Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black


was002

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za dobre słowo! im więcej się poruszam tym autem, tym bardziej dochodzę do wniosku, że to jednak nie jest auto na ten klimat. A do tego mega "antisocial" jeśli mogę tak powiedzieć - wszyscy znajomi w weekendy zabierają swoje Cheerokie/Wranglery/Pajero czy nawet durne Fortunery w teren... robić takie rzeczy:

pp3.jpg

A ja conajwyżej z tyłu mogę siedzieć... albo zdjęcia robić ;-) I z dnia na dzień coraz bardziej zastanawiam się czy Audi nie pójdzie na sprzedaż (auto ma jeszcze pół roku gwarancji, więc dodatkowy argument żeby teraz a nie nigdy).

Tymczasem co się odwlecze...

pp1.jpg

A na koniec jeszcze to - pokrowiec dedykowany do sedana - na moje oko pasuje. Nie będzie "wiecznie" zakurzonego auta już!

pp2.jpg

I na koniec jeszcze - podsumowanie spalania z ostatniego miesiąca... (co by obalić mity...)

pp4.jpg

 

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomierzyłem tarcze z przodu bo znalazłem swoją śrubę mikrometryczną... średnio ~32.8 lewa, 32.9 prawa... kurde, myślałem, że mi się uda jeszcze je oddać do przetoczenia, ale czas chyba na wymianę całego kompletu... specyfikacja przewiduje min. 32.4mm, więc chyba nie ma co się łudzić, że zrobię na tym jeden komplet klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat od samego początku! 

Świetna fura, chyba marzenie większości osób tutaj :)

A relacja z wyjazdu - pierwsza klasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/27/2017 o 15:14, Veiru napisał:

Świetna fura, chyba marzenie większości osób tutaj

ja powoli wyrastam z marzeń... od samego rana szukam nowych klocków i mnie krew zalewa jak tutaj nic nie można znaleźć...

Najbardziej wkurzyło mnie jednak to, że goście z UK, którzy oferowali tarcze za 650 funtów w maju, teraz chcą za nie 800... i z przesyłką robi się ponad 1100 funtów (z ryzykiem oclenia czyli dodatkowe 20%), czyli zbliżam się do połowy ceny z lokalnego aso (12000PLN za same tarcze). W ramach oszczędności jednak odpuszczę nowe tarcze na ten sezon... szlif + nowy komplet klocków na przód i tył, i zobaczę jak się to będzie sprawować (odroczę wydatki na conajmniej rok). Muszę się uzbroić na przegląd przy 60k ;) .

To jednak prawda, że o wiele łatwiej wydać kupę kasy na "tuning" niż zwykły maintenance... Dodatkowe konie i ryk silnika cieszą o wiele bardziej niż nowe tarcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny masz samochód :) Nie zniechęcaj się do niego;) Montujesz ten APR Supercharger czy odpuściłeś? Z Polski nie idzie ogarnąć klocków i tarcz i wysłać do Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego z UK chcesz zamawiać? Z PL się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Polski mam raczej kiepskie doświadczenia - wysyłka zawsze kosztuje jakieś astronomiczne pieniądze a do tego ląduje na cle gdzie muszę się jeszcze dodatkowo fatygować żeby ją zebrać... macie jakiś konkretny sklep na myśli, który się nie boi wysyłać zagranicę?

//EDIT. Pierwszy raz chyba od 5 lat wszedłem na allegro i jestem w szoku... nowa tarcza 1000 PLN / szt., klocki 500-600... wow :D normalnie mam lepszy humor od razu...

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego, 12 tysięcy za tarcze? One są już na całą żywotność auta czy może loda dodatkowo robią, że taka cena ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym kraju jest jakiś problem z dostępnością części. Nie wiem na czym on polega, ale wszystko mogę (czytaj = muszę) zamówić online - trwa to tydzień, czasami dwa... ale WSZYSTKO co dostępne od ręki od dystrybutora lokalnego jest 10x (słownie: dziesięć razy!) droższe niż online (porównuję ceny z cenami US, europejskie będą lekko inne). Nie wiem na czym ten model polega, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to znaczy że ktoś ma monopol... i tyle.

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, was002 napisał:

z Polski mam raczej kiepskie doświadczenia - wysyłka zawsze kosztuje jakieś astronomiczne pieniądze a do tego ląduje na cle gdzie muszę się jeszcze dodatkowo fatygować żeby ją zebrać... macie jakiś konkretny sklep na myśli, który się nie boi wysyłać zagranicę?

//EDIT. Pierwszy raz chyba od 5 lat wszedłem na allegro i jestem w szoku... nowa tarcza 1000 PLN / szt., klocki 500-600... wow :D normalnie mam lepszy humor od razu...

zapytaj Dev lub Wandej może by pomogli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, was002 napisał:

w tym kraju jest jakiś problem z dostępnością części. Nie wiem na czym on polega, ale wszystko mogę (czytaj = muszę) zamówić online - trwa to tydzień, czasami dwa... ale WSZYSTKO co dostępne od ręki od dystrybutora lokalnego jest 10x (słownie: dziesięć razy!) droższe niż online (porównuję ceny z cenami US, europejskie będą lekko inne). Nie wiem na czym ten model polega, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to znaczy że ktoś ma monopol... i tyle.

Bez kitu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dokładnie . Chciałem coś bez wyświetlacza i na tyle małą, żeby mi się w całości mieściła w polu zasłoniętym przez lusterko... i działała już dwa lata w tym gorącym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dwa telefony i trzy maile później wiem już, że polskie firmy mają tyle roboty, że wysyłka zagranicę ich nie interesuje. Nikt za to nie chce mi powiedzieć dlaczego tak jest (najlepsze co usłyszałem, to że nie "nie mogą się wyrobić z polskimi wysyłkami, a co dopiero zagranicę"). Jak rozumiem są jakieś durne przepisy prawno/podatkwe, które takiego sprzedającego by dotknęły jakby wysłał coś poza EU...

wracam do inwestowania w amerykańskie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś W innych krajach jakie koszta? Np Niemcy ? W sumie jest małe prawdopodobieństwo żeby były tańsze niż gdzie indziej ale może warto zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę problemu ogarnąć to w PL i wysłać do Ciebie. Janusze z alledrogo się boją i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...