Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black


was002

Rekomendowane odpowiedzi

No do awancika sporo można upchać :)

Kiedyś z Niemiec przytargałem w corrolli hatchback yamahe yz426f :)

jak się bardzo chce to się da ;)

corrollayz.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo w RS4 brakuje miejsca ze względu na zapas ;):D a że ja z Polski i nie będę jednorazowego wypełniacza woził, to muszę mieć zapas... a z zapasem widzicie jak jest... ale i tak cud że się w pionie mieści jak się mieści.

image.php?di=A77R

Pierwsze 2kkm za mną... Warszawa -> Rzym i spowrotem. Zacumowałem w Wenecji właśnie. Jednak Włosi mają zupełnie inną definicję pojęcia "rowna" droga. Ich autostrady są momentami tak nierówne, że aż strach nawet te przepisowe 130km/h jechać. O tunelach już nie wspomnę... Spróbowałem się wzdłuż wybrzeża przejechać z Pizy do Rzymu - nigdy więcej... autostrada jest tak nierówna, że kilka razy widziałem jak wyprzedzająca mnie Panda odrywała tylne koła od ziemi na nierównościach jak ja ledwo 100km/h się turlałem... Najwięcej frajdy jednak mam w miastach. Florencja, Padova czy Rzym - jeździ się w zasadzie tak samo jak po Rijadzie czy Muskacie... więc niczym mnie nie zaskoczyli. Tylko te dziury, studzienki, zapadnięte drogi... Czasem konary wystają z ulicy tak, że można urwać zderzak, nie mówiąc już o rozwaleniu 20tki na profilu 30... Serio, w Mazowieckiem już chyba nie ma takich dróg jakie są w okolicach Rzymu odkąd Polska do EU weszła ;)

image.php?di=2VCD

Auto spisuje się rewelacyjnie. Zakładałem, że będę musiał tankować co 400km, a bez problemu robię 500-520 km/ na baku, co jest dość dziwne. A jeszcze dziwniejsze są ceny paliwa na włoskich autostradach. No nie kumam tego po prostu - magia jakaś - widzę cenę przy zjeździe z autostrady - "benzina" 1.69, diesel 1.60, super diesel 1.79... a na dystrybutorze już 1.95++... Nie wiem czy ta ich "benzina" za 1.69 to ołowiowa, bo to zielone z napisem Pb95 kosztuje zwykle okolice 2 euro za litr, a 100+ oktanów tylko na reklamach widzę. Potrafi ktoś to wytłumaczyć żebym zrozumiał? Mimo wszystko nawet na 95tce nie czuję jakoś braku mocy. Tempomat zapięty na 130 i komputer pokazuje pomiędzy 10 a 10.7...

Bliźniaka spotkałem:

image.php?di=UZDE

S4, ale co ciekawe miał naklejki V8T... co to za dziwak? I to by było na tyle... audi we Włoszech to trochę taki odstrzeleniec. Mało tego na drogach.

Pojutrze startuję do Chorwacji... Jakich dróg się tam spodziewać po przekroczeniu granicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2018 o 21:04, was002 napisał:

jak wystąpi to będzies wiedział... moje auto skończyło właśnie 4 lata... i chyba tak mi podziękowało za niejeżdżenie od pół roku (za stanie w garażu).

Nie mniej dziś zrobiłem kawał kilometrów po Europie... jutro dalsza część. Raz pod wiedniem mi radio wysiadło - po prostu umarło, zero możliwości przełączenia czegokolwiek, tylko nawigacja działała. Reset pomógł... ale miałem stracha, że ten modół FM znów wysiadł. Na szczęście to nie to.

Dwie obserwacje:

1/ pierwszy raz (w życiu tym autem) zrobiłem 520 km na baku (weszło 53 litry), więc nie ma tragedii!

