Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kombajn na drodze...


KarolASO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak wygląda sprawa jadącego kombajnu drogą publiczną?

Czy musi mieć "złożony" ten szeroki przód czy może jechać w "całości" ??

Jeden gościu w mojej okolicy tak mnie wku*wia że szok...

jeździ blokując całą drogę i jeszcze pyskuje taki cwaniak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choroba wie, ale w okresie żniw każdy kombajn jeżdzi w całości z tego co zauważyłem, nawet po głównych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mówi jasno po drodze może jechać jeśli zrobi się za nim korek to ma zjechać na bok i przepuścić auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyrządem żniwnym żaden nie może poruszać się po drodze publicznej ze względu na ostre elementy.

Muszą je ciągnąć za sobą na specjalnej przyczepce (wózku).

Przepis przepisem, życie życiem.

Temat rzeka.


Jeden gościu w mojej okolicy tak mnie wku*wia że szok...
jeździ blokując całą drogę i jeszcze pyskuje taki cwaniak...

Sposób jest.

Nagraj to kamerką i na pały.

Chcesz mu utrudnić życie ?

Poświęć trochę czasu, poczekaj aż wyjedzie i go nagrywaj.

Jeśli bezczelny CHAM na całego to takich trzeba tępić i bez pardonu.

Teraz druga strona medalu.

Kup sobie taki kombajn i spróbuj go teraz spłacić,naprawić i rodzinę utrzymać.

Jeździj z poletka 0,5 ha na 0,5 ha i tak dalej i rozpinaj cheder.

Wiem, tak być powinno ale jak pisałem wcześniej, teoria i przepisy jedno, życie drugie.

Żniwa nie trwają cały rok.

Trochę wyrozumiałości.

I nie tylko dla kombajnistów.

Chłopi z nieoświetlonymi przyczepami też się spieszą a rzadko który wiejski rolnik we Władymircu ma ma lusterka.

Noga z gazu i myśleć.

Korona Wam z głowy nie spadnie jak powleczecie się chwilę.

PS. Mam uprawnienia na kombajn zbożowy ale nigdy nie pracowałem tym w polu.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale gościu jest tak chamski że szok.. auta mu zjeżdżają praktycznie do samego rowu a ten z pyskiem że mają wjechać komuś na posesje żeby on przejechał.. Nic tylko zastawić i zadzwonić na Policje. Nikt konfidentem nie chce być ale jest bezczelny do potęgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze was oswiecic- nie kazdy kombajn ma zdejmowany ten jak to nazywacie przód.

z tego co ja widze ci co moga zdjac to zdejmuja i ciagna na przyczepie dla nich tez to jest łatwiejsze przemieszczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kombajn z "cHederem" pozyzej 3m ma opcję zdjęcia go na wózek ale!!!!!!!!.... o ile w nowoczesnych maszynach zajmuje to 3 minuty to w starych jest pol godziny roboty jak nie dłużej.....

Edytowane przez Damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tata razem z swoim bratem mieli kombajn i niestety prawo prawem a życie życiem.. Dużo z nimi jeździłem jako pomocnik i wiem ze jak korek zaczyna się tworzyć to trzeba zjechać w miarę możliwości jak najbardziej się da i przepuścić auta z tyłu, a te które jada zprzeciwka mają tak samo zjechać jak najbliżej prawej strony jezdni i powoli przyjechać lub po prostu się zatrzymać.. A jak ten gość tak robi to nic tylko telefon na policje i wszystko.. Ale dużo mu nie zrobią najwyżej mandat i to wszystko.

