Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rodzaje lamp w Audi A4 B9


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.01.2022 o 23:21, M4R1O napisał:

1. Z przodu Xenon ,tył halogen ( podstawa)

serio tylne lampy mamy na zwyklych zarowkach? Myslalem ze tylne lampy sa mimo wszystko ledowe - bez plywajacych kierownkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z xenonem seryjnie były halogenowe z tyłu. Wstaw zdjęcie, może ktoś dołożył led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Z xenonem seryjnie były halogenowe z tyłu. Wstaw zdjęcie, może ktoś dołożył led.

nie ma potrzeby, ja mam seryjne ale myslalem ze mimo wszystko z tylu sa lampy led - inne oczywiscie niz w konfiguracji ledowej przedniej, ale myslalem ze jakas wersja podstawowa LED z tylu jest w standardzie. Co oznacza ze z tylu sa "halogeny"? Znaczy tyl ma zarowki halogenowe? 

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w polifcie w standardzie były led z tyłu ale wyglądają inaczej niż te led, które były w wyższych wersjach.

Wszystkie żarówki z tyłu  mają w środku halogen jako gaz. 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Dopiero w polifcie w standardzie były led z tyłu ale wyglądają inaczej niż te led, które były w wyższych wersjach.

Wszystkie żarówki z tyłu  mają w środku halogen jako gas. 

dziekuje za wyjasnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy Avanta, w sedanie są także zwykłe i halogenowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że xenonom fabrycznie nie dali doświetlania zakrętów, a ledy choć lepiej świecą mają to chyba fabrycznie, przynajmniej u mnie jest doświetlanie.

Intryguje mnie również sprawa spryskiwaczy, przecież full ledy które nie mają sprysków mają identyczne światła mijania jak matrixy, różnią się tylko światłami "długimi", hmmm.... pewnie chodzi właśnie o światła drogowe których się nie wyłącza przed nadjezdzającym z przeciwka pojazdem i muszą być czyste żeby dobrze wycinały strefy.

Wnioskuję więc że w matrixach światła mijania też mają poniżej 2000 lumenów ???

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czym różnią się od siebie 3 ostatnie opcje wspomagania doświetlania? Mam światła LED Matrix-Beam i nie wiem, które powinny być ustawione.

obraz.thumb.png.785f283ede998663bcfec9c1f9fd96b7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który Byte i Bit? Sterownik 09?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wybrać, które wybrać, diody czy ksenonowe, bo moi znajomi mają jedno i drugie, a jak się je połączy, to obydwa wyglądają bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JakubMierz napisał:

Nie mogę wybrać, które wybrać, diody czy ksenonowe, bo moi znajomi mają jedno i drugie, a jak się je połączy, to obydwa wyglądają bardzo ładnie

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Wybrać przy czym? Przy konfiguracji nowego auta, czy wybrać przy kupnie używanego auta? Co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem co raz bliżej wymiany lamp przód i tył - pacjent A4 B9 Avant 2018.

 

Podpowiecie czym różniły się te dwa rodzaje lamp ze zdjęć? Obydwie lampy są ledowe, te na lewo są fabrycznie przyciemnione, ale te na prawo (przypominające matrixy) wyglądają o niebo lepiej. Czy jest możliwość założenia ich do przedlifta? 

1678635882338.jpg

1678635882320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty kolego porównujesz? Górne zdjęcie przedlift Avant, dolne zdjęcie polift Sedan:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej matrixy i tył ledowy mają kierunki dynamiczne, kierunki w lusterkach da się zrobić na dynamiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Owca007 napisał(a):

Ja mam w swojej matrixy i tył ledowy mają kierunki dynamiczne, kierunki w lusterkach da się zrobić na dynamiczny?

Można wymienić na dynamiczne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, przejrzałem temat ale nie mam 100% pewności i chciałbym potwierdzić te dwa rodzaje poniżej przesłanych lamp. Z tego co rozumiem, pierwsza opcja to przód ksenon i wtedy tył będzie halogen tak? I drugi opcja, zwykły LED przód i tył tak?

