Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black


was002

Rekomendowane odpowiedzi

kurde, panowie, walka z żoną się toczy, nie wiem tylko jak wygrać... potrzebuje auta do wożenia dwójki dzieci, jedno upilnować to nie problem, ale patrząc przyszłościowo trzeba coś co można pobrudzić... a RSa mi szkoda... brudzić...

 

 

 

 

.

 

 

.

 

 

.

 

 

.

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...więc trzeba sprzedać Golfa :P

Tylko jak żonę przekonać, że Toyota Land Cruiser w wersji Xtreme to dobry wybór do wożenia dzieci (i okazjonalnie na pustynię)?

Toyota-Land-Cruiser-Xtreme-2015-600x450.

:P

Zachorowałem normalnie... względnie można kupić taką normalną i oddać do przeróbki, bo Arctic ma tu przedstawiciela i robi z gwarancją taki setup jaki się chce w rozsądnych pieniądzach (za koszt kompresora do 4.2FSI mam cztery koła, długie wahacze, podwójne amory, poszerzenia w kolorze i jakieś tam jeszcze gadżety w stylu atuomatyczne pompowanie kół :P)

Jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuchronnie zbliża się termin wymiany oleju w skrzyni... z racji tego zacząłem szukać i marudzić. Gość, który założył mi hamulce miesiąc temu powiedział, że się nie podejmie, bo za duże ryzyko... że nie ma narzędzi... że w tym konkretnym przypadku jedyne pewne miejsce do wymiany to ->ASO. Inny renomowany warsztat zrobił mi wycenę i na koniec zadzwoniłem jeszcze do ASO... pogadałem, dostałem wycenę... zamówiłem wizytę za tydzień.

Przy okazji doczytałem trochę o s-troniku na tym blogu (nigdy wcześniej nie trafiłem na tego gościa, ale już zasubskrybowałem, bo fajnie pisze, a do tego jeździ A4 B8 ;) - ciekawe czy ma konto na tym forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, was002 napisał:

Nieuchronnie zbliża się termin wymiany oleju w skrzyni... z racji tego zacząłem szukać i marudzić. Gość, który założył mi hamulce miesiąc temu powiedział, że się nie podejmie, bo za duże ryzyko... że nie ma narzędzi... że w tym konkretnym przypadku jedyne pewne miejsce do wymiany to ->ASO. Inny renomowany warsztat zrobił mi wycenę i na koniec zadzwoniłem jeszcze do ASO... pogadałem, dostałem wycenę... zamówiłem wizytę za tydzień.

Przy okazji doczytałem trochę o s-troniku na tym blogu (nigdy wcześniej nie trafiłem na tego gościa, ale już zasubskrybowałem, bo fajnie pisze, a do tego jeździ A4 B8 ;) - ciekawe czy ma konto na tym forum).

Duzo tematów gość porusza.
Widać że jeździ trochę po torze swoją A4rką.
Na YT tez ma swój kanał:
kanał YT

Finalnie jakie koszta z wymianą oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, simon__75 napisał:

inalnie jakie koszta z wymianą oleju ?

"sir, something between 4500 to 6000 dirhams..." czyli pewnie z 7k pęknie... i dwa lub trzy dni bez samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, was002 napisał:

"sir, something between 4500 to 6000 dirhams..." czyli pewnie z 7k pęknie... i dwa lub trzy dni bez samochodu.

7 k czego? Za wymiane oleju w skrzyni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _Andrzej_ napisał:

7 k czego? Za wymiane oleju w skrzyni ? 

witamy na Bliskim Wschodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, was002 napisał:

witamy na Bliskim Wschodzie :D

Jezeli licza sobie 7k za wymiane oleju, to nie pytam nawet ile wymiana rozrzadu kosztuje, a co dopiero kupno samochodu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko przyjechać do PL zrobić full serwis w ASO i spowrotem :) będziesz i tak do przodu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _Andrzej_ napisał:

Jezeli licza sobie 7k za wymiane oleju, to nie pytam nawet ile wymiana rozrzadu kosztuje, a co dopiero kupno samochodu

wczoraj oglądałem 7 letniego G63 AMG za 140k ;) Kupno to nie problem, tylko co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oglądałem 7 letniego G63 AMG za 140k [emoji6] Kupno to nie problem, tylko co dalej...


