Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rodzaje lamp w Audi A4 B9


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie, czy ktoś zastosował żarniki d5s LED zamiast oryginalnych xenon , a jeżeli tak to czy nie położy to przetwornicy w lampie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B9 nie ma przetwornic w lampie. Przetwornice są zintegrowane z żarnikiem. Stracisz homologację wsadzając ledy do lamp. Jeździsz nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z żarnikiem jest zintegrowany zapłonnik ,a przetwornica to moduł elektroniczny lampy xenon montowany pod reflektorem. Wymiana żarnika to jak wymiana żarówki, a pojawiły się zamienniki Xenon z żarnikiem LED które są nie dość że plug and play to jeszcze posiadają homologację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, imnothep napisał(a):

pojawiły się zamienniki Xenon z żarnikiem LED które są nie dość że plug and play to jeszcze posiadają homologację

Podaj link 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, imnothep napisał(a):

z żarnikiem jest zintegrowany zapłonnik ,a przetwornica to moduł elektroniczny lampy xenon montowany pod reflektorem. Wymiana żarnika to jak wymiana żarówki, a pojawiły się zamienniki Xenon z żarnikiem LED które są nie dość że plug and play to jeszcze posiadają homologację.

 

Niestety mylisz się. Żarnik D5S ma w podstawie zamontowaną przetwornicę. W B9 w lampach xenonowych nie ma osobnych przetwornic bo mają je żarniki D5S w sobie. Tracisz homologację wsadzając inne żródło światła do tej lampy nieżeli żarnik D5S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2023 o 08:29, Muskel1 napisał(a):

Dlatego Matrixy muszą mieć spryskiwacze bo mają powyżej 2000 lm.

tzn Matrixy maja wyzszy strumien swiatla niz zwykle LEDY tak? Ile maja LED a ile Matrix?

Zeby zalozyc Matrix wyczytalem ze potrzebne jest BCM2 - czy ja jezeli mam xenon to juz BCM2 moge mimowszystko i tak miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dokładnie mają ale zwykłe ledy muszą mieć poniżej 2000 lm a matrix powyżej 2000 lm gdyż wymóg europejski nakazuje stosowanie spryskiwaczy od 2000 lm.

 

BCM2 nie ma nic wspólnego z matrixami. Jest to moduł komfortu odpowiedzialny za centralny zamek, tylne lampy, tylną klapę oraz  zezwolenie startu (jest w nim immobilajzer).

To BCM1 nimi steruje i musi być odpowiedni.

Każde A4 B9 ma BCM1 i BCM2 są tylko wersje low i high, które obsługują, lub nie obsługują różne wersje wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Każde A4 B9 ma BCM1 i BCM2 są tylko wersje low i high, które obsługują, lub nie obsługują różne wersje wyposażenia.

ahh to pomylilem.

Czy moge poznac po czyms ze mam jednak i tak BCM1 w wersji High? Czy to ze mam radary i nawigacje duza oznacza ze moge miec BCM1 w wersji High? A moze prosciej w liscie wyposazenia jest to oznaczone po rozkodowaniu wyposazenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Każde A4 B9 ma BCM1 i BCM2 są tylko wersje low i high

Czy mozesz podac oznaczenia dla modulow - mysle ze moze sie wielu osobom przydac, dla

BCM1 low

BCM1 High

BCM2 low

BCM2 High

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już tutaj jeden temat, na podstawie którego chcieliśmy tutaj na forum stworzyć własną bazę danych, dotyczącą obsługiwanego wyposażenia przez BCM1, ale jak widać chętnych brak lub niewielu. Większość osób zagląda na forum żeby zadać pytanie gdy mają jakiś problem ale z dzieleniem się tak prostymi informacjami już to inaczej wygląda. Nie rozumiem i nigdy tego chyba nie zrozumiem. To nic nie kosztuje.

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 09:07, Muskel1 napisał(a):

Nie masz. Auta z fabrycznym xenonem muszą wymienić BCM1 do przejścia na LED.

 

Na jaki  wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wyposażenia. Nie wszystkie obsługują na przykład pdc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, Muskel1 napisał(a):

To zależy od wyposażenia. Nie wszystkie obsługują na przykład pdc.

Niestety nie rozumiem Twojej odpowiedzi. Nie siedzę dobrze w temacie. Przeczytałem ten wątek cały bo chciałbym zmienić xenony na ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wybrać taki, aby obsługiwał zarówno LED, Matrix, PDC i inne wersje wyposażenia. 

Mamy temat na forum, w którym chcieliśmy stworzyć własną bazę danych, które BCM1 jakie wersje wyposażenia obsługują, ale niestety, brak chętnych do wklejania i współpracy. Większość chciałby tylko informacji co i jak ale bez własnej inicjatywy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Najlepiej wybrać taki, aby obsługiwał zarówno LED, Matrix, PDC i inne wersje wyposażenia. 

Mamy temat na forum, w którym chcieliśmy stworzyć własną bazę danych, które BCM1 jakie wersje wyposażenia obsługują, ale niestety, brak chętnych do wklejania i współpracy. Większość chciałby tylko informacji co i jak ale bez własnej inicjatywy. 

 

ostatnio dokładałem QQ2 i nie musiałem wymieniać, mam też webasto więc może leda też pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, nie spotkałem się jeszcze w B9 aby przejście z Xenon na LED odbyło się bez podmiany BCM1.  Twój 99% nie obsługuje.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...