Tak samo tyczy się to do traktorów

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych kombajnach to jest chwila zeby sciagnać heder na wózek i przeważnie sciagają heder bo jest szeroki i nie przejada nigdzie , ale w takim bizonie czy innym kombajnie mniejszym sciągać heder to jest masakra , trzeba sie nagimnastykować , i jak ktoś ma bizona to raczej nie sciagą hederu tylko tak jeździ bo pewnie ma pola kawałki i zajmuje to zbyt duzo czasu . Dlatego trzeba to uszanaować jak jedzie kombajn czy ciagnik i zjechać jak najbardziej bo naprawdę cieżko taki zestawem sie kieruje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych kombajnach to jest chwila zeby sciagnać heder na wózek i przeważnie sciagają heder bo jest szeroki i nie przejada nigdzie , ale w takim bizonie czy innym kombajnie mniejszym sciągać heder to jest masakra , trzeba sie nagimnastykować , i jak ktoś ma bizona to raczej nie sciagą hederu tylko tak jeździ bo pewnie ma pola kawałki i zajmuje to zbyt duzo czasu . Dlatego trzeba to uszanaować jak jedzie kombajn czy ciagnik i zjechać jak najbardziej bo naprawdę cieżko taki zestawem sie kieruje .

ale jak gościu jest chamem to co?

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych kombajnach to jest chwila zeby sciagnać heder na wózek i przeważnie sciagają heder bo jest szeroki i nie przejada nigdzie , ale w takim bizonie czy innym kombajnie mniejszym sciągać heder to jest masakra , trzeba sie nagimnastykować , i jak ktoś ma bizona to raczej nie sciagą hederu tylko tak jeździ bo pewnie ma pola kawałki i zajmuje to zbyt duzo czasu . Dlatego trzeba to uszanaować jak jedzie kombajn czy ciagnik i zjechać jak najbardziej bo naprawdę cieżko taki zestawem sie kieruje .

ale jak gościu jest chamem to co?
To przełknij ślinę i grzecznej poczekaj. Korona z głowy Ci nie spadnie.. Wes pod uwagę ze kombajn to nie auto osobowe i nie waży 1500 kg tylko 12 ton i nie na kazde pobocze może zjechać.

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie wzywaj żadnej policji czy co tam innego bo szkoda innych rolników bedą jeździć i łapać a nie każdy ma stany idealne w maszynach swoich ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problemy jakby żniwa trwały cały rok, można raz nie za***rdalać i grzecznie pojeździć po drogach. Wszyscy się robią nagle przepisowi jak chodzi o kogoś a drogi mamy jakie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedź do prawej ale tak żeby nie zjeżdżać z asfaltu. Zamknij oczy i cała naprzód. Potem bez gadki szybkie zdjęcia z telefonu jak wyglądało przetarcie i telefon na policję.

Nie musisz dziękować. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedź do prawej ale tak żeby nie zjeżdżać z asfaltu. Zamknij oczy i cała naprzód. Potem bez gadki szybkie zdjęcia z telefonu jak wyglądało przetarcie i telefon na policję.

Nie musisz dziękować. :decayed:

Ty chyba nie wiesz co piszesz.. Przetarcie i kombajn.. Narobi sobie problemu i temu gościowi.. Sobie czemu: bo na przetarciu się napewno nie skończy tylko na poważniejszym uszkodzeniu auta.. A gościowi jeszcze większych.. Bo na pewno nie ma ubezpieczenia i kombajnu zarejestrowanego.. Bo chyba nawet nie trzeba go rejestrować, lecz mogę się mylić.. Wiele razy nie tylko ja widziałem kombajn bez tablic rejestracyjnych i jakos policja się nie czepia..

Każdy będzie pisał co innego na ten temat.. ŻNIWA trwają 2-tyg no może 3, zależy od regionu Polski.. Poczekaj spokojnie przez ten czas i nikomu nic nie rób..

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ubezpieczenie oc,to maszyna rolnicza,nikt się nie czepia bo wie że z tego chleb będą jedli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak piszecie 5min czy 30min zajmuje zdjęcie przodu a czas jest cenny dla niektórych :facepalm:

wedle przepisów drogowych powyżej szerokości 3,2m to pojaz nienormatywny a to wiadomo z czym to się wiąże

tu zginął mój znajomy http://naszamlawa.pl/tragiczny-wypadek-nie-zyja-trzy-osoby,news,5576,aktualnosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...