Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] A4 powered by WRC - moja nowa niunia :)


wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Moją niunie kupiłem w październiku 2008. Ściągnięta została do kraju przez poprzedniego właściciela dokładnie rok przed zakupem.

Jest to AUDI A4 B5:

rocznik: 1996

silnik: 1.8T 150PS

kolor: ceglasty metalic

wyposażenie: wspomaganie, ABS, elektryczne szyby - przód, tapicerka - czarna skóra, podgrzewane fotele, klimatyzacja, kierownica z S4.

Gdy ją kupiłem była bez żadnych dodatkowych modyfikacji.

Wpierw zająłem się ADUIO. Nie grał jeden tylni głośnik, radio było na kasety (AUDI GAMMA), więc postanowiłem to zmienić.

Zamontowałem więc:

- radio SONY CDX-S22 – EXPLODE , 4x45W max

- głośniki tył 2-drożne 13cm PIONEER TS-E1375, 130W max, 30W rms

- wzmacniacz Boschmann Z-8028X - 2x200W max, 2x60W rms

- tuba JBL CTX3000 – 400W max, 200W rms

- przewody zasilające wzmacniacz 8mm

- Kondensator STEALTH STC-1000- 1Farad

- przód na razie został seryjny

Kolejną fazą była zmiana zawieszenia. Kupiłem okazyjnie kompletne zawieszenie (amory i springi) H&R -40/-40 w bdb stanie.

Po zamontowaniu zdecydowanie poprawił się wizerunek samochodu, ładnie przybliżył się do gleby, właściwości trakcyjnie również poprawiły się i to znacznie :).

Jest teraz nisko i twardo, czyli tak jak lubię :).

Następne zmiany dotyczyły wyglądu samochodu, zmieniłem przednie lampy na ANGEL EYES, oraz przedni grill bez znaczka.

Z silnikiem dopiero rozpoczynam zabawę i poznaję po kolei technikę AUDI VW, wcześniej bowiem śmigałem astrą, która też przeszła szereg zmian :) [tu link jak by ktoś chciał przeczytać http://att.host247.pl/viewtopic.php?t=8872&start=0 ].

W silniku zmieniłem na razie uszczelki pod pokrywą zaworów, kruciec odmy, oring na podstawce filtra oleju, i pompę wspomagania wraz z nowym płynem.

Jestem bardzo zadowolony z samochodu, coraz bardziej przekonuję się do inżynierów AUDI, którzy pomyśleli praktycznie nawet nad najmniejszymi szczegółami i drobnostkami.

Jest jeszcze kilka rzeczy z którymi muszę się uporać, i planów które są na przyszłość, ale ogólnie autko trafiło się zadbane, ponieważ w kraju nie jeździło długo i z tego powodu się cieszę.

Poniżej kilka fotek poczynając od zakupu, do stanu obecnego, zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam

wrc

ac46018f3be5ee13m.jpg 89a81b28e46d7a0bm.jpg ccee79a1f4d743a7m.jpg 54427bae3a7b83c6m.jpg f0921299493f636fm.jpg 5c41d8a7b1d5a73cm.jpg 8e16e5b122aad380m.jpg c7d862b71bce5943m.jpg ce23fcc1268e66f5m.jpg 19943aee9d8ad1cfm.jpg 9ca562435c604284m.jpg f3aba1c0b0664554m.jpg 73bccdd679f99cf5m.jpg 24ef98154871bf0bm.jpg fe626230132e516bm.jpg b0187ce61415f75am.jpg d1809b338eba5360m.jpg 833e47543d14087fm.jpg 7a918de8dbe569f0m.jpg 441e591a6e46017fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam, czytałem kilka tematów o nich, ale nie mam zastrzeżeń, regulacja elektryczna jest, świecą bardzo dobrze i mi nie parują. Ostatnio je jeszcze dokładnie spasowałem z nadwoziem i jest ok - więc jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu wymien jeszcze kierunki i tylne lampki..

Moglbys jeszcze polakierowac klamki i lusterka w kolor nadwozia.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie angel eyes to dziadostwo i pasują do audi jak świni siodło, ale twoje auto i twój wybór

P.S.mam identyczny kolor :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś zgadza się , Twoją też tam widziałem.

Co do lustereczek i klamek to są w planach do pomalowania, myślę że do wiosny już będą zrobione w kolorze. Jeśli chodzi o tylne lampki to zastanawiałem się nad jakimiś po lifcie, albo identyczne jak po lifcie na LEDach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światla tył i biale kierunki boczne to teraz podstawa, auto ładne i fajnie siedzi.

Noi ten sam kolor co moj. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladna furka :good: tylko ten gril mi jakos nie pasi :no: a co do reszty to ujdzie w tłoku :wink4: ładnie siedzi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wdg mnie zmierzasz w troche złym kierunku ;) Audi to nie Opel :) nie pasuje wdg mnie takie przerabianie... Wiesz Astra byl fajna , moj stary kadett ( o ile pamietasz ) tez był spoko :)

ale wdg mnie audiczki robi sie troche inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bardzo fajne. Rozsadny silnik. Mozna powiedziec ze najnowoczesniejszy z poczatku serii B5 :cool1: Fajnie ze masz skorzane fotele :good: szkoda ze ja nie mam :confused4: Jesli chodzi o swiatla no to tez ztylu faktycznie wygladaja troche archaicznie wiec wymien ja sam mam to w planie :) angle eyes'y widze ze masz sonary tak jak ja i niestety zaluje ze nie mialem trche wiecej kasy zeby kiupic FK zreszta sprzedawca mi tez tak radzil. w sumie sa ok swieca lepiej niz orginalne moim zdaniem raczej nie paruja ale mam problemy z regulacja dlugich :wallbash: nie wiem czy masz moze ten sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oring na podstawce filtra oleju,

a czy uszczelkę chłodniczki oleju też wymieniłeś?[br]Dopisany: 06 Styczeń 2009, 19:59_________________________________________________

ale wpadlem na forum astry przed chwila i popatrzylem na tamte wynalazki wink4

teraz rozumiem, skad Twoje zamilowanie do pakowania rzeczy tam, gdzie one zupelnie nie pasuja

dobre :good::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio chodzilo własnie o tą uszczelke ;) mozesz kupic ori w ASO lub na wymiar w sklepie z takimi badziewkami ;)

Wymiana polega na wyjeciu filtra i odkreceniu srub podstawki (bodajze 24 lub 26 mm klucz) i wsio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...