Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akurat BLB w A6 ale problem ten sam, auto można powiedzieć że posiadam od nówki, obecnie 130tyś przebiegu i problem łańcuszka. Przeczytałem chyba wszystkie posty na A4 i A6 i niestety nie znalazłem innego zadowalającego mnie rozwiązania jak zestaw naprawczy w ASO. (nie wsadzę sobie do bezwypadkowego autka silnika ze schrottu)

Jutro oddaję autko do ASO, koszt zabójczy - części to 5000zł brutto, co ciekawe natomiast serwis w którym serwisuję auto od początku zażyczył sobie 2000-2500zł za robociznę, a pojechałem do innego i i mają się zmieścić w 1200zł

Nie mogę tylko zweryfikować konieczności wymiany miski olejowej 03G 103 603 AH za 450 zł netto, w jednym serwisie mówią że trzeba wymienić przy wymianie tego zestawu bo stara nie będzie pasować, w drugim nic o tym nie wspominali. Czy może się ktoś wypowiedzieć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pisanie że audi nie przyznaje się do wadliwych pomp olejowych to totalna bzdura i wymysł bajkopisarzy ja kupiłem auto w czerwcu 2009 dzisiaj odwiedziłem serwis ponieważ zapaliła mi się kontrolka na fisie od spalin. Poniważ chciałem sprawdzić auto czy wszystko się zgadza przebieg itd.. kierownik serwisu zaproponował sprawdzenie czy była akcja serwisowa wymiany systemu smarowania i powiedział jeżeli nie była to wyznaczy termin wymiany i wszystko będzie na koszt serwisu na szczęście moje auto wyjechało już z fabryki ze zmodernizowanym systemem smarowania, dlatego uważam że jeżeli siadają tak pompy to samochody muszą mieć sporo najechane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) a pytale czym rozni sie zmodernizowany system smarowania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koledze chodzilo o akcje gdzie wymieniali felerne koła zębate z tego niby nowego sysytemu bo na poczatku ich wprowadzenia tez mialy feler ale nie bylo akcji dotyczacych łancucha i zębatek tak jak to ma miejsce w BLB a kolega co to pisal ma BPW

I pewnie chodziło Ci o tą akcje

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bpw_akcja_serwisowa_13d7_wymiana_kol_zebatych_napedu_pompy_oleju-t96956.0.html

Niestety nie tyczy sie ona BLB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tylko zweryfikować konieczności wymiany miski olejowej 03G 103 603 AH za 450 zł netto, w jednym serwisie mówią że trzeba wymienić przy wymianie tego zestawu bo stara nie będzie pasować, w drugim nic o tym nie wspominali. Czy może się ktoś wypowiedzieć???

Nie trzeba zmieniać michy. Ja mam teraz motor z napędem na kołach zębatych, a przy nim miskę od starego BLB.

Ad. Gogosiek - coś słyszałeś, nie wiesz do końca o co chodzi a nazywasz ludzi "bajkopisarzami".

dlatego uważam że jeżeli siadają tak pompy to samochody muszą mieć sporo najechane

- Tym wpisem udowadniasz, że nawet nie wiesz o co chodzi :polew:

Więc do Twojej wiadomości Kolego i celem douczenia się - "akcja serwisowa wymiany systemu smarowania" dotyczyła zmiany z napędu kołami zębatymi na taki sam rodzaj napędu, ale z inną piastą koła pośredniego, bo rozpadała się w czasie pracy. Nie było akcji zmiany z napędu łańcuszkowego na ten na kołach zębatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jaro tak się składa że wiem o co chodzi pnieważ mój dobry znajomy jest dyrektorem serwisu ale moim zamiarem nie jest mądrzenie się tak jak to Ty robisz

spokojnie .... Jaro4444 to poczciwy człek wielu osobą pomógł ... a Tobie pewnie chciał przekazać jakąś wiedzę ... w taki czy inny sposób ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogosiek więc zapytaj swojego znajomego czy była akcja serwisowa na wymianę łańcuszkowego napędu wałków wyrównoważających na nowszy typ z kołami zębatymi. Jeśli była taka akcja to jakie pojazdy były nią objęte (podaj proszę przedziały VIN).

W przypadku, jeśli taka akcja była przeprowadzona stawiam Ci flaszkę dobrego trunku.

dlatego uważam że jeżeli siadają tak pompy

Jak na tą chwilę nadal przypuszczam, że nie wiesz jak jest zbudowany zespół wałków wyrównoważających i pompy oleju w 2.0 TDI. Dlaczego tak przypuszczam? Bo do tej pory nie słyszałem o awarii pompy oleju jako takiej. Siada jej napęd poprzez "zabierak", albo napęd wałków wyrównoważających od wału korbowego, ale nie sama pompa.

