Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rodzaje lamp w Audi A4 B9


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Raczej nie, nie spotkałem się jeszcze w B9 aby przejście z Xenon na LED odbyło się bez podmiany BCM1.  Twój 99% nie obsługuje.

zapewne masz rację

cóż, trzeba będzie doliczyć jeszcze to

dzięki za info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 10:18, Muskel1 napisał(a):

Mamy już tutaj jeden temat, na podstawie którego chcieliśmy tutaj na forum stworzyć własną bazę danych, dotyczącą obsługiwanego wyposażenia przez BCM1, ale jak widać chętnych brak lub niewielu. Większość osób zagląda na forum żeby zadać pytanie gdy mają jakiś problem ale z dzieleniem się tak prostymi informacjami już to inaczej wygląda. Nie rozumiem i nigdy tego chyba nie zrozumiem. To nic nie kosztuje.

 

Czyli z tego co widzę, aby dołożyć ledy, albo matrixy to potrzebny jest BCM1:

 8W0 907 063 AG    HW: 8W0 907 063 G

 BCM1 MLBevo H12 0228

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Lub BG 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymiany BCM1 i samych reflektorów led, coś jeszcze trzeba wymienić/dołożyć?

(oprócz kodowania oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery lub przepinanie kabli, bo z tego co pamiętam jest inna pinologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Adaptery lub przepinanie kabli, bo z tego co pamiętam jest inna pinologia.

👍 dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Od 2 tygodni jestem posiadaczem A4 B9 2019r. (przedlift) wyposażonej w Matrixy (rozkodowane z VIN: asystent świateł 8G4 Matrix-Beam; Reflektor główny 8IT główne reflektory - LED). Wszystko działa fajnie poza jedną rzeczą ... nie zauważyłem aby lampy skręcały mi razem z ruchem kierownicy. Brat jeździ A3 8V (również 2019 jeśli pamięć mnie nie myli) także z Matrixami i mówi, że u niego światło wyraźnie podąża za skrętem kół. Z tego co się zorientowałem to Matrixy nie miały różnych poziomów. Czy jest możliwe aby ta funkcja była wyłączona i wymagała dokodowania? Doświetlanie lampami na słabe warunki działa ale to nie to samo co snop głównego światła.

W Focusie ST MK3 mam skrętne Bi-Xenony i robi to robotę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wojtas_K napisał(a):

nie zauważyłem aby lampy skręcały mi razem z ruchem kierownicy

Lampy matrix nie są skrętne, zresztą żadne w B9 nie są skrętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wojtas_K napisał(a):

Brat jeździ A3 8V (również 2019 jeśli pamięć mnie nie myli) także z Matrixami i

Wydaje mu się. W A3  jest tak samo jak w A4. Nie są skrętne. Widać to bardzo dobrze przy rozruchu silnika, soczewka wykonuje tylko ruch góra-dół a nie dodatkowo w prawo i w lewo jak w przypadku skrętnych lamp.

 

https://youtu.be/WsNA4ok5sXw?si=GwtxidjVUdSZLTYi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Muskel napisał , Matrixy nie są skrętne / maja doświetlanie po skręcie  kierownicy. Powiinoo sie zapalic dodakowo kilka LREDów po skręcie kierownicy w prawo lub w lewo oświetlając pobocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dekiel 13 napisał(a):

Powiinoo sie zapalic dodakowo kilka LREDów po skręcie kierownicy w prawo lub w lewo oświetlając pobocze.

Tylko przy niskich prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sa zapalone swiatla dzienne to czy w lampie matrix te charakterystyczne podzialki pionowe swieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Te segmenty to funkcja matrix, aktywowane są tylko po zmroku, gdy światła mijania są aktywne oraz krótki test w czasie rozruchu silnika niezależnie od pozycji przełącznika i pory dnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh czyli gdyu swiatrla mijania dzialaja to te podzialki tez jakby swieca (w sensie te belki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdy automatyka aktywuje światła drogowe, w tym celu przełącznik świateł musi być w pozycji "Auto" i manetka kierunkowskazów popchnięta 1 x do przodu aby aktywować funkcję matrix "Auto. Na zegarach pojawi się wtedy ikonka świateł drogowych z tekstem "Auto".

 

Tak w skrócie mówiąc funkcja matrix to światła drogowe, czyli gdy je aktywujesz jedziesz cały czas na drogowych, a sterowniki wycinają auta przed Tobą.

Na światłach mijania i dziennych, segmenty matrix są nieaktywne.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tylko gdy automatyka aktywuje światła drogowe, w tym celu przełącznik świateł musi być w pozycji "Auto" i manetka kierunkowskazów popchnięta 1 x do przodu aby aktywować funkcję matrix "Auto. Na zegarach pojawi się wtedy ikonka świateł drogowych z tekstem "Auto".

 

Tak w skrócie mówiąc funkcja matrix to światła drogowe, czyli gdy je aktywujesz jedziesz cały czas na drogowych, a sterowniki wycinają auta przed Tobą.

Na światłach mijania i dziennych, segmenty matrix są nieaktywne.

Muskel dzieki za wyjasnienie, ale widze ze sie nie zrozumielismy.

Ja to dzialanie matrix doskonale rozumiem.

Natomiast mi chodzi o te cienkie pionowe belki (odrozniajace lampe full led od matrix ma pierwszy rzut oka). Same te podziałki (nie matryca w srodku) czy świecą (chodzi o to jak siwieca swiatla dzienne w full LEd - obrysowo, to czy ta obrysówka tez na tych pionach (w lampach matrix) swieci?

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przegrody to zwykły plastik oddzielający segmenty matrix od siebie. One nie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...