Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z elektryką szyb


zonq

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pamiętaj że sterownik drzwi - ma swój nr do każdych drzwi i jest do nich przeznaczony, jakbyś dal inną stronę(np. z prawych drzwi do lewych) nie wiem czy jakieś problemy by nie wyszły.

Nie wiem jak z tym przekaźnikiem bo nie wiem jak ma B5, ale myślę że całkiem inaczej jest to rozwiązane w B6, musiałbym cały schemat przeglądnąć, ale chyba tu tą funkcję może sterownik pełnić.

Aby dostać się do modułu to wystarczy prawie tak jak piszesz, a właściwie zaglądnij w ten temat http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/index38.html#post3483344

Z kablami między drzwiami a słupkiem to jest bardzo częsta przyczyna różnych dziwnych zachowań w drzwiach i różnych błędów (jeśli rzeczywiście ich nie miałeś to raczej kable byłby całe), ale posprawdzaj to i lekko pociągnij, bo ja myślałem w jednym kabelku że jest ok, pociągnąłem lekko i się zerwał, a miałem błędy sterownika drzwi, zlutowałem i ok. No i raczej kabel masy jakbyś miał przerwany to nic by nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sciagnalem uszczelke na laczeniu drzwi i budy... no i 4 kable przetarte.

Zaizolowalen i juz sie jaram ze problem rozwiazany. Zaplon, przycisk... dalej d*pa.

Wyciagnalen modul komfortu z czarnej skrzynki i wszystko wyglada sucho.

Nie udalo mi sie go rozebrac, zeby sprawdzic luty, poniewaz jest dosc mocno zlozony :/

Podlaczylem znowu wszystko razem i sprawdzilem Vagiem, niestety zero bledow....

juz nie mam sily.... pozostalo mi podmienic modul...

A jezeli to nie pomoze, to juz nie wiem co robic.

---------- Post dopisany 19-04-2013 at 17:43 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2013 at 22:40 ----------

wczoraj szyby pol dnia dzialaly a dzisiaj znowu przestaly...

moze tak uwalony modul dzialac? czy obstawiacie cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odswieze stary temat dziwnie nie dzialajacych lub dzialajacych chwilowo szyb.

Akurat u mnie ostatnim czasem magicznie raz szyby dzialaja na moment a wiekszosc czasu niestety nie dzialaja. Z pilota w ogole nie dzialaja.

tak z dnia na dzien :/ 

obd11 nie pokazuje bledow jak i vcds.. dodatkowo widac w vcds ze kazdy przelacznik odpowiada procz kierowcy.. wiec wymienilem przelacznik szyb, zadzialal na moment jak w/w.. 

zaznacze ze wszystko w drzwiach dziala procz szyb, jest podswietlenie, central itd.. 

podejrzewam ze jakby ktorys kabel byl uwalony to nie dzialaloby nic, ale bylo zagladane i nie widac nic przerwanego, chociaz przyznam ze dostep jest marny po sciagnieciu tej gumy bo kabel jest jeszcze w czarnym oplocie. 

nie wiem na jakiej zasadzie to wszystko dziala bo elektrykiem nie jestem ale pomierzylem gdzie prad dochodzi.. mialem plus do kostki zaznaczonej na zdjeciu, i powinien w takim razie isc do przyciskow sterowania szyb a tak niestety nie jest, wiec w takim razie mozna stawiac na ten modul z silniczkiem ? w oswietleniu jest, sterowanie lusterkami tez

Inked20200711_165502_LI11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się...otwieranie szyb elektrycznych przód przestało działać. Zacznę od bezpieczników ale czytając wątek pewnie tak łatwo nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna cisza...przed chwilą jechałem i nacisnąłem i...obie szyby działają jakby nigdy nic. Czyli "coś" się zaczyna pierdaczyć. Może jakiś przewód w "drzwiach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kable byly przerwane i sa polutowane a dalej wszystkie szyby nie dzialaja.. ? gdzie szukac? co sprawdzic? modul komfortu oberwal ? jak sprawdzic silniczek na krotko czy w ogole dziala ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij obicie drzwi i sprawdź, czy nie zalało w jakiś sposób silniczka. Jeżeli wtyczka nie ma kontaktu po stronie kierowcy, to reszta zamków i okien też nie zadziała. 

Sprawność silniczka sprawdź najlepiej wyciągając go. We wtyczce zwróć.owage na dwa największe piny, one są od zasilania. Podłączony na krótko do akumulatora powinien zakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...