Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black


was002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szybki jesteś jak twoja fura . Podobne pytanie zapodałem na innym forum i nnnnnnnnnniiiiiiiiiicccccccccc !

Znalazłem w GCC auta które bardzo mnie zainteresowały , niestety trudno znaleść informacje .

Na szczęście trafiłem do Ciebie !!

Daj znać na temat przeglądu i ewe. uwag diagnosty .

jaki był koszt kontenera ?

Chcę COŚ pociągnąć 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś się zbiorę żeby opisać proces na blogu może ;-)

Uwagi diagnosty -> wkurzony był, że obok kielicha nie było tabliczki z rozpiską masy własnej, nacisku na osie etc... ogólnie samochód wjechał na przegląd na nowych oponach, czysty jakby z fabryki wyjechał, bo jeszcze było sucho jak rejestrowałem, więc sam przegląd trwał z zegarkiem w ręku może 30 sekund. Procedura dopuszczenia do ruchu tylko na SKP z uprawnieniami "d", więc nie każda to zrobi... Diagnosta spędził za to prawie pół godziny szukając danych, bo RS4 to jakiś egzotyk, a nowy cepik nie posiada kraju pochodzenia AE ani ZEA, ani UAE... więc "kraj pochodzenia: inny; uwagi: w systemie nie ma kraju ZEA; ", tyle.

Koszt przeglądu 99PLN (!).

Dokumenty do rejestracji: potwierdzenie własności (dowód rejestracyjny z tłumaczeniem, bo nie chcieli nawet umowy, skoro auto było moje ponad rok za granicą), dokument formalności celnych (to dopiero długa lista, ale jak się ma wszystkie wymagane dokumenty i tłumaczenia, to 1 dzień i po sprawie) i stare tablice. 15 minut później i 258PLN mam już miękki dowód i nowe tablice.

Z ubezpieczeniem było trochę jazd, bo jednak rozstrzał cenowy dla takiego gościa jak ja, co nie ma żadnych udokumentowanych zniżek w ciągu ostatnich lat, jest GRUBY. I to mam na myśli "BARDZO" gruby... ale to chyba wiecie. Co ciekawe, po godzinie szukania, bardzo miła pani zajmująca się ubezpieczeniami podsunęła mi ofertę na OC za 740PLN w Axie - powiedziała od razu, że mają najlepsze oferty dla ludzi z silnikami powyżej 2L (wyszło mniej niż w Linku). Do tego AC z Warty 10x więcej... 7500.

Co ciekawe, z PZU udało się wyciągnąć moje zniżki sprzed lat 7... miałem 30%. Koszt AC - 14500... :facepalm: 

Tak to wygląda teraz...

image.php?di=AVK1

Smutno jakoś, nigdy takiego syfu nie miałem na samochodzie ;) No i się tempomat zepsuł... ale nie będę teraz tam grzebał. Wywaliło błąd, że radar się wyłączył (chociaż dotykam - widać, że ciepły bo cały zderzak mokry, a radar suchutki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1/20/2018 o 13:36, Nord5 napisał:

jaki był koszt kontenera ?

standardowy - 1500Euro i 6 tygodni... auto zwiedziło więcej portów/krajów niż ja przez ostatnie 2 lata. 

Co ciekawe obyło się bez żadnych strat. Trochę syf w środku, bo jednak ludzie z błotem mi włazili na dywaniki, ale taka pogoda. No i nie mogę sobie przypomnieć czy sam wyjąłem kartę SD z kamery czy ktoś wyjął, bo nie ma... Ale kamera jest tam gdzie była. Niczego nie brakuje, nie ma żadnych śladów na aucie świadczących o tym, że gdzieś coś ktoś obił czy przetarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Buba napisał:

Weź go odeślij. Lepsze fotki były z ZEA;)

hehehehe :) no tak.. Ja mam foty Dubajskiego Ryśka z Arkadii jak był na spocie naszym w ost. wtorek :)

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k232 napisał:

I auto będzie już tylko w Polsce?

Póki co tak.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty stacjonujesz tą furką w sensie jaki rejon Polski? Może bym podjechał kiedyś gdzieś zobaczyć kuzyna. Już jedną fote z białasem mam :)

 

 

 

rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam blachy na W :P ale nie mówię nie...

BTW. na pierwszym baku zrobiłem 160 (!) km !! weszło 38 litrów... zatankowałem, bo bałem się, że do domu nie dojadę tak ta wskazówka szła w dół. Co jest, że tu te auta tyle palą a w dubaju byłem w stanie go w 12-13 utrzymać... ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, was002 napisał:

ja mam blachy na W :P ale nie mówię nie...

BTW. na pierwszym baku zrobiłem 160 (!) km !! weszło 38 litrów... zatankowałem, bo bałem się, że do domu nie dojadę tak ta wskazówka szła w dół. Co jest, że tu te auta tyle palą a w dubaju byłem w stanie go w 12-13 utrzymać... ?

 

zimno :) poprostu qwa zimmmo, przez pół roku zimno i nie ma słońca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie z 26 ostatnich tankowań mam 18,4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, l.e.s.t.e.r napisał:

BTW. na pierwszym baku zrobiłem 160 (!) km !! weszło 38 litrów...

Nie ma co porównywać paliwa w Dubaju do paliwa w Polsce : D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywiozłem pełny bak :P (nikt mi nie powiedział, że to zabronione, ale też nikt najwyraźniej nie sprawdził...), więc to raczej temperatury i polskie drogi (jazda od świateł do świateł). W DXB jednak gdziekolwiek się człowiek przemieszcza to jest do przejechania 50km autostradą ze stałą prędkością z radarem co 100m...

Panowie, "mały" przegląd (5kkm, oleje, filtry), bo skrzynię robiłem jak książka serwisowa przykazała przy 60k,

i... czyszczenie osadu w dolocie - bo już mnie wszyscy nękają, że muszę, że to na pewno będzie ble, że trzeba itd... gdzie się z tym zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał jechać takim autem do polskich szpecjalistów : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, skoro rejestracja na W to do sportmile pewnie masz niedaleko :)

Tylko nie wiem jak tam u nich z kolejkami :D

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, k232 napisał:

Ja bym się bał jechać takim autem do polskich szpecjalistów : D

Też bym na serwis tylko do niemiec jeździł i szukał tego mechanika który składał ten samochód :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj bez przesady już ludzie, to nie jest 4.0 tfsi a 4.2 n/a, proste w budowie v8, jak budowa cepa, wiem to rs4 ale te auto w tej chwili 200tyś nie kosztuje nawet, dobrą sztukę znajdziesz za wiele mniej w de.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...