Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy paliwa 1.8 Turbo quattro


azure

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam problem z pompą w mojej b6 AMB quattro. A mianowicie pompa siadla. Podczas wymiany zauważyłem że nasi tam byli i dali jakiś chiński koszyk który ni c**ja nie chce wyjść. Kupiłem więc orginaliny w którym jest tylko jedno wejście na przewód paliwowy. I teraz nie wiem jak powinno być. 

20230306_155538.jpg

20230306_155534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyjąć koszyk to trzeba najpierw odkręcić zabezpieczenie. żadnych naszych tam nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko było wziąć numery z kosza pompy, żeby kupić taką samą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, odgrzebie temat… otóż pare dobrych lat temu zrobiłem przekładkę z fwd na Q. Całe programowanie zostało ogarnięte to porządku, pompa wymieniona na nową i wszystko śmigało. Od pewnego czasu przy wskazówce na 1/4 baku i zasięgu na 120km paliwo tj nie dochodzi i szarpie, przerywa, strzela z rury. Ledwo dojechałem na stacje wlalem do pełna, ku zdziwieniu weszło 44l. Na vcds wskaźniki i Ohmy nie wykazywały jakiś błędów. Gdzie szukać przyczyny? Pływak, pompa, a może coś innego? Dodam ze obecna pompka to dw200 wymieniona 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie VDO i przyjdzie w pudełku z Continentala to może być ori, ja tak miałem ze swoją (było widać zeszlifowane logo audi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła, niestety nie w ori pudełku i nie widzę tam żadnego logo poza nr i kodem qr(coś ala bo to malutkie) niestety na swojej pompie też niczego nie mam bo już raz ją wyjąłem ale na miejscu z sklepach nic nie było i włożyłem z powrotem.

Jeśli masz fotkę pokaż jak to u Ciebie wygląda.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pieterb napisał(a):

Przyszła, niestety nie w ori pudełku i nie widzę tam żadnego logo poza nr i kodem qr(coś ala bo to malutkie) niestety na swojej pompie też niczego nie mam bo już raz ją wyjąłem ale na miejscu z sklepach nic nie było i włożyłem z powrotem.

Jeśli masz fotkę pokaż jak to u Ciebie wygląda.

Mi się wydaję, że oryginalnie tam żadnych napisów nie było jeżeli chodzi o sam wkład. Też się właśnie zastanawiam nad tą, bo jeżeli chodzi o zamienniki, to mam jakiegoś pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś aktualne zdjęcia z pierwszego postu ? Odkręciłem dekiel po prawej stronie, część wyjęła się z deklem, natomiast dół został w zbiorniku. Jest tam długa, czarna rurka garbowana, która uniemożliwia wyciągnięcie reszty. Czy trzeba ją w zbiorniku odkręcić, czy próbować wyciągnąć z dolną częścią pompy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie inaczej. Trzeba ją odpiąć.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pieterb napisał(a):

No, nie inaczej. Trzeba ją odpiąć.

Znając życie będzie na tej zajebiaszczej opasce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, r7adek napisał(a):

Znając życie będzie na tej zajebiaszczej opasce ?

Nie wiem, u mnie jest zapinka taką która odpinany i wyciągam przewód z króćcem.

Pompka leży i czeka na wymianę, może w tym tygodniu dan radę. I filr kupiłem od razu wymienię.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich zabrałem się za wymianę pompy paliwa gdy już ją wydobyłem moim oczom ukazał się taki widok 

moje pytanko od czego jest ten wężyk i czy to tak zostawić czy założyć inny 

audi a4b6 18t ośka

20230422_092828.jpg

20230422_092904.jpg

20230422_092941.jpg

20230422_093101.jpg

Edytowane przez arasss1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łaskawie napisze odpowiedź na swoje pytanie aby temat był kompletny i w przyszłości ktoś mógł skorzystać z wiedzy którą zdobyłeś  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2023 o 21:22, Elhape napisał(a):

Może łaskawie napisze odpowiedź na swoje pytanie aby temat był kompletny i w przyszłości ktoś mógł skorzystać z wiedzy którą zdobyłeś  ?

zostawiłem tak jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyż pompę wymieniłem i w końcu w aucie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...