Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Koncepcja na dłubnięcie parcha - odsłona druga :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

hmmm... ale 320 i 321 można stosować zamiennie tak? Ja mam 321mm. Tak pisze na pudełku po tarczach

Opublikowano
  • Autor

Są tarcze 320x30x47 do A4 B7,

321x30x46 do A6 C5 2.7T i do S4 B5 2.7T,

321x30x52 do A6 C5 2.7T,

321x30x59 do A6 C6.

W zasadzie 320x30x47 i 321x30x46 mają podobne płaszczyzny bazowe, jednak do B7 powinieneś stosować 320x30x47.

Opublikowano

Hmmm... a mam 321x30x28

Wszystko super działa... tak pisze na pudełku

nr. kat

8D0 615 301M

8D0 615 301K

8D0 615 301AD

Opublikowano
  • Autor

Powinno być opisane 320x30x46.5 (46-47), gr. min. 28 ;)

http://www.teiledirekt.de/product_info.php/products_id/1564197/cPath/100006_100626_100032

Tu masz wykaz samochodów, do których ta tarcza pasuje:

verwendet in Fahrzeugen

Bezeichnung Baujahr KW PS ccm

AUDI A4 S4 quattro 09.1997-11.2000 195 265 2671

AUDI A4 2.0 TFSI 11.2004-heute 147 200 1984

AUDI A4 3.2 FSI 01.2005-heute 188 255 3123

AUDI A4 3.0 TDI quattro 11.2004-heute 150 204 2967

AUDI A4 2.7 TDI 01.2006-heute 132 180 2698

AUDI A4 2.0 TFSI quattro 11.2004-heute 147 200 1984

AUDI A4 3.0 TDI quattro 01.2006-heute 171 233 2967

AUDI A4 3.2 FSI quattro 01.2005-heute 188 255 3123

AUDI A4 2.5 TDI 11.2004-heute 120 163 2496

AUDI A4 Avant S4 quattro 09.1997-09.2001 195 265 2671

AUDI A4 Avant 2.7 TDI 01.2006-heute 132 180 2698

AUDI A4 Avant 3.2 FSI quattro 01.2005-heute 188 255 3123

AUDI A4 Avant 3.0 TDI quattro 01.2006-heute 171 233 2967

AUDI A4 Avant 3.0 TDI quattro 11.2004-heute 150 204 2967

AUDI A4 Avant 2.0 TFSI 11.2004-heute 147 200 1984

AUDI A4 Avant 3.2 FSI 01.2005-heute 188 255 3123

AUDI A4 Avant 2.5 TDI 11.2004-heute 120 163 2496

AUDI A4 Avant 2.0 TFSI quattro 11.2004-heute 147 200 1984

AUDI A4 Cabriolet 3.2 FSI quattro 10.2005-heute 188 255 3123

AUDI A4 Cabriolet 3.2 FSI 10.2005-heute 188 255 3123

AUDI A4 Cabriolet 3.0 TDI quattro 10.2005-heute 171 233 2967

AUDI A6 3.0 08.2001-01.2005 162 220 2976

AUDI A6 2.7 T quattro 08.2001-01.2005 184 250 2671

AUDI A6 2.7 T quattro 12.1997-01.2005 169 230 2671

AUDI A6 3.0 quattro 08.2001-01.2005 162 220 2976

AUDI A6 2.7 T 02.1999-01.2005 169 230 2671

AUDI A6 Avant 3.0 quattro 08.2001-01.2005 162 220 2976

AUDI A6 Avant 2.7 T quattro 12.1997-01.2005 169 230 2671

AUDI A6 Avant 3.0 08.2001-01.2005 162 220 2976

AUDI A6 Avant 2.7 T 02.1999-01.2005 169 230 2671

AUDI ALLROAD 2.5 TDI quattro 05.2003-08.2005 120 163 2496

AUDI ALLROAD 2.7 T quattro 05.2000-08.2005 184 250 2671

AUDI ALLROAD 4.2 V8 quattro 07.2002-08.2005 220 299 4163

AUDI ALLROAD 2.5 TDI quattro 05.2000-08.2005 132 180 2496

Zależy od producenta - rozróżniają 321 od 320 lub nie, robią wysokość 46 i 47 albo średnią 46.5.[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 00:53_________________________________________________

Niebieskich zacisków to jeszcze nie widziałem....

Witek to wyjdź u Was na podwórku przed lakiernię i spójrz na to stare BMW 3 kombi :polew:[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 08:26_________________________________________________Dziś nie wziąłem aparatu :confused4: Oto zamontowany dodatkowy IC:

zdjcie012ng6.jpg

Uwaga: belka łącząca intercoolery od 2.0 TFSI nie pasuje P&P. W bezynie inaczej położony jest wspornik przednej łapy silnika. Musiałem odcinać ten oryginalny od 2.0 TDI i przespawywać.[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 20:51_________________________________________________Więc od ok 30h parch jeździ. Na razie na seryjnym programie. O dziwo seryjny program nieźle daje sobie radę ze sterowaniem turbiny BRD.

Odczucia:

- wóz po pierwsze jest cichy (pomimo wybicia kata) - silnik okazauje się w idealnym stanie i nie ma halasu cholernego łańcuszkowego napędu wałków,

- wyraźnie żywszy robi się w wyższym zakresie obrotów (zasługa wydajniejszej turbiny, drugiego IC i zapewne braku kata),

- hamulce z każdym kilometrem nabierają skuteczności, ale już teraz to PRZEPAŚĆ w porównaniu do seryjnych.