2/ auto jest o wiele bardziej pakowne niż mi się wydawło... cała rodzina spakowana razem z kołem zapasowym i pełna widoczność we wstecznym lusterku. Musiałem tylko się pozbyć jednej rolety:

image.php?di=BKNO

 

Czemu ty masz koło zapasowe w przestrzeni bagażowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to nawet zewnętrzny s-line nie jest także na pewno to nie S4, co do dróg we Włoszech to trochę jeździłem wokół Wenecji, Bologna, Padova zarówno drogi lokalne jak i autostrady i nie było źle, można było pocisnąć bez obaw o zawieszenie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdzi napisał:

Czemu ty masz koło zapasowe w przestrzeni bagażowej ?

bo tam gdzie powinno być koło zapasowe jest akumulator jak od traktora...

 

2 godziny temu, Hubertus01 napisał:

na moje oko to nawet zewnętrzny s-line nie jest także na pewno to nie S4

czyli jakiś italiański wielbiciel naklejek? Zaciski od S4 miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, was002 napisał:

no bo w RS4 brakuje miejsca ze względu na zapas ;):D a że ja z Polski i nie będę jednorazowego wypełniacza woził, to muszę mieć zapas... a z zapasem widzicie jak jest... ale i tak cud że się w pionie mieści jak się mieści.

image.php?di=A77R

Pierwsze 2kkm za mną... Warszawa -> Rzym i spowrotem. Zacumowałem w Wenecji właśnie. Jednak Włosi mają zupełnie inną definicję pojęcia "rowna" droga. Ich autostrady są momentami tak nierówne, że aż strach nawet te przepisowe 130km/h jechać. O tunelach już nie wspomnę... Spróbowałem się wzdłuż wybrzeża przejechać z Pizy do Rzymu - nigdy więcej... autostrada jest tak nierówna, że kilka razy widziałem jak wyprzedzająca mnie Panda odrywała tylne koła od ziemi na nierównościach jak ja ledwo 100km/h się turlałem... Najwięcej frajdy jednak mam w miastach. Florencja, Padova czy Rzym - jeździ się w zasadzie tak samo jak po Rijadzie czy Muskacie... więc niczym mnie nie zaskoczyli. Tylko te dziury, studzienki, zapadnięte drogi... Czasem konary wystają z ulicy tak, że można urwać zderzak, nie mówiąc już o rozwaleniu 20tki na profilu 30... Serio, w Mazowieckiem już chyba nie ma takich dróg jakie są w okolicach Rzymu odkąd Polska do EU weszła ;)

image.php?di=2VCD

Auto spisuje się rewelacyjnie. Zakładałem, że będę musiał tankować co 400km, a bez problemu robię 500-520 km/ na baku, co jest dość dziwne. A jeszcze dziwniejsze są ceny paliwa na włoskich autostradach. No nie kumam tego po prostu - magia jakaś - widzę cenę przy zjeździe z autostrady - "benzina" 1.69, diesel 1.60, super diesel 1.79... a na dystrybutorze już 1.95++... Nie wiem czy ta ich "benzina" za 1.69 to ołowiowa, bo to zielone z napisem Pb95 kosztuje zwykle okolice 2 euro za litr, a 100+ oktanów tylko na reklamach widzę. Potrafi ktoś to wytłumaczyć żebym zrozumiał? Mimo wszystko nawet na 95tce nie czuję jakoś braku mocy. Tempomat zapięty na 130 i komputer pokazuje pomiędzy 10 a 10.7...

Bliźniaka spotkałem:

image.php?di=UZDE

S4, ale co ciekawe miał naklejki V8T... co to za dziwak? I to by było na tyle... audi we Włoszech to trochę taki odstrzeleniec. Mało tego na drogach.

Pojutrze startuję do Chorwacji... Jakich dróg się tam spodziewać po przekroczeniu granicy?

 

Nie wiem gdzie będziesz jechał ale autostrady ogólnie mają dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wandej napisał:

Nie wiem gdzie będziesz jechał ale autostrady ogólnie mają dobre. 

to super!

a fotoradary dobrze oznaczone? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, was002 napisał:

to super!

a fotoradary dobrze oznaczone? :D

Nie pamiętam ale na pewno po ostrzale we Wiedniu dalej było bardzo mało foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, was002 napisał:

bo tam gdzie powinno być koło zapasowe jest akumulator jak od traktora...

