Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF/AWX] Ukręcony wałek rozrządu Autlog


Lukasz_200616

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spotkała mnie wczoraj bardzo niemiła niespodzianka mianowicie podczas wyjazdu z parkingu i przyspieszaniu z 2 biegu przy około 2,5tys Rpm poczułem szarpnięcie i silnik natychmiast zgasł od razu zorientowałem się że to coś poważnego i się nie myliłem auto ściągnięte na lawecie pod dom dzisiaj została zdjęta pokrywa zaworowa i moim oczom ukazał się straszny widok, wałek przejechał 21000tys km.f0c1ed908cc45d28.jpg6855489bee85d062.jpg

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo, sam go zmieniałeś?

nie mechanik to robił

jutro zobaczymy co z tłokami jeśli będą ok to silnik do remontu jeśli nie to szukam słupka i robimy przekładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, nawet Ruville też się potrafią ukręcać... chyba najlepszą opcją jest kupić zdrową używkę. Zostaje kwestia montażu, czy zostały zachowane odpowiednie momenty dokręcania i procedury, czy śruby były wymieniane na nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, nawet Ruville też się potrafią ukręcać... chyba najlepszą opcją jest kupić zdrową używkę. Zostaje kwestia montażu, czy zostały zachowane odpowiednie momenty dokręcania i procedury, czy śruby były wymieniane na nowe...

śruby, panewki, popychacze i inne duperele były nowe a jak tam z dokręceniem nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, nawet Ruville też się potrafią ukręcać... chyba najlepszą opcją jest kupić zdrową używkę. Zostaje kwestia montażu, czy zostały zachowane odpowiednie momenty dokręcania i procedury, czy śruby były wymieniane na nowe...

śruby, panewki, popychacze i inne duperele były nowe a jak tam z dokręceniem nie mam pojęcia.

Głowica prosta?

Ruvlle to pakowacz tylko. NIe wiesz co trafisz, dlatego sie ukręcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko trzeba by próbować reklamować, ale znając życie, znajdą byle powód, by reklamacji nie uznać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, nawet Ruville też się potrafią ukręcać... chyba najlepszą opcją jest kupić zdrową używkę. Zostaje kwestia montażu, czy zostały zachowane odpowiednie momenty dokręcania i procedury, czy śruby były wymieniane na nowe...

śruby, panewki, popychacze i inne duperele były nowe a jak tam z dokręceniem nie mam pojęcia.

Głowica prosta?

Ruvlle to pakowacz tylko. NIe wiesz co trafisz, dlatego sie ukręcają.

oryginalny wałek przejechał 214000tys km i gdyby nie to że jedna krzywka była skoszona to bym go nie wymieniał, a jakie szkody faktycznie wyrządził ten ukręcony wałek dowiem się jutro lub w środę.liczę jednak na to że motor da się odratować

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w ile czasu od montażu ukręcił Ci się ten wałek i jaki wałek konkretnie założyłeś??

A Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Firmę wałka masz podaną w temacie jak i przebieg po jakim się ukręcił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem, że Autolog to firma wałka (nie znam takiej, choć pewnie dużo firm jest mi obcych), a co do tego kiedy się ukręcił to nie chodzi mi po jakim przebiegu tylko po jakim czasie.

Od razu wyprzedzając odpowiedź, to pytając o czas kiedy był zakładany wałek to chodzi mi o to, czy właściciel felernego wałka będzie go jeszcze reklamował, czy jest już po ptakach (wygooglowałe, że - producent Autolog - informuje na swojej stronie, że jego wałki objęte są 24-miesiączną gwarancją).

"Gwarancja

Jesteśmy przekonani o jakości naszych produktów i zapewniamy 24 miesięczną gwarancję.

Jeśli zdarzyłby się jednak jakiś przypadek gwarancyjny, pomagamy naszym klientom szybko i bez zbędnych komplikacji!"

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy przekonani o jakości naszych produktów, kupiłem kiedys przepływomierz tej wspaniałej firmy i od razu był zepsuty auto chodziło jak by się nadawało do remontu, od tej pory mam nauczkę albo nowy oryginał albo sprawna używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czemu na pierwszej panewce mocującej jest ten wałek tak mocno pościerany, albo mi się zdaje... A jeśli nie, to chyba oznacza tyle, że ktoś to za mocno poskręcał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czemu na pierwszej panewce mocującej jest ten wałek tak mocno pościerany, albo mi się zdaje... A jeśli nie, to chyba oznacza tyle, że ktoś to za mocno poskręcał.

Moim zdaniem prosta sprawa w momencie gdy wałek się ukręcił natychmiast znalazł się nie w osi a do momentu aż silnik zgasł zrobił kilka obrotów dlatego takie przytarcie.

Edytowane przez Lukasz_200616
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz mądrze pisze, po zerwaniu sie skosił.

Jak odkrecałes wszystkie śruby były dobrze dokręcone?

Pasek niebył za mocno napięty? Choć to niezmienia faktu že to wyłącznie wina kiepskiej jakości wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz mądrze pisze, po zerwaniu sie skosił.

Jak odkrecałes wszystkie śruby były dobrze dokręcone?

Pasek niebył za mocno napięty? Choć to niezmienia faktu že to wyłącznie wina kiepskiej jakości wałka.

wszystkie śruby były dokręcone z podobną siłą, a napięcie paska wydawało się w porządku ( kilka dni wcześniej profilaktycznie przed wyjazdem zaglądałem do rozrządu ) moim zdaniem ewidentnie wina słabej jakości wałka, będziemy walczyć o zwrot kosztów.

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, żeby wałek rozrządu jako jeden z najtwardszych elementów w silniku tak się przytarł przez kilka obrotów? Jeśli tak, to chyba rzeczywiście został zrobiony ze złomu i trzeba reklamować. Mam nadzieję, że producent uzna reklamację i zwróci koszty, bo jeszcze pęknięcie wałka potrafię zrozumieć, ale takie wytarcie to już przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się że pękł? Przecież to nic dobrego nie jest. Wałek tylko ruville i też cięzko powiedzieć ile wytrzyma :kwasny: Za wałek zwrócą ale za zniszczenia wątpie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...