Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?


mokom69

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura
A moze zalac syntetyk ? Ciekawe czy to pomoze, bo jak nie to zbieram kasiore na hydrauliczne popychacze

skutki jazdy na pół-syntetyku. Raczej już nie pomoże zalanie syntetycznego. Popychacze do wymiany będą

[ Dodano: 08-03-2007, 22:45 ]

acha dodam, że jak już masz gaz to zalewaj dobry syntetyczny olej bo LPG jest paliwem suchym i wymaga dobrego smarowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 300 km stwierdzam, ze auto zuzylo nie wiecej niz 10,5 l gazu w tym kolo 200 km w trybie miejskim. Taki rezultat chyba miesci sie w normie ?

Spalanie zadowalające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Ile km przejezdzacie na rezerwie gazu? Proszę podac rowniez pojemnosc zbiornika i silnika.

zależy na ile masz ustawioną rezerwę.

U mnie jest na 10l - robię na tym po mieście około 60 km.

Do butli wchodzi 50 l - nie pamiętam jaka była pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam na Strag-300 od niedawna, kupiona cała butla gazu 47litrów i póki co mam już 430km przejechane bardziej krótkie trasy

Rezerwa świeci mi się już sporo czasu, z tego co wiem to chyba od 10litrów, chociaż interfejsem mogę sobie inaczej ustawić wskazania

Zmieniłem tylko temp.załaczania z 30 stopni na 15, w końcu mam jeździć na gazie a nie benzynie.Wszystko działa OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy instalacja Seqent 24 gubi ustawienia po odlaczeniu akumulatora?

Nie. Już zwykłe mieszalnikowe nie gubią ustawień. Ale musisz zaadoptować przepustnicę po odłączeniu akumulatora bo inaczej mogą być kłopoty z biegiem jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałem kiedyś A4 z silnikiem 1.6 na gazie nie sekwencyjnym to była porażka niezadobrze chodził kolega ma na sekwencji 1.8 i mówił że lepiej idzie niż na zwykłej instalacji...Według mnie to tylko TDI....Jak kupiłem TDI to kłopoty się skończyły.... :a4fan:

POZDRAWIAM........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mmam w swoim instalacje Sekfencyjną KME chodzi dobrze spalanie przy kołach 235/45/17 to ok 14,5L w mieście But,klima,Łódzkie korki na trasie udało mi się na takich kołach osiągnąć wynik 8,5L gazu

Teraz mam koła 205/55/16 i spalanie w mieście oscyluje od 11 -13L w zależności od jazdy :)

brat w swojej audi ma instalacje Stag 300 i jego 1.8 adr quattro pali w mieście 13L gazu

co do dynamiki w tej chwili auto na gazie jest ciut słabsze na gazie ponieważ musze poprawić tak zwaną mape wtrysku w komputerze gazu :)

Ogólnie polecAcam ci gaz kolego do tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej niuni założyłem gaz niecały rok temu. Przejechałem już niecałe 20000km i nie mam powodów do narzekania choć z początku byłem przeciwnikiem instalacji LPG. Na zbiorniku 60litrów(gazu wchodzi ok 49litrów) w kole robie ok 450km 1/3miasto pozostałe trasa prędkość 120-140. Za instalacje BRC zapłaciłem 2500zł robiłem ją w Opaczu k/Wa-wy mój mechanik polecił mi gazownika i jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam instalację OMVL i jestem z niej zadowolony zalewam 38 l gazu i śmigam 360km po zakupie zmieniłem tylko listwę wtrysków gazu bo jeden nie chodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam brc, założone miesiąc temu-2900zł

spalanie w trybie od dziewczyny do domu i po okolicy nie ma się co oszukiwać w granicy 13literków się kręci

co do trasy to dystans kraków - rzeszów w obie strony 360km plus dużo koreczków(z klimą cały czas) zrobiłem na 35 litrach także poniżej 10litrów, ale wszystko zależy od nogi ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam załozyłem jakos 1.5 tyg temu Instalke Stag 300 silniczek 1.8 ADR w automacie jestem przed 1 regulacja ale w miescie wychodzi mi 17 L :( w trasie kolo 11-12, zrobilem juz 700 km za 300 km jade na ta regulacje wlasciwa dopiero mam nadzieje ze zejde w miescie ponizej 14 L jak tam wasze automaty pala ? tylko tak serio nie odejmujcie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pali troche mniej bo pewnie z 16 w mieście i najmiej 12 na trasie ale silniczek troche wiekszy bo 2.8 no i kreci czterema kółkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...