Cena calkiem przyzwoita :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, muunv napisał:

Cena calkiem przyzwoita

no, z przebiegiem 55k i bezwypadkowy... skóra na boczkach siedzeń wyglądała jak okleina karbonowa, stan ogólnie idealny. Na pierwszy rzut oka z zewnątrz nie do odróżnienia od modelu z 2017 roku ;) dopiero wewnątrz trąci mychą i starym mercedesem... ale nie po to ludzie chyba kupują G63, tylko raczej dla dźwięku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, z przebiegiem 55k i bezwypadkowy... skóra na boczkach siedzeń wyglądała jak okleina karbonowa, stan ogólnie idealny. Na pierwszy rzut oka z zewnątrz nie do odróżnienia od modelu z 2017 roku [emoji6] dopiero wewnątrz trąci mychą i starym mercedesem... ale nie po to ludzie chyba kupują G63, tylko raczej dla dźwięku silnika.


Gelende to Gelende ;) Mam w pracy na placu G63 z 2k16. Niby fajny ale osobiscie wole te starsze... Maja to cos ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 09:02, was002 napisał:

Dzięki za dobre słowa. W ramach ciekawostki, bo nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, RS4 ma taki sam bak jak każde inne A4 quattro, czyli... co tam jest : 65l? (ostatnio zatankowałem 57l, ale wskazówka opierała się już o krawędź skali a wskaźnik na konsoli pokazywał 10km). Auto nie jest jakieś specjalnie żarłoczne, bo po mieście robię powyżej 400 km na baku (ale nie bez stresu, bo jednak dystanse między stacjami tutaj są spore - ostatnio zrobiłem 467 i weszło 57l).

Żeby nie denerwować rozpraszać właściciela, nie da się wyświetlić spalania na wyświetlaczu - ani średniego, ani chwilowego. Tylko zasięg widać ;)  Jak nazbieram trochę statystyk, to opublikuję, bo zawsze trzymam wszystkie statsy z każdego samochodu, który miałem.

1. Właśnie ciekawe czy ma 65l, bo przy range 0km max da się zatankować 56/57l. 

2. Dziwna sprawa, bo da się wyświetlić takie statsy, co prawda lepiej mieć tam prędkość. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, senk napisał:

1. Właśnie ciekawe czy ma 65l, bo przy range 0km max da się zatankować 56/57l. 

2. Dziwna sprawa, bo da się wyświetlić takie statsy, co prawda lepiej mieć tam prędkość. 

sam jeszcze nigdy nie wlałem więcej niż 57l... ale strach. Co do tych statsów to udało mi się już znaleźć przyciski na prawej manetce :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydechu to alternatywną, tańszą opcją w zamian za Akrapa jest też Milltek.  Co prawna moim zdaniem tylko resonated, w non-resonated niskie obroty są bardzo nieprzyjemne, a przy 3,5 tys coś rezonuje i głowę chce urwać. Z rezonatorem przyjemnie i odrobine głośniej. Też bardziej basowy dźwięk przy redukcji. W Polsce kosztuje ok 9tyś. na pewno można zamówić bezpośrednio u producenta ( http://millteksport.com/exhaust.products.cfm?variantid=405 ), a montaż dziecinnie prosty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2017 o 10:31, was002 napisał:

I na koniec jeszcze - podsumowanie spalania z ostatniego miesiąca... (co by obalić mity...)

pp4.jpg

 

p.s Co trzeba zrobić, żeby mieć takie coś? Czy to jakaś zwykła appka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny serwis/apka typu Motostat + skrupulatne wbijanie tankowań i przebiegów. Np. TT icon3.png, GTI icon3.png itd. (klik na obrazku po szczegóły)

Edytowane przez LordFury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie napisałem takie coś w ramach odkurzenia skillsów programistycznych po tym jak mi motostat zaczął pokazywać więcej reklam niż treści... (stąd na fotce ich ikonki - ot użytek czysto "domowy" :P).

pp4.jpg

Faktem jest, że najważniejsza jest systematyczność we wprowadzaniu danych, ale jak się przyzwyczaisz to przychodzi naturalnie (żona mi swoje statsy wysyła whatsappem w formie: [przebieg] - [cena] - [litrów] i to tak naprawdę wystarcza do robienia fajnych statystyk... na motostacie trzeba jeszcze wypełniać styl jazdy, typ paliwa, opony, trasa/miasto, klimatyzacja, za dużo tego żeby robić prostą statystykę...

BTW. na forum omawialiśmy jeszcze inne rozwiązania i odezwał się też autor polskiej apki do śledzenia - skocz do tego tematu:

 

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto z dużego serwisu (60k) i pojechałem odebrać drugiego rodzynka... na forum passata będzie teraz temat "Wiecznie zakurzony WR8" ;-) (dla zarejestrowanych, a wiem że jest was tu mnóstwo, tylko się nie przyznajecie już do korzeni :P)

w1.jpg

Long story short - szykuje się gruby projekt i mam nadzieję doprowadzić go do stanu kolekcjonerskiego! Ehh... nie wiem czy za dużo emocji tam nie ma ;)

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...