Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Godzinę temu, Kodzak33 napisał:

Jaka to hamownia? 

Maha lps3000

Opublikowano
9 godzin temu, soczi napisał:

Maha lps3000

Źle spytałem, u kogo ta hamownia? Gdzie?

Opublikowano
9 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Źle spytałem, u kogo ta hamownia? Gdzie?

Unitronic Polska

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, H4mm3R napisał:

A heble seria :thumbdown:

hehe. No ale już wymienione po roku cały kpl. Jeszcze pół roku i znowu wymiana bo nie da się na nich dłużej jeździć.

Następna fura to najprawdopodobniej będzie S5 sprtbck to już ten szcześciotłok będzie ;)

Opublikowano
4 godziny temu, Kosmita napisał:

hehe. No ale już wymienione po roku cały kpl. Jeszcze pół roku i znowu wymiana bo nie da się na nich dłużej jeździć.

Następna fura to najprawdopodobniej będzie S5 sprtbck to już ten szcześciotłok będzie ;)

To wtedy zaproponuję Ci heble z RS5 375x36 :decayed:

Opublikowano
  • Autor
38 minut temu, H4mm3R napisał:

To wtedy zaproponuję Ci heble z RS5 375x36 :decayed:

hehehe. No tak :)

Opublikowano

Witam,

 

Moja 2.0 TFSI w serii wyplula 269KM / 370Nm (nie mam zdjecia). Mam od soboty co nieco wiecej pod butem, a mianowicie 320 PS / 470Nm (tutaj screen z hamowni, kiedy mielismy jeszcze 327PS ale zeszlismy troszke z góry).  Po modzie mamy +51PS i + 100Nm. Zapłony nie wypadają, wszystkie parametry w logach w normie.

BOX w pełni konfigurowalny, żadne P&P, można w nim zrobić tyle ustawień, że głowa boli. Dedykowany tylko i wyłącznie do Silnika 2.0 TFSI, czyli A4, A5, Macan.

Tuner zaufany, śmiechu sporo bo jak sam mówił pierwszy raz robił program auta z komórki :) 

Poniżej filmik z boxa Revo, gdzie 2.0 TFSI Stage 1 bije S4 stock (pamiętajcie, że S4 100kg cięższe + inna skrzynia). Moje A4 ma 13 PS mniej ale również 13 Nm więcej niż ta z filmu Revo, jednak śmiem zakładać że mógłbym iść z S4 "łeb w łeb".

https://www.youtube.com/watch?v=Ro4QmxjRECc

 

Od soboty zakochałem się od nowa w moim A4. Samochód przyspiesza w sposób fantastyczny, jadąc trasę z Krk do Szczecina zrobiłem najlepszy wynik, jadąć w trybie efficiency mam więcej pod butem niż dynamic przed modem. Spalanie niższe o 0,5 l / 100km.

Kolejny STAGE 2 to będzie IC, dolot, hamulce S4 do przodu. Celujemy w 350 PS. Będę informował u siebie w poście.

 

ps. Kosmita sorry za offtop :) chodzi o to, że nowe Boxy z dobrej firmy potrafią cuda. No i gwarancja została :) 

Mod A4 Box (Large).jpg

Edytowane przez st@rost

Opublikowano
  • Autor

A no widzisz :) Dobrze, że napisałeś. Sam też wciąż się zastanawiam :) 

Opublikowano

Kosmita

Mam dwa pytania, w swoim samochodzie

- masz koło zapasowe dojazdowe i jaki rozmiar (bo chyba nie normalne) czy zestaw naprawczy ?

- masz jeden uchwyt do ręcznego zamykania bagażnika po prawej stronie w klapie bagażnika czy może dwa, jeden po lewej a drugi po prawej stronie (od wewnątrz, w tapicerce) ?

Edytowane przez krzychu252

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, krzychu252 napisał:

Kosmita

Mam dwa pytania, w swoim samochodzie

- masz koło zapasowe dojazdowe i jaki rozmiar (bo chyba nie normalne) czy zestaw naprawczy ?

- masz jeden uchwyt do ręcznego zamykania bagażnika po prawej stronie w klapie bagażnika czy może dwa, jeden po lewej a drugi po prawej stronie (od wewnątrz, w tapicerce) ?

Dojazdówka chyba 18 cali albo 17. Ale duża jest. Sprawdzę jutro.

uchwyt jest tylko z prawej.

Opublikowano

Dzięki za info, koło pewnie jest 19" ?.

Ja mam zestaw naprawczy i chciałby dokupić albo pełne koło 18" albo dojazdowe - chyba będzie 175/50 R19 lub 125/70 R19, a może cos z 18" ??

Pełne może nie zmieścić się we wnęce - np. kolidować z akumulatorem ?

Jak byś kiedyś znalazł czas to możesz podać numery części - wkład styropianowy i co tam jeszcze potrzebne?

W Passacie mam uchwyty po obu stronach i z przyzwyczajenia szukam tego lewego. Taki odruch.

Opublikowano
10 hours ago, krzychu252 said:

Dzięki za info, koło pewnie jest 19" ?.

Ja mam zestaw naprawczy i chciałby dokupić albo pełne koło 18" albo dojazdowe - chyba będzie 175/50 R19 lub 125/70 R19, a może cos z 18" ??

Pełne może nie zmieścić się we wnęce - np. kolidować z akumulatorem ?

