drogo. Na jednym samochodzie jako TAXI, a tam byle czego nie założysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nokian Z line świetne oponki i cena przyzwoita, co do Continental Sport Contact rozczarowały mnie na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz używam oponek Goodyear 205/55/R16 91H
Przymierzam się do kupna na nowy sezon jakiś oponek, tylko zależy mi na dobrej cenie.
Co sądzicie o takich oponkach? Kormoran Runpro B2
http://www.opomarket.pl/p3889,opona-205-55r16-runpro-b2-kormoran-91h.html

Na oponeo nawet mają dobrą opinie a są dosyć tanie http://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-runpro-b2-205-55-r16-91-h

Czy lepiej dorzucić z 100zł i kupić Michelin Energy Saver+ 205/55R16 91V ???? Czy może one są przereklamowane? Na serio jakaś jest oszczędność na nich paliwa i długo się ścierają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak inni uważają, ale ja bym nigdy nie kupił Kormoranów. To, że znajdują się w grupie Michelin, to moim zdaniem tylko brand. Poza tym, etykieta F i C nie powala na kolana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak inni uważają, ale ja bym nigdy nie kupił Kormoranów. To, że znajdują się w grupie Michelin, to moim zdaniem tylko brand. Poza tym, etykieta F i C nie powala na kolana...

Co ty gadasz, założyłem do auta, nacisnalem hamulec i pojechałem kolejne 100m . Polecam wszystkim szukającym mocnych wrażeń...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na lato fela 17'.

Sam myślałem nad Dunlop rt sportmaxx 225/45/R17, czyli standardowa 17'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lato co polecacie 205,55,16 ???

moj roczny przelot to ok 12k i 90% z tego to jazda w miescie

czegos za niewielka kase szukam,dotychczas na debicach smigalem ale moze bym cos innego sprawdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...