Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black


was002

Rekomendowane odpowiedzi

kluczowy jest tutaj statyw i wyzwalacz czasowy (używam takiego na pilota IR, aparat ustawiony dodatkowo na 2s opóźnienia mimo wyzwolenia zdalnego) - wszystko po to, żeby mieć idealnie ostre foty (przy czasie naświetlania rzędu 2 sekundy to jednak ważne). Do tego warto by było mieć jasny obiektyw - niestety wtedy to już robi się mało "amatorskie", więc moje foty z kitowego obiektywu robione ;)

Dostałem wycenę części do dużego przeglądu i z miejsca widę oszczędności... może ktoś podpowie jakie numery OEM mają oleje i filtry DSG?

parts.png

ceny w AED, co przy dzisiejszym kursie PLN/USD mówimy o 1AED=1PLN.

- Znalazłem już świece NGK - więc już stówa (conajmniej) w kieszeni [link]

- Filtry powietrza (o zgrozo!) też wymienione już wcześniej na K&N, więc tylko płukanie i w kieszeni kolejne 550PLN. Zastanawiam się czy dać im kupić te oleje czy szukać samemu...

 

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamawiałem jakieś bzdury z alleg...liexpressu i w końcu wszystko dotarło. 

Zatyczki na wentyle rumienią się dumnie:

s3.jpg

Gekon na tylnej klapie też fajnie wygląda:

s1.jpg

Założyłem też lśniące osłonki na uchwyty zamka drzwi (nie wiem czy to ma jakąś nazwę?), ale nie wróżę im długiego żywota - jakość wykonania fajna, ale ta cienka blaszka wygląda jakby je jutro miała rdza zeżreć... Zobaczymy:

s2.jpg

No i na koniec - nie wszystkie zakupy są udane. To miało pasować idealnie... nie pasuje ;) Za małe...

s4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty odkleiles znaczek RS4 w zamian za gekona? 

Jeśli tak, to (moim zdaniem) gekon pod emblematem RS4 znacznie lepiej się prezentował (jak w poście na górze strony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gekon to chyba z drugiej strony jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, k232 napisał:

Ten gekon to chyba z drugiej strony jest :D

Masz rację. Ale w dalszym ciągu podtrzymuje zdanie, że pod RS4 ładniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

life goes on... ale miałem stracha nie powiem - odruchy prawidłowe, jakbym był bliżej (a czasami mi się cham&agresor włącza jak ciężarówka z lewego na prawy przez 3 pasy skręca bo kierowca sobie przypomniał o skręcie), to bym teraz pewnie musiał lakierować maskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Prawidłowo o ile spojrzałeś, że lewa wolna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie ciekawie.

Mogło skończyć się tragicznie.

Gratulacje refleksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomo.td napisał:

No ciekawie ciekawie.

Mogło skończyć się tragicznie.

Gratulacje refleksu.

To nie kierowca ma refleks, Audi włożyło czujnik do auta i ten czujnik wykrywa kilka metrów przed zdarzeniem i samoczynnie zmienia pas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, k232 napisał:

To nie kierowca ma refleks, Audi włożyło czujnik do auta i ten czujnik wykrywa kilka metrów przed zdarzeniem i samoczynnie zmienia pas :P

ACC? Czy aktywny tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja, zmienia... kierownik zmienia jak wie że nic nie ma z lewej. Jak nie wie, to hebel ;) w tym przypadku trochę nie chciałem hamować bo bym tego ciecia z toyoty za mną dość mocno zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

was zaplanuj sobie bukowinę na marzec 2018 r. Parę osób chętnie Cię pozna osobiście z Twoją eRSą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomo.td napisał:

ACC? Czy aktywny tempomat?

ACC to aktywny tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, k232 napisał:

Ja żartuje :D

Ale ten system jest w nowej b9. Omijania przeszkody. Nie jest to ACC ale jako oddzielny system nawet jak sam prowadzisz auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, tak sobie strzeliłem a to jednak takie coś istnieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kosmita napisał:

was zaplanuj sobie bukowinę na marzec 2018 r. Parę osób chętnie Cię pozna osobiście z Twoją eRSą :)

Popieram! Może i ja zawitam w przyszłym roku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki prezent na urodziny sobie zrobiłem wczoraj:

birthday-score-front.jpg

birthday-score-back.jpg

Przypunktowałem 5km poniżej limitu zabrania samochodu na miesiąc... (104 na 60) na bocznej drodze zjazdowej z autostrady... :facepalm wstyd, bo w sumie bez powodu... ehh...

noga z gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, fajny watek.. :) Tez sobie marze o takim RS4 albo B7.. zanim wszystko bedzie elektryczne.. :(

Troche mnie przeraza zasieg.. mnie 650km denerwuje, bo czesto musze tankowac na przypadokwych stacjach.. a 400+ to juz byly stres.. no ale cos za cos :)

Jaki masz obecnie przebieg i jak s-tronic sie sprawuje? Mierzyles auto na hamowni moze kiedys? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...