Jak byś kiedyś znalazł czas to możesz podać numery części - wkład styropianowy i co tam jeszcze potrzebne?

W Passacie mam uchwyty po obu stronach i z przyzwyczajenia szukam tego lewego. Taki odruch.

W sumie krzychu poruszyles dobry temat. Bo mam u siebie dojazdowke, a ze na zime mam 18'' a na lato 19'', to pasowaloby zmieniac dojazdowke wraz z kompletem kol. :)

Opublikowano

W swoim mam teraz 245/35 R19 i zestaw naprawczy. Strach na wakacje pojechać bez koła zapasowego - najlepiej normalnego, takiego jak wszystkie 4 pozostałe.

Na tych 245/35 R19 ciężko się jeździ w mieście, czuć każdą nierówność w jezdni.

Planuję zmianę kół na 235/45 R18 (trochę za duże w stosunku do oryginalnych wymiarów 225/45 R18 245/55 R18).

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzę dzisiaj co tam siedzi i dam znać. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Kolejna Bukowinka zaliczona. Spalanie wyszło ok. Po 10 tys. od wymiany oleju musiałem półlitra dolać. Także nowe silniki też coś łykają..

 

4E51EC85-BF0C-4C0E-87AB-D56096D01531.jpeg

1889FFF3-29FB-455B-B02A-07DD86BEF755.jpeg

Opublikowano
2 godziny temu, Kosmita napisał:

Kolejna Bukowinka zaliczona. Spalanie wyszło ok. Po 10 tys. od wymiany oleju musiałem półlitra dolać. Także nowe silniki też coś łykają..

 

4E51EC85-BF0C-4C0E-87AB-D56096D01531.jpeg

1889FFF3-29FB-455B-B02A-07DD86BEF755.jpeg

0,5 L na 10K to nic.Ładnie wyglada w daytona gray i na tej feldze.

Opublikowano
W dniu 5. mars 2018 o 15:23, st@rost napisał:

Witam,

 

Moja 2.0 TFSI w serii wyplula 269KM / 370Nm (nie mam zdjecia). Mam od soboty co nieco wiecej pod butem, a mianowicie 320 PS / 470Nm (tutaj screen z hamowni, kiedy mielismy jeszcze 327PS ale zeszlismy troszke z góry).  Po modzie mamy +51PS i + 100Nm. Zapłony nie wypadają, wszystkie parametry w logach w normie.

BOX w pełni konfigurowalny, żadne P&P, można w nim zrobić tyle ustawień, że głowa boli. Dedykowany tylko i wyłącznie do Silnika 2.0 TFSI, czyli A4, A5, Macan.

Tuner zaufany, śmiechu sporo bo jak sam mówił pierwszy raz robił program auta z komórki :) 

Poniżej filmik z boxa Revo, gdzie 2.0 TFSI Stage 1 bije S4 stock (pamiętajcie, że S4 100kg cięższe + inna skrzynia). Moje A4 ma 13 PS mniej ale również 13 Nm więcej niż ta z filmu Revo, jednak śmiem zakładać że mógłbym iść z S4 "łeb w łeb".

https://www.youtube.com/watch?v=Ro4QmxjRECc

 

Od soboty zakochałem się od nowa w moim A4. Samochód przyspiesza w sposób fantastyczny, jadąc trasę z Krk do Szczecina zrobiłem najlepszy wynik, jadąć w trybie efficiency mam więcej pod butem niż dynamic przed modem. Spalanie niższe o 0,5 l / 100km.

Kolejny STAGE 2 to będzie IC, dolot, hamulce S4 do przodu. Celujemy w 350 PS. Będę informował u siebie w poście.

 

ps. Kosmita sorry za offtop :) chodzi o to, że nowe Boxy z dobrej firmy potrafią cuda. No i gwarancja została :) 

Mod A4 Box (Large).jpg

Podatny ten silnik jest.Zeby w takie moce celować w B8 to juz trzeba było o K04 myślec.....

Opublikowano

Zgoda, silnik tak, bardzo podatny. Jednakze slabym ogniwem w tej wersji 2.0 TFSI wydaje sie byc sama skrzynia, ktora fabrycznie jest przystosowana do przenoszenia 400 Nm momentu. Jasnym jest, ze części z których jest wykonana mają "safety factor", zapewne ok 50%, czyli powinna bez problemu przenosić do 600 Nm, niemniej jednak jest to jakieś ograniczenie.

 

Jak pisałem wyżej, gdy skończymy pełnię modów, założę osobny temat pt. Stage 2, gdzie wszystko pięknie opisze. Z IC, dolotem będziemy raczej bez problemu mieli moc rzędu 350 PS / 500-520 Nm. I to już wystarczy w zupełności :)

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, turdzi napisał:

0,5 L na 10K to nic.Ładnie wyglada w daytona gray i na tej feldze.

Dzięki :)

1 godzinę temu, st@rost napisał:

Jak pisałem wyżej, gdy skończymy pełnię modów, założę osobny temat pt. Stage 2, gdzie wszystko pięknie opisze. Z IC, dolotem będziemy raczej bez problemu mieli moc rzędu 350 PS / 500-520 Nm. I to już wystarczy w zupełności :)

No moc S4 za ponad połowę mniejsze pieniądze.. A, że lżejsza będzie to będzie nawet lepiej to jeździło no i skrzynia szybsza..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.