 

Pierwsza opcja, ksenon:

Ksenon.JPG.f7a07e4f0163c9ae5be1f6564f582bfc.JPG

 

Druga opcja, zwykły LED:

LED.JPG.d6752eeb483ab5e2ada06c2c1fe416ae.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze xenon z przodu + halogen z tyłu.

Drugie full led przód + led tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 16:48, Szarlej napisał(a):

Jestem co raz bliżej wymiany lamp przód i tył - pacjent A4 B9 Avant 2018.

 

Podpowiecie czym różniły się te dwa rodzaje lamp ze zdjęć? Obydwie lampy są ledowe, te na lewo są fabrycznie przyciemnione, ale te na prawo (przypominające matrixy) wyglądają o niebo lepiej. Czy jest możliwość założenia ich do przedlifta? 

1678635882338.jpg

1678635882320.jpg

Pierwsze zdjęcie lampy przedlift, drugie zdjęcie lampy polift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że się wtrącam ale wczoraj czytając Wasze dywagacje na temat jakim to wsiowym i zaniżającym wyimaginowany prestige posiadacza  A4b9 są lampy bixenon z przodu oraz żarówkowe z tyłu, na chwilkę popadłem w kompleksy.

Otóż jakieś dwa miesiące w tył jeździłem jeszcze mondeo mk5 na full LED z przodu gdzie pływające kierunki ,samopoziomowanie i skrętność  są standardem , i nawet przez myśl mi nie przeszło kupując Audi że ktoś aż tak bardzo męczy głowiznę tym jaki rodzaj lamp ma zamontowany.  W Mondeo problem jest taki, że lampy są tak beznadziejnie umieszczone w aucie, aby wymienić żarówkę należy za każdym razem zdjąć zderzak i wyjąć lampę. To wszytko i chyba jedyny powód dla którego ludzie bardziej szukają wersji z full led. W mojej Audi która urzekła mnie wnętrzem, nie miałem zbytnio pojęcia jakie wersje lamp są dostępne w tym aucie, moja jest z końca 2019 roku, obok stała z 21 na matrix-ach, z dotykową nawigacją która pewnie za chwilkę jak w Mondeo byłaby uwalona od paluchów, ale w środku taka bieda edition. Do tego jakaś mild hybrid gdzie adblue już daje ludziom w kość. Reasumując , patrząc na całość , bez wypadkowość  i ogólny charakter auta,   chyba nie specjalnie przeszkadza mi brak światełek w technologii LED ;)

 

img,gcsi,1bddDdE8A37e025b5167085796f7ddf5976fEf2e,mpid,7.jpg

img,gcsi,732b01F0Be96C2CfAC217522e867ae006fd27e21,mpid,7.jpg

img,gcsi,d940E8A9FbDf368dE5C8BF6e34f2ff0cca3e6e51,mpid,7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, imnothep napisał(a):

i ogólny charakter auta,   chyba nie specjalnie przeszkadza mi brak światełek w technologii LED

Hej, nie przejmuj sie, uwazam podobnie. Masz piekny ten srodek :). Mam xenon i juz - ogolnie wygladaja dobrze moim zdaniem. Pewnie ze Matrix sa ladniejsze no i maja przede wszystkim funkcje wycinania wiazki. Natomiast podobnie jak Ty wole miec lepiej wyposazone auto, na przyklad na pewno nie zamienilbym radarow na swiatla matrix, nie zamienilbym tez head up na LED (na matrix to juz bym sie zastanowil). Uwazam ze xenon jest ok i tyl tez ma ladne lampy. Jakbym mial zaplacic nie wiem max 1000 zl za wymiane tylu byc moze bym pomyslal, ale placic 10k za wymiane przednich - nawet mi sie nie sni ;)

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...