Na razie nie podoba mi się jedna pompka, bo wyraźnie odstaje parametrami pracy od pozostałych. Wlałem więc STP formuła do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla i zobaczymy czy to coś pomoże.

Rogal kazał mi na razie przejeździć z 1,5-2 kkm, wymienić olej, dotrzeć sprzęgło, hamulce, rozruszać motor i dopiero wówczas zgłosić się na moda.

Więc na razie jeżdzę spokojnie i docieram ;)

Opublikowano

hamulce z każdym kilometrem nabierają skuteczności, ale już teraz to PRZEPAŚĆ w porównaniu do seryjnych.

Kolego jakie proponujesz hamulce na tył do A4 B6 AVF do felg 16'' zima i 17'' lato - przód wymieniłem u Witka z 288 na 320 i jest bardzo duża różnica !!!!

Czy powinienem wymienić przewody hamulcowe z przodu na jakieś inne bo jak na razie to mam seryjne od 288 mm ????

Każda sugestia z Twojej strony przy tym co u Siebie robisz będzie dla mnie pomocna :notworthy:

[br]Dopisany: 08 Luty 2009, 20:48_________________________________________________Co do Twoich modów to dla mnie mistrzostwo świata :good::hi:

Opublikowano
  • Autor

Kolego jakie proponujesz hamulce na tył do A4 B6 AVF do felg 16'' zima i 17'' lato - przód wymieniłem u Witka z 288 na 320 i jest bardzo duża różnica !!!!

Czy powinienem wymienić przewody hamulcowe z przodu na jakieś inne bo jak na razie to mam seryjne od 288 mm ????

Każda sugestia z Twojej strony przy tym co u Siebie robisz będzie dla mnie pomocna :notworthy:

Takie jak u mnie - 288x12mm od A4 B7 modele np. 2.0 TFSI, 3.0 TDI, 3.2 FSI.

Przewody pasują oryginalne P&P więc takie pozostawiłem (tak samo jak i linki ręcznego).

Opublikowano

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Podziękował Mistrzowi ...Pozdro PIXI

Opublikowano
  • Autor

Podziękował Mistrzowi

Proszę nie wygłupiaj się i nie zawstydzaj mnie. To co sam przetestowałem mogę polecić innym. :wink4:

Opublikowano

I za taką pomoc warto jest tak podziękować - w taki sposób :notworthy: :notworthy: :notworthy:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

czy autko juz jest po dotarciu???? Kiedy jedzie do witka na program????

Opublikowano
  • Autor

Auto chodzi bardzo dobrze. Jest jeszcze jeden pomysł na moda, ale to się okaże czy starczy czasu i kasy :decayed:

Na rolki trafia 12.03.2009 r. o 8.00 :naughty:

Opublikowano

ciekawe co by jaro4444 wyczarował jakby mu dać jakieś rs4

strach pomyśleć :kox: :kox:

Opublikowano

no to czekamy na wynik. pochwal sie nowym pomysłem

Opublikowano
  • Autor

no to czekamy na wynik. pochwal sie nowym pomysłem

Myślę, że będę w Polsce prekursorem użycia pewnej części. Jeśli się sprawdzi to powstanie fajna alternatywa dla poszukujących mocy maniaków w A4 1.9 i 2.0 TDI i innych VAG-ów.

Opublikowano

jestem bardzo ciekawy efektów :)

czekamy z niecierpliwością na dalsze info..

pozdrawiam

Opublikowano

Myślę, że będę w Polsce prekursorem użycia pewnej części. Jeśli się sprawdzi to powstanie fajna alternatywa dla poszukujących mocy maniaków w A4 1.9 i 2.0 TDI.

A z kosztami tej pewnej częsci jak sprawa wyglada :cool1:

Opublikowano

Myślę, że będę w Polsce prekursorem użycia pewnej części. Jeśli się sprawdzi to powstanie fajna alternatywa dla poszukujących mocy maniaków w A4 1.9 i 2.0 TDI.

A z kosztami tej pewnej częsci jak sprawa wyglada :cool1:

możesz zdradzić czy to tajemnica narazie:)

Opublikowano

jaro4444 masz zapchana skrzynke PW pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Zamówiłem i na razie nie wiem czy do mnie dotrze ta część na czas i czy w ogóle dotrze.

Wydaje mi się, że znalazłem turbinę, pasujacą praktycznie P&P do silników TDI z dzielonym kolektorem, która powinna wystarczyć do 200 KM. Więc jest dużo lepsza jak AWX (130 KM), a nie ma laga jak duże hybrydy. :cool1:

Opublikowano

Zamówiłem i na razie nie wiem czy do mnie dotrze ta część na czas i czy w ogóle dotrze.

Wydaje mi się, że znalazłem turbinę, pasujacą praktycznie P&P do silników TDI z dzielonym kolektorem, która powinna wystarczyć do 200 KM. Więc jest dużo lepsza jak AWX (130 KM), a nie ma laga jak duże hybrydy. :cool1:

a ja własnie jestem w trakcie kupowania turbiny AWX :naughty: tyle że dla mnie celem jest osiagniecie 150km&max 320nm bez Fmic wiec chyba ta turbina o której piszesz nie byłaby znacząco lepsza od AWX w moim przypadku :gwizdanie: Ale zdradź co to za sprzęt :tongue4:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.