 

czyli jakiś italiański wielbiciel naklejek? Zaciski od S4 miał ;)

I see czyli zestaw naprawczy ktorym możesz sobie co najwyżeje pająków do D..... nadmuchać.Ja dlatego wziąłem z dojazdówka zeby zimówki w bagażniku nie wozić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2018 o 14:10, Korton555 napisał:

z 2 tygodniowego urlopu w Chorwacji tak wracałem obładowany, rodzina 2 + 2 x przedszkolne dzieciaki.

20180819_073252.jpg

Spokojnie jak tak wszędzie jezdze do tego jeszcze mam boksa czy zima czy lato ?? ale za to wlasnie kocham to auto.Do M3 to by ledwo waciki zony weszły ?

20180827_221518.png

Edytowane przez turdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości sprawdzę czy dojazdówka w ogóle by weszła do bagażnika... stawiam, że nie...

@turdzi, jak duży jest aku w B9? i czy też jest we wnęce na koło? Tak to wygląda u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a... i jeszcze jedno: cofam wsztstko co pisałem o nawigacji MMI. Najnowsza mapa daje radę i nawigacja prowadzi mnie tam gdzie chcę bęz problemu. Nie ma jeszcze tego najnowszego odcinka z granicy czeskiej do Wiednia, ale poza tym nie miałem jeszcze żadnych problemów! Po Florencji google prowadziło mnie przez drogi, które były zamknięte, więc nie obyło się bez emocji w centrum zatłoczonego miasta... w Rzymie odbiłem się od zona traffico limitato... a nawigacja Audi uparcie do celu (i bez korków) i za każdym razem bezbłędnie - używałem obydwu na raz bo byłem trochę sceptycznie nastawiony do MMI.

Póki co wynik to 4 do 1 dla MMI vs Google Maps po Austrii i Włoszech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, was002 napisał:

z ciekawości sprawdzę czy dojazdówka w ogóle by weszła do bagażnika... stawiam, że nie...

@turdzi, jak duży jest aku w B9? i czy też jest we wnęce na koło? Tak to wygląda u mnie.

505L wiec 15 litrow wiekszy nok w B8.

Na rodzinę 2x2  jeszcze idzie tak że nie muszę iść w A6 na całe szczęście.

 

Odnośnie wnęki to w B8 też na pewno była dojazdowka.Umnie to jednak trochę inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdowka bez problemu wchodzi do b8. Musisz tylko wywalić ten zestaw naprawczy, pojemnik z lewarkiem. W opcji z dojazdowka jest inna obudowa do tego. Wydaje się że jest mało miejsca ale oryginalny rozmiar Dojazdowki od b8 wchodzi :)

Edytowane przez MaciekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna dojazdówka ma ile? 17" 18"? Bo te zaciski to jednak eliminują szereg dojazdówek ;):D

ale... to i tak pewnie temat na przyszły rok będzie, bo od września auto do garażu, pod koc i dobranoc...

tylko jeszcze będzie trzeba małą poprawkę robić, bo jakiś kutafon w Rzymie mnie jednak udekorował... wózkiem czy jakąś walizką pewnie. Na szczęście powinno to się dać spolerować.

image.php?di=2MLL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał ma 19 cali powinna pasować do rs'a. 

Heh zawsze ktos musi czymś zahaczyc norma. Powinno zejść większość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, was002 napisał:

oryginalna dojazdówka ma ile? 17" 18"? Bo te zaciski to jednak eliminują szereg dojazdówek ;):D

ale... to i tak pewnie temat na przyszły rok będzie, bo od września auto do garażu, pod koc i dobranoc...

tylko jeszcze będzie trzeba małą poprawkę robić, bo jakiś kutafon w Rzymie mnie jednak udekorował... wózkiem czy jakąś walizką pewnie. Na szczęście powinno to się dać spolerować.

image.php?di=2MLL

 

 

Uff zawsze szkoda.Wyglada jak by dało radę przepolerowacbez lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego sie nie da uniknąć.Ja mimo ze parkuje zawsze na odległym końcu parkingów to i tak zawsze jakiś kutafon zaparkuje obok mnie tak ze sie wejść nie da.Na szczesćie biała perła duzo wybacza.Z czarnym sie juz porzegnalem na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...