Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdźcie jeszcze RESO. Nowa firma tak więc można coś ugrać. Zawsze też można wziąć polisę na użytkownika. Użytkownik ubezpiecza i daje swoje zniżki a wy jesteście właścicielem auta. Niewiele firm dopuszcza taką opcję ale kilka jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn kupił Ford Mondeo 2002 2.0 ropa. Auto kosztowało 4000 zł. Ubezpieczenie na niego (22 lata , zero zniżek) ponad 5000 zł .... na mnie 29 lat , 10% zniżek , drugie auto 3600 ... Gdybym miał maksymalne zniżki 1800... zwariowali

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem cały czas w PZU teraz kalkulacja przy pełnych zniżkach cena wyższa o 800 zł za OC+AC.  Te same warunki w Link4  taniej od poprzedniego roku o 230zł z tym że udział własny w szkodzie  500zł ale jeszcze sprawdzam inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MTU OC+AC MAXI 1400zł na dwie raty, teraz przysłali propozycję i jest 1900zł, OC podnieśli w górę o 200zł, a AC mimo większych zniżek i spadku wartości auta o 2tys. podnieśli o 300zł  ;) Link4 najtańszy, ale z AC tam są spore problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, donalex napisał:

 ;) Link4 najtańszy, ale z AC tam są spore problemy. 

Ale co nie wypłacają odszkodowania przy szkodzie lub w przypadku kradziezy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, peszko napisał:

Ale co nie wypłacają odszkodowania przy szkodzie lub w przypadku kradziezy? 

Osobiście nigdy nie ubezpieczałem w LINK4, ale podobno przyjeżdża rzeczoznawca i wysyłają zaniżone kosztorysy, które nie przekraczają 500zł, albo twierdzą, że np. pęknięta szyba to wynik normalnej eksploatacji i tego ubezpieczenie nie obejmuje. Potem trzeba się sądzić. OC najlepiej kupić najtaniej, ale z AC nie jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie OC tam gdzie najtaniej z AC są cyrki.
Jak brałem auto to w link4 miałem około 1300-1400 zł (prawie 3 lata temu), a TUW przez pośrednika 1000 zł. Oczywiście tylko gołe OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołożę moje 5 groszy w temacie.

Za swoje A4 w sierpniu 2016 płaciłem za OC + AC rozbite na dwie raty niecałe 2100 zł w PZU. W tym roku w marcu ubezpieczałem drugie auto Nissana Primerę, w tamtym roku w marcu miałem 507zł za samo OC w PZU, w tym roku PZU przysłało mi kontynuacje za ponad 700 zł, więc poszedłem do multi-agencji gdzie pośrednik znalazł mi OC za 558 zł więc 50 zł więcej to nie jakiś kosmos. Z ciekawości dodam że sprawdzając OC w porównywarce Rankomat najtaniej wychodziło coś koło 660 zł.

Wszystkim polecam sprawdzić cenę OC w takich agencjach bo często są dużo lepsze oferty niż w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

dołożę moje 5 groszy w temacie.

Za swoje A4 w sierpniu 2016 płaciłem za OC + AC rozbite na dwie raty niecałe 2100 zł w PZU. W tym roku w marcu ubezpieczałem drugie auto Nissana Primerę, w tamtym roku w marcu miałem 507zł za samo OC w PZU, w tym roku PZU przysłało mi kontynuacje za ponad 700 zł, więc poszedłem do multi-agencji gdzie pośrednik znalazł mi OC za 558 zł więc 50 zł więcej to nie jakiś kosmos. Z ciekawości dodam że sprawdzając OC w porównywarce Rankomat najtaniej wychodziło coś koło 660 zł.

Wszystkim polecam sprawdzić cenę OC w takich agencjach bo często są dużo lepsze oferty niż w internecie.

Dokładnie. U mnie w byłej pracy jest dziewczyna co tylko ubezpieczeniami się zajmują. Też polecam. Dzięki niej odkryłem, że zniżki za bezszkodową jazdę od początku posiadania mojego samochodu szły na kogoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj ktoś z okolic Trójmiasta, najlepiej Gdynia, Lębork, Wejherowo, kto zajmuje się ubezpieczeniami OC? Bo mam do końca czerwca i chciałem się zorientować co do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę nie ta marka, ale podwyżka sięgnęła wszystkich kierowców.

 

W zeszłym roku za ubezpieczenie w TUW za E39 530d zapłaciłem 407zł, niestety w grudniu, gdzie podwyżki niestety były najwyższe kończyła mi się polisa i wtedy dostałem najlepszą ofertę na rynku z PZU za ok. 1800zł, ale udało się w granicach 1500zł w AXA przez mBank :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obliczaniu oc teraz nawet marka ma wpływ na składkę więc nie ma co porównywać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za A4 B5 zapłaciłem właśnie 653 zł OC (583 zł gołe OC + członkowstwo i bajery) w TUW. Własciciel 25 lat + mama jako współwłaściciel z pełnymi zniżkami. Wyszło dokładnie 144zł drożej niż rok temu

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie składka OC w a4b6 wyszła 690 zł / rok - AXA, polecam jeszcze gothaer, ok 800 zł, oni dobrze liczą jak nie było się sprawcą szkody w ciągu 5 lat.

PZU nie polecam, spóźnisz się ze płatnością  3 dni i już podkablują Ciebie do UFG, kara 1800 zł przyznana :D inne TU są bardziej dyskretne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

434zł OC robione tydzień temu w AXA

Edytowane przez pauloxx81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie najlepiej zastukać po OC ?

Auto 21lat, Właściciel full zniżki, ja jako współwłaściciel 24lata i 0 zniżek :/ prawko od 2010r

Może mbank OC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do cuk i Ci wyliczą gdzie najtaniej i proponuje też na pocztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tobias napisał:

idz do cuk i Ci wyliczą gdzie najtaniej i proponuje też na pocztę.

W sumie to nie wiedziałem.. że Poczta oferuje ubezpieczenia OC

https://ubezpieczeniapocztowe.pl/ubezpieczenia-indywidualne/samochod/ubezpieczenia-samochodowe/

Rozumiem, że trzeba dymać na Pocztę żeby zrobili wyliczenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym roku Link4 wysłało przedłużenie umowy na kwote 1500 zł :grin: Poprzednio miałem 900 zł,  skończone 26 lat, bez szkód, pełne zniżki, nie wiem skąd oni takie ceny biorą :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hejneken napisał:

nie wiem skąd oni takie ceny biorą

z czapy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...