Przypuszczam, że Twój znajomy wspomniał Ci o akcji 13D7, czyli wymiana koła zębate na koła, ale innej jakości.

Poczytaj tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bpw_akcja_serwisowa_13d7_wymiana_kol_zebatych_napedu_pompy_oleju-t96956.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jaro tak się składa że wiem o co chodzi pnieważ mój dobry znajomy jest dyrektorem serwisu ale moim zamiarem nie jest mądrzenie się tak jak to Ty robisz

Jaro sie nie mądrzy tylko wie bardzo duzo i dzieli sie ta wiedza....

a Ty wpadles zarzuciles wszystkim bajkopisarstwo i pisanie bzdur a pomyliles kompletnie podstawowe pojecia.

jak dla mnie to Twoim znajomym moze byc nawet prezes Audi, co nie zmienia faktu ze jest dokladnie tak jak pisze JAro, a jak nie to dokladam sie do tej flaszki :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. sama pompa nie jest felerna tylko że jak załozysz tryb na wał zamiast felernej zebatki to musisz zmienic juz cały system smarowania. przynajmniej u mnie miało to miejse

tez cos poplatales :) chyba ze wynieniales cala pompe na taka jak jes w BKD czy AVX czyli napedzana lancuszkiem a nie imbus , bo z tego co rozumie to ty piszesz o zmianie lancuszka napedzajacego uklad walkow i zastapieniem go kolami zebatymi a w tym wypadku i naped pompy i sama pompa jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie robiłem ale mój mechanik i wiem ze mam teraz kompletny system napedzajacy pompe za pomoca kół zębatych

ale nie ma takiego systemu , kolami zebatymi mozesz miec napedzany uklad walkow a dopiero od niego idzie imbus na pompe.Wiec jesli dalej masz walki to masz imbus , jesli ktos wywalil walki to masz inna pompe oleju i napedzana jest ona lancucham a nie imbusem.Innch opcji nie ma , znaczy jest naped do walkow idzie lancuszkiem i wtefy to juz wogole przejb...ne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co masz inne :) bo na razie jednogo jestem pewiem .... ze sam tego nie wiesz :)

troszke ci to zobrazuje :) jesli mechanik wywali ci uklad walkow to znaczy ze musial zastosowac inne rozwiazanie samej pompy i jej napedu , o takie :

7260de738305b243med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7260de738305b243.html

czyli nie masz walkow a naped pompy odbywa sie lancuszkiem czyli tak jak ma to miejsce w silnikach 1,9 i 2,0 ale tych do aut FWD czy np: BKD i faktycznie ta operacja polega na przerobieniu ukadu olejowego i zastosowania innej pompy oleju ,jest to tez troszke skomplikowane bo wywalenie walkow wiaze sie z tym ze prawdopodobnie wal tez jest inaczej wywaznony wiec trzeba by go zmienic na taki z silnika bez walkow , co za tym idzie panewki , szarpanie skrzyni itp itd, to dosc duza operacja.....

mogl jednak tez zrobic tak ze zastosowal nowszy zestaw walkow w ktorym naped przekazywany jest nie jak w BLB lancuchem gdzie wyrabia sie zebatka :

9b9c294a5ddcd0d1med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9b9c294a5ddcd0d1.html

tylko za pomoca kol zebatych ( tak jak jest w BRE , BRD , BPW ,) ale nie zmienia to jedank rowiazania pompy oleju i dalej masz zabierak tak jak na zdjecu wiec dalej masz problem :

6e05f077577fa069med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6e05f077577fa069.html

a wiec wiesz juz o co chodzi i co ci zmienil ?Jak zmienil pompe i wywalil walki to jest to juz silnik teorwtycznie bez wad.Jesli zrobil to drugie to pozbyl sie tylko jednego problemu a nie dwoch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie masz walkow a naped pompy odbywa sie lancuszkiem czyli tak jak ma to miejsce w silnikach 1,9 i 2,0 ale tych do aut FWD czy np: BKD i faktycznie ta operacja polega na przerobieniu ukadu olejowego i zastosowania innej pompy oleju ,jest to tez troszke skomplikowane bo wywalenie walkow wiaze sie z tym ze prawdopodobnie wal tez jest inaczej wywaznony wiec trzeba by go zmienic na taki z silnika bez walkow , co za tym idzie panewki , szarpanie skrzyni itp itd, to dosc duza operacja.....

w silnikach z walkami jest inna konstrukcja walu korbowego, fukcje wywazania przejely wlasnie walki wyrownowazajace. mialo to sie przyczynic do zmniejszenia masy obrotowej przez to zmniejszenia obciazen, zuzycia paliwa, itp. idea sluszna nieco trudniejsze wykonanie mechaniczne.

likwidacja zespolu walkow wiazalaby sie wiec z wymiana walu korbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...