Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 2.0 ALT wibracje


Ddarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za

Tylko odłącz aku jak będziesz się tym bawił :P

Dzięki za szybką odpowiedź. Na razie porządnie to zaizolowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, od zwarcia na jednym czujniku poduchy odpalić nie powinny, sterownik jest o wiele mądrzejszy, analizuje dane ze wszystkich czujników oraz czujnika przeciążeń zabudowanego w samym sterowniku AIRBAG.

Gdyby od zwykłego zwarcia na czujniku strzelały poduchy to głupia wiewiorka, kuna, mysz by mogla nam odpalić jaśki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da

Jeśli wszystko ok, i nie ma się już czego czepiać to problemem może być łożysko na wale

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
Znalazłem nieszczelność
a2fa5aa2fb01f5ec5eff415c521424e4.jpg
3d8fe2a859b1140ea6836db52c6b466e.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Daj znać jak wszystko poskładasz. Ciekaw jestem czy wibracje znikną. U mnie przyczyna jednak tkwi gdzie indziej. Patrząc na Twoje logi jest zasadnicza różnica. U mnie wszystkie korekty ok, więc lewego powietrza nie zasysa. Cały czas podejrzewam koło pasowe - padnięty tłumik drgań. Czytałem gdzieś w necie taki przypadek jak mój tylko że w BMW E46, padnięte było koło pasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka z rana. Wszystko poskladane, minimalnie tylko drży. Wymiana poduch powinna całkowicie zniwelować mikrodrgania. Teraz mnie kontrolka wqrza 2e0524a827660da87ffc6edf8249db95.jpg

56944bcad24ec2c997e94b975052a3df.jpg

W wymienionym korpusie filtra oleju jest padnięty czujnik chyba. I znów coś...

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie dwumasy i tłumika nadal są wibracje :D

chyba trzeba się z tym pogodzić

Wibracje masz na jałowym czy też podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie dwumasy i tłumika nadal są wibracje :D

chyba trzeba się z tym pogodzić :D

po wymianie dwumasy i tłumika nadal są wibracje :D

chyba trzeba się z tym pogodzić :D

dwumasę robiłeś ? łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde miejsce mocowania poduchy ma trzy wypusty, do tego uchwyt mocowania ma regulacje na trzech srubach i można go przesuwać.

Poducha lewa:

0295a415df069f2560be2c6970ba3aa4.jpg

ad2511dbdd3f6f548358fb0dfe4ec082.jpg

Poducha prawa:

227729a5f1b47aad40e4349e97604ea9.jpg

36804cd7ec17451492ad55fcfc77f968.jpg

Może tu jest pies pogrzebany

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady zaschnietego czerwonego oleju są od poprzednich poduch, defacto widać jak by leciało spod gumki i nie tłumią całkiem wstrząsów na jałowym. Narazie inwestycje w auto wstrzymane, żona już ma dość

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa poducha powoduje stukanie na progach i dziurach. Minimalne wibracje na jałowym. Do zawiechy nie ma się co przyczepić, gumy stabilizatorow nowe z aso 105 zł. Taniej niż zamienniki 08f7d13f02dc43a5356a8e240fdc9768.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa poducha powoduje stukanie na progach i dziurach

no właśnie bo mam dylemat.. cały zawias wymieniony amory ok, sprężyny ok. podjeżdżam pod krawężnik (niezbyt wysoki) i jest takie dosyć głośne stuknięcie, na dziurach wybiera lepiej ale wydaje mi się że coś powinno się jeszcze wymienić

mechanior mówił że poduszki jeszcze są spoko, ja jednak zauważyłem kiedyś na podnośniku czerwony płyn na plastikowej osłonie silnika, poduchy też całe czerwone.. wydatek niewielki może należy się tym zająć :o

druga sprawa, xsebo1 czy wymieniałeś pompę oleju ?

mój ALT pracuje coraz głośniej, ostatnio mechanik właśnie podrzucił mi ten pomysł, jednak mówił ze dopóki nie będę miał błędu z ciśnieniem oleju nie ma się co przejmować... praca silnika jest co raz to głośniejsza.

wiem że koszt wymiany pompy to nie jest mała kwota :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa oleju trzyma parametry więc nie ma co wymieniać, a w silniku halasują szklanki. Po remoncie nie słyszę ich wogole.

Czerwony olej to bankowo poducha, mogą one stukać a nawet skrzypiec gdy długo wylane. Z zamienników chwalą i polecają Cortecto dostępne na forum lub ori. Trzeba je parami wymieniać, bo łatwo je uszkodzić. Poducha skrzyni jest droga, ale na forum dostaniesz wkład lemfordera w bardzo przyzwoitej cenie. Przekrecasz stopkę ze starej i jest ok

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szklanki ? czyli popychacze zaworowe ? a ja myślałem że to napinacz + rolka, tak większość osób pisała ;)

no ale skoro u Ciebie nic już nie słychać to znaczy że masz rację.

dużo przycichł ?, u mnie to jak TIR chodzi :o no i czy wymiana tych popychaczy jest konieczna ? czy poza wkurzającym dźwiękiem nic się nie dzieje ?

jeżeli chodzi o poduchy to również skrzypią, np; jak podjeżdżam pod wysepkę.

zajmę się tym :)

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, popychacze zaworowe. Słychać równomierne szumy czy sieczkarnie. Wychodzi longlife... Po remoncie słychać tylko wtryski, rolka prowadząca na środku silnika też trochę halasowała - łożysko. Mogę nagrać filmik

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

trochę się dzisiaj naczytałem, problem może dotyczyć również pompy oleju........... jak sprawdzić ciśnienie oleju w naszych ALT ?


u mnie jeszcze aż tak nie wali ale powoli zaczayna:


później wstawie jak to słychać u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...